Donosiciela „TW Zenka” ciągnie do samorządu!

Ci z Was którzy dzisiejszego poranka zerkali na urzędowe newsy, z pewnością przecierali oczy ze zdumienia.
Otóż 15 kwietnia na czteroletnią kadencję wybrana została Rada Osiedla Stare Miasto. Janusz Matysek czyli człowiek, który jako TW Zenek donosił komunistycznym władzom za pieniądze, został przewodniczącym rady.

O TEJ SPRAWIE URZĘDOWI WAZELINIARZE NIE NAPISZĄ!

Skandal z Matyskiem w roli głównej wybuchł w 2014 roku. Był wtedy jeszcze radnym (wiceprzewodniczącym rady miejskiej). Kiedy na jednej z sesji rady miejskiej pojawiły się dokumenty, które potwierdzały jego agenturalną przeszłość, początkowo straszył sądem i zapowiadał oświadczenie w tej sprawie. Finalnie jednak złożył mandat radnego (LINK).

Można pomyśleć, że człowiek po takiej przygodzie, powinien na zawsze wycofać się z życia publicznego. Nie w tym wypadku!
Być może władzy potrzebna jest osoba, która posiada doświadczenie w donoszeniu…

Swoją droga takie rozdanie to również wynik lenistwa i obojętności mieszkańców, którzy przez swoją nieobecność na podobnych zebraniach, przyzwalają na tak wątpliwe kandydatury.

Z tego miejsca chciałbym zaapelować do Janusza Matyska o natychmiastową rezygnację z funkcji przewodniczącego rady osiedla. Nie będę się odnosił do kwestii honoru bo uważam, że w tym konkretnym przypadku zwyczajnie go nie ma.

PS. Jeśli chcecie zapoznać się z ujawnionymi w 2014 dokumentami, zapraszam do lektury tego wpisu(LINK)

Aby ta informacja trafiła do jak największej liczby mieszkańców, kliknij na niebieski przycisk LUBIĘ TO! widoczny pod tym zdaniem.

Udostępnij ten wpis!

28 przemyślenia na temat „Donosiciela „TW Zenka” ciągnie do samorządu!

 1. a może zlikwidować straż ale pożarną to też jest straż ha ha ha w normalnym dobrze funkcjonującym gospodarczo kraju pracują różnego rodzaju służby dobrze wyposażone w sprzęt działające dla mieszkańców ponieważ są na to pieniądze a w naszym wschodnim rejonie europy jest poprostu bieda i ludzie szarpią się między sobą a o co , o parę złotych a elity żyjące w różnych ukladach na szczytach władzy śmieją się z jełopów w np takich gminach . To jest woda na ich młyn bo zgoda buduje a niezgoda rujnuje . A jak rujnują się między sobą biedni to już jest tragiczne dla naszego rejonu i dla nas . Polak nigdy się nie zjednoczy i nie będzie działał wspólnie bo każdy jest pazerny i zazdrosny bo ktoś ma lepiej, więcej.Praca nie ma wartości jest mało opłacalna. Pozatym utoneliśmy w biurokracji nie koncentrujemy się na pracy tylko na bezsensownej papierologi z nią związanej. to jest problem który przeciąga się już na następne pokolenia

  1. A ja przed ostatnimi wyborami widziałem na bilbordzie że Niezgoda buduje 🙂 A tak poważnie był już taki jeden, który chciał więcej płacić za wodę i ścieki. Jak ty chcesz płacić na straż miejską to twoja sprawa. Ja nie chce na tych darmozjadów płacić nawet 1 zł. Na nich są pieniądze, a jak pójdziesz do urzędu i chcesz choćby tłuczeń na drogę to słyszysz, że nie ma nawet wolnej złotówki w budżecie. Ale na straż jest 500 tys złotówek.

 2. Oświadczam że Janusz Matysek pseudonim ..Zenek,, powinien zostać komendantem straży miejskiej w Łęcznej kto jest za

  1. Jestem za 😀 Zenio na komendanta 🙂
   Ta cała Rada Osiedla to jakiś teatrzyk kukiełkowy,hehehehehe jak w kabarecie,jeszcze doczekacie się kolejnej siurpryzy.
   Wróż Maciej 😀

   1. Do Pana Zenka-zwolniło się miejsce w parafii św.Marii Magdaleny na stanowisko organisty-może Pan dorwie jeszcze jeden etacik?I grosza trochę wpadnie,trzymam za Pana kciuki 😀
    Przy okazji pośpiewałby Pan i dał innym dobry przykład 🙂

 3. Dla dobra sprawy i bez klótni drugi raz do tej samej rzeki nie powinno się wchodzic. Juz niektórzy byli i rządzili. Dajmy sszansę młodym umiejmy odejść na emerytury na jakie zasłuzylismy nie urządzajmy skansenu dinozaurów ( patrz starostwo)

 4. Takich współpracowników ma nasz burmistrz. Ale taki co donosi zawsze się przyda. Doniesie na wroga, ale i na kolegę jak tylko powie coś złego na wodza. Warto mieć taką osobę w kręgu radnych. W urzędzie już jeden taki osobnik działa i czuwa by wizerunek burmistrza był kryształowy.

 5. słuchajcie, przecież kłamca lustracyjny powinien być wyeliminowany z życia publicznego na 10 lat. Czy tylko mi się wydaje że sprawa Matyska-Zenka została zamieciona pod dywan i prokuratura nic w tej sprawie nie zrobiła. Możeby tak odpytać lubelskie instytucje na ten temat.

 6. Kto z was jest bez grzechu niech pierwszy rzuci kamieniem. Czy nie tak nauczał Jezus Chrystus, w którego ponoć Polacy wierzą. Czy nie tak naucza jego kościół do którego chodzicie. Proponuję abyście zaczęli od siebie. To takie polskie niszczyć kogoś. Wstyd. Mało wam jeszcze. Rzucono wam ochłap i od razu ujadacie. „Wielka wyżerka”. Zwymiotować można czytając te wasze wpisy pełne nienawiści i fałszywego oburzenia. Ogarnijcie się i posprzątajcie najpierw na swoim podwórku.

  1. Czy Ty jesteś poważny? O jakim grzechu mówisz? Ten człowiek nie ukradł batonika w sklepie tylko donosił na ludzi z którymi żył. Robił to za pieniądze. I taki typ ma czelność wyciągać łapy po publiczne pieniądze. Bo Bartol tego nie napisał ale Matysek będzie dostawał teraz kasę za obecność na sesjach rady miejskiej.
   Tacy ludzie nigdy nie powinni zajmować żadnych stanowisk w samorządach. Niech sobie firmę założy i będzie tam szefem ale od publicznych pieniędzy wara!

  2. Mój komentarz jest w odniesieniu do internauty Jupi 🙂 Podpisuję się obiema rękami-precz z szemranymi Zenkami.
   A Ty Jupi najpierw pomyśl,potem napisz,bo przedstawienia w 3 aktach z towarzyszeniem puzonu to nie trzeba,nie ten blog.Panu dziękujemy.

 7. Świnia zawsze będzie świnią,choćby jej pawie piórko wsadzono w tyłek.
  Widocznie przeszłość poszła w zapomnienie,hihihi,tak czy siak piętno donosiciela Zenka będzie ciągnąć się,zbyt daleko to zaszło i nie jest tajne 😀 Siupa na 102

 8. Ja jako mieszkanka Starego Miasta w pełni pobieram objęcie stanowiska przewodniczącego Rady Stare Miasto przez p.Janusza Matyska. Jest to człowiek, który bardzo dużo dobrego zrobił dla Starówki. Za jego kadencji odbywały się różne imprezy na Rynku i dbał on o rozwój naszego osiedla. A co do jego przeszłości, wystarczy popatrzeć na polityków rządzących naszym krajem. Błędy przeszłości nie mogą przekreślać wszystkich dobrych rzeczy, których ten pan dokonał.

  Ps. Nie on pierwszy i nie ostatni, wystarczy się trochę rozglądnąć. W Łęcznej jest multum ludzi mających taką samą przeszłość i nikt im tego nie wytyka.

  1. Ale ci ludzie nie pchają się do łęczyńskiej władzy a jeśli nawet już tam są to ich przeszłość pozostaje na razie tajna. Wiem jaki był Pan Matysek jako radny miejski i nie daj Boże takich radnych.

 9. To oburzające! Jak można zaproponować taką kandydaturę, a co dopiero za nią głosować. To jest jak naplucie w twarz wszystkim, którym TW Zenek szkodził.

  1. czy tam już nie ma nikogo poza tym gościem?! , a reszta zarządu to co za postacie ze przyjęli taką kandydaturę ? przeciez sam tam nie siedzi , sam sie nie wybrał, co Wy na to mieszkańcy ?

   1. Ale Rada ma za zadanie współpracować z burmistrzem zresztą wystarczy spojrzeć na skład rady i od razu widać

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.