[Epidemia] Czy urząd miejski w Łęcznej ma propozycje wsparcia dla przedsiębiorców?

Dwa dni po formalnym zapytaniu skierowanym przez Mariusza Fijałkowskiego do Leszka Włodarskiego, czy w związku z epidemią zamierza stosować jakiekolwiek środki wsparcia dla łęczyńskich przedsiębiorców, na stronie ratusza pojawił się artykuł pt. „Pomoc dla łęczyńskich przedsiębiorców”. Czytamy w nim: „Po ubiegłotygodniowych konsultacjach, a także po konstruktywnych rozmowach z przedsiębiorcami Burmistrz Łęcznej Leszek Włodarski…” (LINK)

Zaraz, zaraz, wygląda na to, że pomiędzy 16, a 20 marca w urzędzie odbywały się jakieś konsultacje! Słyszeliście coś o tym? Widzieliście może jakieś ogłoszenie? Ja też nie! Całe szczęście w dniu wczorajszym opublikowane zostało sprawozdanie burmistrza z wykonanej pracy. Zobaczcie sami (punktów jest naprawdę niewiele):

Nie ma tu żadnej wzmianki o konsultacjach. Jest natomiast spotkanie z nieustalonymi przedstawicielami „Regionalnego Forum Gospodarczego w Łęcznej”. Zgodnie z danymi w KRS w zarządzie tego stowarzyszenia zasiadają m.in. Wojciech Adamski – właściciel WAMEXu oraz Ryszard Nowosadzki – redaktor naczelny gazety pojezierze. (LINK)

No dobra, co zaproponował włodarz?
– jeśli jesteście najemcami lokali należących do gminy i zawiesicie swoją działalność w związku z epidemią, otrzymacie możliwość okresowego zwolnienia z płatności czynszu.

– możliwe jest także (jak co roku, niezależnie od epidemii) skorzystanie z odroczenia terminów płatności podatków i opłat, a także rozłożenia ich na raty lub nawet umorzenia podatków i odsetek od nich.

I najwazniejsze, ratusz informuje, że kilka wniosków zostało już rozpatrzonych pozytywnie. Sami wiecie, nie było jeszcze ogłoszenia o wsparciu ale wnioski już zostały złożone i urząd nawet zdążył je rozpatrzyć. Brawo! Ten „nasz” Leszek to jednak lepszy akrobata niż sądziłem…

PS. Pamiętajcie, jak ratusz mówi o kłamstwach i manipulacjach, to wie co mówi 🙂

Udostępnij ten wpis!
Both comments and pings are currently closed.

3 komentarze do artykułu "[Epidemia] Czy urząd miejski w Łęcznej ma propozycje wsparcia dla przedsiębiorców?"

 1. Zainteresowany pisze:

  Jakie konsultacje, i kim ?
  A więc od początku. Pozamykali się, nikogo nie wpuszczają, i tylko wkurzają mieszkańców.
  Dzwonek zamontowali na wysokości chyba z dwa metry od ziemi, „coby ułatwić niższym mieszkańcom chęci kontaktu”.
  Pomoc, jaka pomoc ? Może CK w Łęcznej jakąś pomoc uzyska, na remont lub ferie, lub półkolonie które tak szumnie były obiecywane.
  Konsultacje to co najwyżej z radnymi. Sorry z jednym radnym.
  Ja się pytam o podatki rolne, od nieruchomości i środków transportowych.
  Ja się pytam co z informacjami w sprawie skupów złomu?
  Ja się pytam co się dzieje z drogami wiejskimi do tej pory zawsze były już częściowo połatane.
  Po prostu brak słów.

  • Bartol pisze:

   Dodam do tego rozwiązania dla kupców z targowiska przy ul. Braci Wójcickich.
   O półkoloniach za ponad 50 000 PLN dla 80 dzieci napisze niebawem.

   A ten dzwonek to pewnie z obawy przede mną tak wysoko 😛

 2. aqq pisze:

  Dno i wodorosty i tematy zastępcze badzi jak dziecko we mgle midac chlor z basenu rogówkę uszkodził

WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes