Chcą odwołania burmistrza Łęcznej. Rozpoczęła się zbiórka podpisów pod referendum! [Dokument]

Właśnie ruszyła zbiórka podpisów pod pomysłem przeprowadzenia referendum w sprawie odwołania Leszka Włodarskiego ze stanowiska burmistrza Łęcznej. Wnioskodawcy muszą teraz zebrać 1774 podpisy. Mają na to czas do 25 czerwca 2022. Oczywiście możecie im pomóc!
W jaki sposób?

Pierwsze podpisy już zostały zebrane. Pomysłodawcy przeprowadzenia referendum, ruszyli już do mieszkańców. Przypomnę tylko, że wśród inicjatorów mamy trzech sołtysów oraz dwóch mieszkańców naszej gminy. To oni w najbliższym czasie mogą poprosić Was o poparcie pomysłu przeprowadzenia referendum.
Lista zarzutów pod adresem włodarza jest pokaźna. Zostały przedstawione w uzasadnieniu do wniosku:

Oprócz podpisania listy dostarczonej przez jednego z wnioskodawców możecie również sami wydrukować listę [POBIERZ DOKUMENT], złożyć na niej podpisy, a następnie dzwoniąc pod numer 786 610 030 zgłosić potrzebę odbioru podpisanej listy.

Koniecznie udostępniajcie tę informację dalej, ponieważ nie ma najmniejszej szansy, by media zależne od Leszka Włodarskiego, promowały inicjatywę referendum.

Dla przypomnienia, jedną z twarzy Leczna24, gazety Pojezierze oraz Biuletynu ratusza jest Grzegorz Kuczyński – jeden z najbardziej skompromitowanych pracowników Leszka Włodarskiego. Jego żonę kilka lat temu Kosiarski zatrudnił w MOPSie.
Natomiast Kamil Kulig (Wspólnota Łęczyńska, Tuba Łęcznej) to syn wieloletniej pracownicy łęczyńskiego ratusza, Marii Kulig. Był także właścicielem portalu Tuba Łęcznej. No może nie do końca był właścicielem, bo działalność gospodarcza pod nazwą Maria Kulig Tuba Łęcznej była w latach 2015-2021 zarejestrowana na wspomnianą już rodzicielkę (A wcześniej, od 2012 na ojca). W międzyczasie w 2017 roku Tubę Łęcznej nabyło przedsiębiorstwo o nazwie Wydawnictwo Wspólnota Mateusz Orzechowski.Sam Kamil Kulig został rolnikiem, kiedy to w 2016 roku Teodor Kosiarski wydzierżawił mu sporą bo ponad 2-hektarową działkę, tuż obok posiadłości byłego burmistrza. W 2019 roku Leszek Włodarski przedłużył umowę dzierżawy na kolejne 5 lat. Dzięki temu zabiegowi nasz miejski rolnik, nie płacił sporego ZUSu, a mniejszy KRUS, a dodatkowo pobiera dopłaty unijne (obszarowe i bezpośrednie) z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.


Udostępnij ten wpis!

4 przemyślenia na temat „Chcą odwołania burmistrza Łęcznej. Rozpoczęła się zbiórka podpisów pod referendum! [Dokument]

  1. Bardzo trafne komentarze. Ten koleś cofnął nasze miasto w rozwoju. Zmarnowane lata.

  2. Oby tym razem się udało. Szkoda miasta dla kogoś, kto nie ma wizji jego rozwoju. Niech szuka pracy w innym miejscu.

  3. Koniec rządów marionetki. Rządził nim cały urząd, sekretarz, kierownicy i kto chciał. Nauczyciel informatyki burmistrzem, niewypał kur.. jak nigdy. Zmarnowane w Łęcznej kilka lat. Zastój w rozwoju gminy i miasta.
    Teraz Lesiu się nie wywiniesz. Odejdziesz ze wstydem z Urzędu jak nikt dotąd. I nigdzie w Łęcznej nie powinno być roboty dla ciebie.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.