Łęczna: Znęcał się nad córką, żoną i teściową. Posiedzi do świąt!

Policjanci z łęczyńskiej komendy w piątek zostali wezwani na interwencję domową w jednym z mieszkań na terenie powiatu. Na miejscu okazało się, że 54 letni mężczyzna pod wpływem alkoholu wszczął awanturę podczas której wyzywał swoją teściową. Wziął do ręki kawałek drewna i ruszył w jej kierunku grożąc pozbawieniem życia. Agresor natychmiast został zatrzymany i przewieziony do policyjnej celi.

Podczas prowadzonych czynności okazało się, że mężczyzna stosował przemoc psychiczną wobec swojej żony, pełnoletniej córki oraz teściowej. Pod wpływem alkoholu wszczynał awantury domowe podczas których wyzywał kobiety.

Zebrane przez śledczych materiały pozwoliły na przedstawienie mu zarzut znęcania się. Wczoraj sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Zgodnie z kodeksem karnym za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Z uwagi jednak na fakt, że działał w warunkach recydywy tym samym naraził się na surowszą karę.

Jeśli jesteś świadkiem przemocy w rodzinie – reaguj. Nasza interwencja może uratować czyjeś zdrowie lub życie! Przypominamy, że policjanci mają prawo wydania wobec osoby stosującej przemoc w rodzinie nakazu natychmiastowego opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia lub zakazu zbliżania się do mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia.

Udostępnij ten wpis!