Dr M. Fijałkowski: Straż miejska do likwidacji!

O tym, że straż miejska jest w Łęcznej jest całkowicie niepotrzebna nie muszę nikogo przekonywać. Mam nadzieję, że ten stan rzeczy nie potrwa już długo. W dniu dzisiejszym złożyłem projekt uchwały w sprawie rozwiązania straży miejskiej w Łęcznej. Po otrzymaniu opinii Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie nad projektem uchwały pochylą się radni. Jeżeli radni zgodzą się na likwidację, zostanie ona zakończona 30 czerwca 2022 r.

Likwidacja straży miejskiej, która jest dziś organizacyjnie niewydolna pozwoli zaoszczędzić ponad 500 tys. zł co roku. Pieniądze te będą mogły być wykorzystane na rozbudowę i obsługę monitoringu miejskiego czy na wydatki inwestycyjne. Strażników jest również zbyt mało. Nie mogą już praktycznie realizować służby na dwie zmiany.


Utrzymywanie tego stanu rzeczy nie ma już absolutnie sensu. Zadania wykonywane przez straż miejską z powodzeniem mogą wykonywać miejscy urzędnicy i to już zatrudnieni, w żadnym wypadku nie nowi. Dziwi mnie tylko zachowanie burmistrza, który doskonale zdaje sobie sprawę z faktu, że straż miejska jest niepotrzebna, a mimo to chce zatrudniać kolejną osobę na etat strażnika. Dziwi to tym bardziej, że od wielu miesięcy w radzie miejskiej było słychać głosy o potrzebie likwidacji tej formacji. Dzisiaj jest to jak najbardziej realne, ponieważ burmistrz nie dysponuje już większością w radzie miejskiej i tym razem Wspólnej Sprawie może nie udać się już obronić straży miejskiej przed likwidacją. Przypomnę tylko, że jest to już 3 podejście do likwidacji straży miejskiej. Wierzę, że do 3 razy sztuka. Mylił się ten, kto sądził, że odpuściłem ten temat. Konsekwentnie realizuje swój program wyborczy. Dotrzymuję słowa.

Pełną treść wpisu oraz skany dokumentów znajdziecie na blogu radnego (LINK)

Udostępnij ten wpis!

4 przemyślenia na temat „Dr M. Fijałkowski: Straż miejska do likwidacji!

 1. Pamiętam że już wcześniej byly zakusy likwidacji obecnej Straży Miejskiej w Łęcznej, chyba nawet był napisany program „naprawczy lepszego funkcjonowania” tej formacji i miał być wdrożony w życie ale jak widać nic z tego nie wyszło.Sprawa jest jasna.

 2. Szkoda tylko na tę straż miejską pieniędzy.
  Burmistrz ze swojego wynagrodzenia niech ich utrzymuje a nie szasta miejską kasą bez pomysłu. Dobrze się wydaje pieniążki ale nie swoje.
  Panie Radny a nie myśleliście z innymi radnymi o obniżce burmistrzowi wypłaty?
  Może zastanowił by się w końcu przez kogo i dla kogo został wybrany? A nie utrzymywać kolesi, zatrudniać znajomych i prowokować konflikty z radnymi.
  Ludzie co on zrobił dla miasta?
  Rajd rowerowy na pokaz?

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.