Groził, strzelał, rzucał kamieniami. Teraz będzie się zastanawiał. W areszcie

W piątek łęczyńscy policjanci zostali wezwani na interwencję do jednej z posesji na terenie gminy Milejów.

Z relacji zgłaszających wynikało, że ich sąsiad będąc pod wpływem alkoholu wszedł na teren posesji i wszczął awanturę. Był agresywny i groził pozbawieniem życia. Ponadto poprzez kopanie nogą oraz uderzanie siekierą uszkodził bramę wjazdową na posesję i furtkę.

Kiedy policjanci ustalali okoliczności zdarzenia na miejsce przyszedł sąsiad. 37 latek był agresywny, wykrzykiwał wulgaryzmy w kierunku zgłaszających. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnej celi. Policjanci zabezpieczyli broń pneumatyczną. 

Podczas prowadzonych czynności okazało się, że wielokrotnie groził pokrzywdzonym pozbawieniem życia, uszkodzeniem ciała oraz zabiciem psa. Ponadto kilkukrotnie strzelał z tak zwanej wiatrówki w kierunku zabudowań pokrzywdzonych narażając ich oraz małoletnie dzieci na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Ponadto strzelał również w kierunku zgłaszającego i rzucał kamieniami w dzieci.

Zebrane przez śledczych materiały pozwoliły na przedstawienie 37 latkowi  4 zarzutów. Wczoraj sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Zgodnie z obowiązującym prawem grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Udostępnij ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.