Europa+ burmistrz Łęcznej?

screen ze strony http://www.ruchpalikota.org.pl/

Europa+ to projekt powołany 10 stycznia br. przez europosła Marka Siwca oraz posła Janusza Palikota z RP. Zamierzeniem twórców jest wywołanie dyskusji na temat ściślejszej integracji europejskiej.

Na terenie całego kraju odbywają się otwarte spotkania, podczas których ich uczestnicy rozmawiają o integracji europejskiej, szybkim przyjęciu euro, tworzeniu europejskich sił obronnych i rozpoczęciu wspólnych programów edukacyjnych w Europie. W dużym skrócie, rozpoczęła się kampania do Parlamentu Europejskiego.

Wczoraj w samo południe, takie spotkanie odbyło się w Hotelu Victoria w Lublinie. Oczywiście nie napisałbym o nim gdyby nie jeden mały szczegół, a w zasadzie dwa szczegóły.
Otóż na spotkaniu z Markiem Siwcem pojawili się burmistrz naszego miasta, Teodor Kosiarski (SLD) oraz radny miejski z osiedla Bobrowniki Bogusław Góral (dawniej SLD, a obecnie Ruch Palikota).

Zastanawiam się co przyciąga do Europy+ ludzi, których działania są moim zdaniem co najmniej sprzeczne z tym, co swoją osobą prezentuje np. Janusz Palikot, np. w temacie opłat za śmieci?.
Może zwyczajnie burmistrz chciałby pójść śladami radnego Górala i zmienić barwy, a może już zmienił…. Dodatkowo powstaje pytanie, czy ta wizyta była służbowa, czy może prywatna. Jak w takim razie, ten wyjazd ma się do niedawnej deklaracji burmistrza o „jasiu podróżniczku” [POSŁUCHAJ]

Gdyby ktoś miał jednak wątpliwości, że wymienione przeze mnie dwie osoby rzeczywiście „zaszczyciły” swoją obecnością wczorajsze spotkanie, podrzucam trzy linki do wybranych zdjęć.

Zdjęcie  1
Zdjęcie  2
Zdjęcie  3

Udostępnij ten wpis!