Ludwin: Chciała sprzedać kurtkę, straciła pieniądze!

W środę 17.11 do policjantów z łęczyńskiej komendy zgłosiła się 28-letnia mieszkanka gminy Ludwin która poinformowała, że padła ofiarą internetowego oszusta. Jak się okazało kobieta na jednej z internetowych platform handlowych wystawiła do sprzedaży kurtkę.

Za pośrednictwem jednego z komunikatora skontaktowała się z nią osoba zainteresowana zakupem. Po kilku minutach 28-latka otrzymała link, gdzie miała odebrać pieniądze za sprzedaną kurtkę. Niczego nie podejrzewająca kobieta weszła w przesłany link, wpisała tam dane do swojej karty, a następnie została przekierowana na stronę banku, gdzie wpisała login oraz hasło. Jednak próba logowania nie powiodła się. Jak się potem okazało na jej dane została zawarta umowa kredytowa na kwotę 3 tysięcy złotych z czego 1000 złotych zostało już wypłacone.

Po raz kolejny apelujemy o czujność. Nie udostępniajmy nikomu danych do logowania w bankowości elektronicznej i mobilnej, haseł do konta lub danych karty. Nie powinniśmy także otwierać przesłanych linków, nie znając ich zawartości oraz instalować dodatkowych oprogramowań na urządzeniach, z których następuje logowanie do banku.

Źródło: lubelska.policja.gov.pl

Udostępnij ten wpis!