dr M. Fijałkowski: Stwórzmy razem budżet gminy Łęczna na rok 2022

Jak co roku wrzesień jest miesiącem, w którym mieszkańcy mogą składać wnioski do budżetu gminy na kolejny rok. Dlatego jak co roku czekam na Państwa propozycje, które możecie zgłaszać do mnie telefonicznie, mailowo, a także w komentarzach pod tym artykułem na blogu LLE24.pl. Następnie propozycje te zostaną przeze mnie złożone jako wnioski budżetowe. Termin do składania wniosków upływa 20 września!

Zawsze uważałem, że to mieszkańcy najlepiej wiedzą, co jest potrzebne w ich najbliższej okolicy, jaki plac zabaw należy wyremontować lub gdzie zbudować nowy chodnik czy drogę. Na pewno wiedzą lepiej niż urzędnicy, którzy choć odpowiedzialni są za remonty i inwestycje to mieszkają po za Łęczną i często są zdziwieni potrzebami mieszkańców lub zwyczajnie nie chcą widzieć wielu problemów.

Dlatego czekam na Państwa propozycje do przyszłorocznego budżetu gminy. Oczywiście muszą one dotyczyć terenów należących do gminy Łęczna, a środki potrzebne na ich realizację muszą być proporcjonalne do możliwości łęczyńskiego samorządu. Następnie wszystkie wnioski trafią do burmistrza i to on jako twórca budżetu zdecyduje o ich realizacji w następnym roku. Oczywiście nie zamyka to radnym drogi do zmian budżetowych przed uchwaleniem budżetu, jak i w trakcie jego realizacji. Jak pokazują ostatnie lata to właśnie zmiany dokonane przez radnych nadały budżetowi dynamiki inwestycyjnej.

Jako przewodniczący komisji finansów rady miejskiej będę chciał by po raz pierwszy przed uchwaleniem budżetu komisja przyjrzała się wszystkim wnioskom budżetowym, które spłynęły do burmistrza od mieszkańców. Jestem przekonany, że mogą w nich znajdować się ciekawe propozycje, które warto byłoby realizować, a zostały pominięte.

O tym jak ważne jest składanie takich wniosków i jaka jest ich skuteczność, poinformuję Państwa w następnym wpisie.

Źródło: (LINK)

Udostępnij ten wpis!

8 przemyślenia na temat „dr M. Fijałkowski: Stwórzmy razem budżet gminy Łęczna na rok 2022

  1. A ja jestem ciekawa jak to jest z tym lasem. Kto się nim zajmuje i czyj on jest. Może można coś z nim zrobić? Coś więcej niż śmietnik.

  2. Weźcie w końcu pod uwagę zrobienie drogi w Ciechankach krzesimowskich. Ile można prosić? Ile można czekać? Ludzie jeżdżą po dziurach , które są zasypywane tłuczniem ponad 20 lat. Czas na nową drogę..!!!

      1. Domagamy się Przebudowy drogi gminnej wewnętrznej w Ciechankach Krzesimowskich znajdującej się na działce nr 159

  3. Niech poprawią drogę do ogródków działkowych przy dużym Tesco. Wyrównać utwardzić, żaden koszt.

  4. Moja propozycja, to remont ul. Polnej do Ciechanek. Tam nie da się jeździć samochodem innym niż terenowy, poboczem chodzą piesi i jeżdżą rowerzyści – tylko czekać kiedy dojdzie tam do jakiegoś wypadku. Do tego dochodzą ogromne prędkości jakie rozwijają kierowcy – długa prosta. Według mnie to priorytet drogowy.

    1. Ulica Polna jest to droga powiatowa, która będzie remontowana w następnym roku. Gmina Łęczna ma partycypować w tym remoncie. Niestety nie udało się to w tym roku.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.