[Łęczna] Rzucają kamieniami z nowej kładki. To może skończyć się tragedią!

Ile razy głośno było o głupich zabawach, podczas których, kamień rzucony z wiaduktu na rozpędzone auto, zabijał kierowcę lub pasażera? Całkiem prawdopodobne, że taki tragiczny scenariusz może rozegrać się w Łęcznej, gdzie od kilku tygodni notowane są przypadki zrzucania różnych przedmiotów z kładki na Starym Mieście, na przejeżdżające pod nią pojazdy.

Kładka za ponad 2 miliony złotych została oddana do użytku niecały rok temu. Sami mieszkańcy twierdzą, że prowadzi donikąd i dlatego niewiele osób z niej korzysta.

Czytelnicy bloga informują natomiast, że od kilku tygodni kładka jest wykorzystywana do zupełnie innego celu niż ten, dla którego powstała. Otóż widywane są na niej grupki młodych ludzi, którzy zrzucają z niej kamienie lub inne ciężkie przedmioty na przejeżdżające poniżej pojazdy. Oczywiste jest, że taka zabawa może zakończyć się tragicznie.

Do chwili obecnej wiadomo o kilku pojazdach w których wybito szyby. Nie było na szczęście osób poszkodowanych. To może jednak się zmienić. Poniżej zdjęcie szyby uszkodzonej pod koniec sierpnia.

Łęczyńska policja prowadzi dochodzenia w sprawach dotyczących narażenia kierujących na utratę życia lub ciężkiego uszczerbku dla zdrowia. Nie zdziwię się jednak, jeśli zostaną umorzone z powodu niewykrycia sprawców.

Warto zatem działać proaktywnie i oprócz uświadamiania młodych ludzi o skutkach takich „zabaw”, zainstalować kamerę, która swoim zasięgiem będzie obejmowała kładkę i jej okolice. Mam oczywiście na myśli kamerę, z której obraz pozwoli na ujęcie sprawców.

Prośba też do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności podczas przejazdów pod kładką.

Udostępnij ten wpis!

12 przemyślenia na temat „[Łęczna] Rzucają kamieniami z nowej kładki. To może skończyć się tragedią!

 1. Ludzie powiedzcie mi skąd tyle tirów przejeżdża przez stary rynek, masakra, co tam jest w tym Ludwinie.

 2. na pewno łęczyńska policja stanie na wysokości zadania …. HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA

 3. to skoro w Łęcznej taki problem to może wprowadzić wam sposób identyfikacji osób wchodzących na kładkę

 4. Z artykułu i komentarzy wynika, że to wszystko przez kładkę. Bardzo śmiechowite. Ja uważam, że to zwykłe chuligaństwo i nic więcej. Wszędzie pełno tych bezmózgowców.

  1. Nie przez kładkę, a przez to, że jak widać, inwestor nie zabezpieczył jej należycie.

   1. Za 5 lat kładka będzie slużyła za szubienice ludziom którzy mają zadłużenia wobec banków w Łęcznej;)”Niech żyje nam górniczy stan…”;)

 5. Przynajmniej teraz nie powiecie, że ta kładka do niczego nie służy. Komuś posłużyła do rzucania kamieniami.

 6. Mogę założyć się o stówę, że o tym nie wspomną gównomedia łęczyńskie. Nie mogą pokazać, że ta kładka to wielka lipa.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.