Firma urzędnika z łęczyńskiego ratusza wygrywa kolejny konkurs?

A może konkursu w ogóle nie było? Jak możemy wyczytać z rejestru umów urzędu miejskiego w Łęcznej, firma Conti-Tech podpisała z ratuszem kontrakt, który dotyczy opracowania dokumentacji technicznej budowy ulicy Onanowa.
Umowa została podpisana 9 marca 2021, czyli zaledwie kilkanaście dni po publikacji zestawień, z których wynikało, że firmy trzech urzędników wystartowały w 20 konkursach, z których 19 wygrały (LINK).

Dla tych, którzy jeszcze nie wiedzą, małe wyjaśnienie. Firma Conti-tech należy do p. Andrzeja Szymaka, pracownika referatu inwestycji w urzędzie miejskim w Łęcznej. W ubiegłych latach ta sama firma realizowała nadzory inwestorskie dla inwestycji realizowanych przez nasz ratusz. Ustaliłem, że w ciągu ostatnich 6 lat zarobiła na tym przynajmniej 213 000 PLN (pełne zestawienie przelewów na konto firmy otrzymam w maju). Dodam też, że konkursy, w których wygrywała firma p. Szymaka, prowadziła jego koleżanka z tego samego referatu.

Tym razem wykonywane zadanie wiąże się z wynagrodzeniem w wysokości 13 600 PLN. Niestety w biuletynie informacji publicznej nie znalazłem informacji o szczegółach postępowania dotyczącego w/w umowy. Nie wiem więc, czy w tej sprawie był ogłoszony konkurs, kto złożył w nim oferty oraz kto go prowadził. Zapytałem o to ratusz ale nie oczekuję szybkiej odpowiedzi. Poniżej informacja z rejestru umów (LINK):

Jak to leciało? „Tak jest taniej i mamy zaufanie do swoich pracowników”?

Udostępnij ten wpis!
Both comments and pings are currently closed.

5 komentarzy do artykułu "Firma urzędnika z łęczyńskiego ratusza wygrywa kolejny konkurs?"

 1. Ferdynand K. pisze:

  Nie ma co się przekomarzać, wniosek jest prosty:
  cyt. z kilera – 3 sztaby p. Lipski- 1 sztaba p. Siara i tak do końca kadencji. ;(

 2. marta pisze:

  Przeraża mnie wszystko co się w tym urzędzie dzieje. Kto na to pozwala? Dlaczego to robią?

  • axa pisze:

   Marta, dzieje się tak bo opozycja jest słaba, przed tym nie uciekniemy, władza jest silna słabością opozycji! reasumując, na taką władzę zasługujemy

 3. AntyKosa pisze:

  Ktoś tu ma chyba mocne parcie na utrzymanie zastanego układu. Panie Burmistrzu, jak ktoś panu zagraża proszę mrugnąć szybko dwa razy.

WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes