Długa podróż samochodem nie musi być katorgą. Oto jak umilić sobie czas na trasie

Cieszysz się na urlopowy wyjazd, ale przeraża cię długa droga i wiele godzin za kółkiem? Zrób wszystko, aby podróż nie stała się trudną do zniesienia przygodą. Wystarczy zastosować kilka trików, wybrać wcześniej odpowiednie gadżet dla siebie i rodziny, a kilka lub kilkanaście godzin w aucie minie szybciej, niż myślisz. Oto „umilacze” i przydatne akcesoria idealne na dłuższą podróż samochodem!

Kierowco! Dobrze przygotuj się do drogi!

Jeżeli siedzisz za kierownicą, to ty grasz główną rolę podczas podróży autem. Twój komfort – zarówno ten fizyczny, jak i psychiczny – są najważniejsze. Dlatego nie odmawiaj sobie gadżetów samochodowych, które sprawią, że dłuższa jazda nie będzie już taka straszna.

Koniec z bolącymi plecami

Nawet częste postoje podczas dłuższej jazdy samochodem mogą okazać się niewystarczające. Przebywanie w tej samej pozycji przez wiele godzin z rzędu może dać się we znaki twoim plecom. Bóle mięśni, krzyża i między łopatkami to nie to, co jest ci po potrzebne w czasie wielogodzinnej, samochodowej podróży.

Aby jeszcze przed wyjazdem zadbać o swój komfort, możesz zainwestować w matę masującą na fotel kierowcy. Takie masażery znajdują się niekiedy w wyposażeniu droższych aut. Jednak dopłata za masujący gadżet u dealera samochodowego może wynosić nawet kilkanaście tysięcy złotych.
W sklepach znajdziesz maty masujące za ok. od 300 do 3000 zł. Mają kilka trybów działania i mogą wykonywać np. masaż wibracyjny, pulsujący lub uciskowy. Taki gadżet to najlepsze remedium na zmęczone jazdą i pozycją siedzącą plecy.

Zestaw głośnomówiący – dziś bez tego się nie obejdziesz

Nawet jeśli nie jesteś fanem rozmów przez telefon podczas prowadzenia auta, to może zdarzyć się, że będzie trzeba pilnie połączyć się z kimś w czasie jazdy. Nigdy nie rób tego, trzymając smartfona w ręce i przykładając go do ucha. Grozi to mandatem, utrudnia prowadzenie auta i bardzo rozprasza. O tym, jak wysoką karę możesz za to dostać, przeczytasz na https://rankomat.pl/samochod/mandat-za-korzystanie-z-telefonu.

Od tego, aby móc porozmawiać, prowadząc samochód, są zestawy głośnomówiące. Na pewno przyda ci się taki z funkcją komend głosowych. Umożliwia on odebranie połączenia poprzez wypowiedzenie konkretnego komunikatu. Możesz też zainwestować w zestaw z dotykowym wyświetlaczem i obsługujący więcej niż jeden telefon.

Dobre okulary przeciwsłoneczne to podstawa

To gadżet, który ma zapewnić ci nie tylko komfortowe prowadzenie pojazdu. Jest on niezbędny, aby móc jeździć bezpiecznie i narażać życia swojego oraz pasażerów.

Okulary przeciwsłoneczne do jazdy samochodem powinny mieć polaryzację i filtr UV 400 kat 3. Oprócz tego warto zainwestować w model z zausznikami z fleksem oraz z soczewkami lustrzanymi. Zapewni ci on ochronę przed odblaskami – promieniami światła odbijającymi się np. od drogi czy śniegu.

Praktyczny uchwyt na telefon

Korzystasz z aplikacji do nawigacji w czasie jazdy? Nie próbuj wyruszać w dłuższą, nieznaną ci trasę bez dobrego uchwytu na telefon.

Model z przyssawką nie zawsze się sprawdza, a jego odklejanie się od szyby może irytować. Dlatego niektórzy wybierają uchwyty na kratkę wentylacyjną lub na deskę rozdzielczą – te ostatnie solidnie mocuje się za pomocą taśmy.

Co z wygodą pasażerów?

Twoi kompani zasługują na to, aby podróż upłynęła im w możliwie najbardziej komfortowych warunkach. Daj im się cieszyć wyjazdem i pomyśl o kilku gadżetach właśnie dla nich.

Osłony na szyby

Jeżeli nie ma ich w wyposażeniu twojego samochodu, to warto w nie zainwestować przed podróżą. Ich zakup to nieduży wydatek, a ich zamontowanie na szybach oznacza zdecydowanie większy komfort dla pasażerów. Wybierz takie, które jak najskuteczniej będą chronić przed rażącym słońcem. Natomiast jeżeli na tylnych siedzeniach będą podróżować najmłodsi, kup osłony z ich ulubionym, bajkowym motywem.

Czyste powietrze w samochodzie

Ty lub któryś z pasażerów cierpicie na alergie? Po wejściu do auta i w czasie jazdy po mieście często słyszysz kichanie? Nie obejdzie się bez samochodowego oczyszczacza powietrza. Będzie on niezastąpiony zwłaszcza w przypadku dłuższych tras.

Takie urządzenie jest małe i kompaktowe, ale skutecznie wychwytuje wszystkie alergeny oraz zanieczyszczenia. Warto zainwestować zwłaszcza w cichy oczyszczacz z potrójną filtracją, którego pracę można wcześniej zaprogramować. Musi być on przystosowany do zasilania z gniazda zapalniczki lub wejścia USB.

Szczypta rozrywki

Młodsze dzieci mają święte prawo znudzić się kilkugodzinną podróżą. Dlatego pomyśl o tym, aby jadąc samochodem, mogły oglądać swoje ulubione bajki. Kup tablet – najlepiej nieco większy – i uchwyt, za pomocą którego można przyczepić go do fotela samochodowego. Taki gadżet może zapewnić ci cenny spokój, który jest niezbędny do prowadzenia auta.

Przydatne gadżety na wakacje samochodem mogą uratować długą, wielogodzinną podróż. Okazuje się, że ból pleców nie musi utrudniać kierowcy prowadzenia auta, a dzieci mogą świetnie bawić się na tylnym siedzeniu. Nie rezygnuj z tych akcesoriów, dzięki którym odkryjesz nową jakość podróżowania.

Udostępnij ten wpis!