Gdzie jest 7 milionów złotych ze sprzedaży działki? Radni: „Włodarski kłamie i próbuje coś ukryć”[VIDEO]

Kilka miesięcy temu Gmina Łęczna sprzedała działkę o powierzchni 1,3ha przy łęczyńskim szpitalu za kwotę 6 100 000 PLN netto (LINK). Zgodnie z planem zagospodarowania, na działce mogłyby powstać np. nowe bloki. Przetarg wygrała firma MTH Sp. z o.o. z Lublina, która do końca kwietnia 2022 miała wpłacić pieniądze na konto gminy. Nie dostaliśmy jednak ani grosza. Dlaczego?

Jak się okazało, Leszek Włodarski po cichu odroczył termin finalizacji przetargu do końca września. Podczas ostatniej sesji „nasz” akrobata w sprawozdaniu z pracy między sesjami, pewnie „zapomniał” wpisać tak drobnej czynności jak wydłużenie terminu wpłaty ponad 7 milionów złotych do gminnej kasy. Sami pewnie też zapominacie o takich niewielkich kwotach. Posłuchajcie:

https://youtu.be/piuQrv_RUjk?t=1872

Ta sytuacja wzbudziła podejrzenia wśród radnych i w rezultacie postanowili drążyć temat. Zapytali Włodarskiego, dlaczego nie wpisał tak ważnej czynności do sprawozdania i co tak naprawdę się dzieje w sprawie sprzedaży działki.
Włodarski był zaskoczony faktem, że radni posiadają wiedzę na ten temat. Początkowo zaczął zasłaniać się tym, że takie pytanie nie powinno zostać zadane w tej części obrad. Radni postanowili więc przegłosować wprowadzenie do obrad punktu dotyczącego udzielenia informacji na w/w temat. Udało się!

„Basenowy skoczek” zaczął wtedy wpierać obecnym, że nie pamięta numeru działki, czy daty wystawienia pism i że chętnie odpowie na wszelkie pytania ale pisemnie. Radni nie ustępowali i sami postanowili poinformować mieszkańców o tym co się dzieje w sprawie działki. W tej sytuacji język lekko rozwiązał się nawet Włodarskiemu, który finalnie potwierdził ustalenia radnych, jednak bez podawania szczegółów. Na co dr M. Fijałkowski stwierdził wprost, że burmistrz kłamie i próbuje ukrywać fakty. Posłuchajcie:

https://youtu.be/piuQrv_RUjk?t=2920

Jak mówią radni, powodem wniosku spółki o wydłużenie terminu wpłaty, może być odmowna decyzja banku w sprawie przyznania kredytu.
Finalnie więc, może się okazać, że pieniądze przejdą gminie koło nosa, a przetarg będzie trzeba ogłosić po raz kolejny.

Dlaczego te pieniądze są takie ważne?

Otóż radni podczas kształtowania budżetu zdążyli już przeznaczyć pieniądze ze sprzedaży działki na m.in. remonty dróg (Witaniów-Podzamcze, ul. Gwarków), fundusze osiedlowe czy budowę żłobka. Działanie Włodarskiego oznacza, że w najbliższym czasie te inwestycje nie mają szans na realizację.

Czy jest to działanie celowe, dowiemy się już wkrótce. Jedno jest pewne. Coś w tej sprawie śmierdzi, a ten smród niesie się wprost z pl. Kościuszki.

Włodarski musi odejść!

Udostępnij ten wpis!

5 przemyślenia na temat „Gdzie jest 7 milionów złotych ze sprzedaży działki? Radni: „Włodarski kłamie i próbuje coś ukryć”[VIDEO]

  1. Nie wiem czy firma,która stanęła do przetargu nie miała jeszcze przyznanego kredytu,czy może celowo wydłużono termin płatności. Jednak coś tu nie gra,tylko my mieszkańcy nie wiemy co burmistrz kombinuje. Jeśli ktoś się domyśla niech napisze.

  2. Na co jeszcze czekamy? Aż ostatni zgasi światło? Tego człowieka nigdy nie powinnismy oglądać w ratuszu. Odwołać natychmiast!

  3. Warto przypomnieć, że trwa zbiórka podpisów pod odwołaniem burmistrza. Może tym razem mieszkańcy pójdą po rozum do głowy.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.