[Łęczna] Sesja w czasie epidemii. Podwyżka przyklepana!

Marzena Florek, Andrzej Grzesiuk, Piotr Kotuła, Jarosław Łuczyński, Krzysztof Matczuk, Halina Mazurkiewicz, Renata Okoń, Antoni Pasieczny(PIS), Grzegorz Pelica(PIS), Łukasz Sawicki, Jan Skibiński(PIS), Teodozja Syta, Danuta Szychta-Zagwodzka i Michał Targoński(PIS) – to radni, którzy zagłosowali za podwyższoną stawką opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, jeżeli odpady nie są zbierane w sposób selektywny w wysokości 34 PLN.

Przeciwni uchwale byli: Mariusz Fijałkowski i Adam Susz
Wstrzymali się: Tomasz Dudek i Zbigniew Łagodziński

Trzech radnych: Michał Czajkowski, Piotr Winiarski i Iga Zawisza-Klimkiewicz, było nieobecnych

Mimo ogłoszonego stanu epidemii Wlodarski zdecydował się zwołać sesję (bez udziału mieszkańców, bez głosu krytyki) na której radni zajęli sie kilkoma uchwałami (LINK). Jedną z nich była uchwała w sprawie wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia stawki tej opłaty. Przekładając z urzędniczego na „nasze”, chodzi o to, że do tej pory mogliśmy wybrać, czy chcemy segregować, czy nie. Kiedy śmieci były segregowane, stawka wynosiła 17 PLN, a przy braku segregacji 25 PLN. Obecnie mieszkańcy nie mają już wyboru i muszą segregować, a w razie jej braku zostaną ukarani nową podwyższoną opłatą.
Czy to oznacza wprowadzenie odpowiedzialności zbiorowej dla mieszkańców bloków i w razie stwierdzenia braku segregacji, karania wszystkich mieszkańców? Oczywiście, że tak. Potwierdził to nawet sam Leszek Włodarski w jednym z ostatnich wpisów na urzędowej stronie (LINK), pisząc wprost, że „W przypadków budynków wielomieszkaniowych odpowiedzialność zbiorowa była, jest i będzie”. Co jest oczywiście bzdurą, bo w wielu blokach w kraju wspólnoty/spółdzielnie uporały się z ta kwestią, np. montując kamery w altanach, co daje podstawę do ukarania tylko i wyłącznie osoby, która niesegreguje odpadów/zamśmieca altanę. Od wielu miesięcy wspólnoty/spółdzielnie dyscyplinowały swoich mieszkańców i gdy w życie weszła nowa ustawa, byli już gotowi. No ale żeby tak działać, trzeba myśleć wcześniej, interesować się, a nie szczerzyć się do kamer przy byle pretekście, wskakiwać do basenu w ubraniu i budować własny PR.
Finalnie więc, jak sprytnie zauważycie, to nie burmistrz będzie Was karał. Jego ręce pozostaną czyste. Ew. kary nałożą spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe.

Chwilę przed głosowaniem, radny Targoński zapytał burmistrza, dlaczego uchwała powinna być podjęta dzisiaj i co się stanie, jesli uchwała nie zostanie podjęta. Odpowiedzi udzielił sekretarz miasta. (Burmistrz wydaje się nieobecny lub zwyczajnie sytuacja go przerosła)
Wyobraźcie sobie, że powody głosowania w czasie epidemii są dwa :
– bo bez tej uchwały nie można będzie podjąć uchwały o określeniu wzoru deklaracji (Czyli kolejnej uchwały, którą przygotował sam urząd)
– bo ustawa nakazuje uchwalić ją do UWAGA… 2 maja (pewnie właśnie dlatego radni zajmowali się tym 24 marca)
– a jesli uchwała nie zostanie przegłosowana to „opłaty sa ustalone takie jakie są” (red. 25 PLN).
Nie wiem jak Was, ale mnie przekonał 🙂

Przy okazji tego głosowania wyszło coś jeszcze. Okazało się, że PIS w radzie mniejskiej praktycznie nie istnieje, część radnych klubu stanowi tak naprawde przybudówkę Wspólnej Sprawy. Wymowna jest też nieobecność Piotra Winiarskiego (który wcześniej głosował za podwyżkami opłat lokalnych). W mojej opinii nawet jeśli usprawiedliwiona, to jest to taktyczna nieobecność…

PS. W pseudomediach zapanowała tradycyjna już cisza 🙂

Udostępnij ten wpis!
Both comments and pings are currently closed.

11 komentarzy do artykułu "[Łęczna] Sesja w czasie epidemii. Podwyżka przyklepana!"

 1. arka pisze:

  Winiarski jak zwykle schował głowę w piasek (ale „zad ” został,więc powinien dostać kopa od wszystkich którzy na niego głosowali).Co do PIS-u w Łęcznej to jedna wielka ściema -sami karierowicze dużo gadki – z której nic nie wynika.Antek zawiodłem się !!!!!!!!-cóż każdy się może pomylić?????? tylko trzeba wyciągnąć wnioski.!!!!!!!!!

 2. kalia pisze:

  Co to za płacz? Jak wybraliście to tak macie. Łęcznianie nie zasługują na dobrego gospodarza. Są bezmyślni i leniwi. Dawno nie było dobrego burmistrza. A skład rady miejskiej? Niektórym z nich to tylko dać szpadel lub miotłę do ręki, bo tylko tak może by coś dobrego zrobili. A jak pisałam już wcześniej, ten łęczyński PiS jest śmiechu wart. To zwykła podróba i tandeta. Nic się nie zmieni w Łęcznej.

 3. antykos pisze:

  Jaką stawkę przyjdzie mi zapłacić, gdy w przyszłych wyborach zagłosuję za wysłaniem obecnego burmistrza i kilku radnych na śmietnik historii?

 4. Coneser pisze:

  Pasieczny jak ci nie wstyd głosowałem na ciebie

 5. Mieszkaniec pisze:

  Po co ty człowieku prowadzisz tą stronę jak i tak nic nie zmienisz ani ty ani my bez sensu szkoda Twojego jak się domyślam cennego czasu…Nic już tu nie zmienimy to jest zaciśnięty krąg oni sie trzymają razem tak samo jak na kopalni stworzyli sobie swój własny folwark…i nie mów mi że pisze bzdury bo nawet jak byśmy byli we dwóch przeciwko nim to nikt za nami nie pójdzie bo ludzie się boją głośno i publicznie powiedzieć co im nie pasuje…co do odpadów to wiem jedno że są wśród głosujących za podwyżką ludzie którzy mieszkają po za Łęczną w domkach i palą czym popadnie…Pozdrawiam

  • Bartol pisze:

   Gdybym tak myślał, to od dawna bym tego nie robił. Nie wolno zapominać, że dzięki blogowym publikacjom udało się zrobić sporo dobrego w mieście, w myśl zasady, że kropla drąży skałę. Blog działa już 8 lat i mogę Cię zapewnić, że nadal będzie działał. 🙂

 6. ABC pisze:

  Wyborcy powinni ich rozliczyć. A władze partii tym bardziej. Głosują przeciwko ludziom!!!

 7. Pandzioch pisze:

  I jak tu zachęcać ludzi do ekologii? Porażka.

 8. obserwator pisze:

  Może ktoś z góry w pisie zobaczy co tu sie dzieje i zareaguje? Porażka

WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes