Ile w 2014 roku zarobili pracownicy urzędu miejskiego w Łęcznej [Dokument]

W komentarzach do poprzednich wpisów prosiliście o informację na temat zarobków urzędników w łęczyńskim magistracie. Zgodnie z zasadą mówisz i masz, dzisiaj na tapecie zestawienie najważniejszych stanowisk w ratuszu i przysługujących im uposażeń. W Łęcznej mówi się, że najlepiej można zarobić, pracując na kopalni. Otóż niekoniecznie, urząd też bardzo dobrze opłaca swoich pracowników (przynajmniej tych z górnej półki) ;).

(Kliknij na dokument aby go powiększyć)

Mamy tu aż cztery stanowiska których roczne uposażenie w 2014 roku przekroczyło 100 000 PLN. Warto zwrócić uwagę, że zarobki Teodora Kosiarskiego uzyskiwane z pracy w um wzrosły w stosunku do tych z 2013 roku o ponad 10 000 PLN. W 2013 było to 150 009,48 PLN, a rok później już 163 064,16 PLN.

Dodam tylko, że Prezydent Krakowa (Jacek Majchrowski) w 2013 roku zarobił ok. 158 000 PLN, a Prezydent Warszawy (Hanna Gronkiewicz-Waltz) w analogicznym okresie pobrała z miejskiej kasy ok. 160 000 PLN(LINK).

Jak sądzicie, czy to poprawne aby człowiek zarządzający (IMHO fatalnie) 20-tysięczną gminą pobierał uposażenie porównywalne (a nawet wyższe) od prezydentów największych polskich miast?

PS: Pod koniec 2014 roku radni wspólnej sakwy nie zgodzili się na obniżkę wysokiej pensji burmistrza. Wyniki głosowania znajdziecie tutaj (LINK).

Udostępnij ten wpis!

9 przemyślenia na temat „Ile w 2014 roku zarobili pracownicy urzędu miejskiego w Łęcznej [Dokument]

 1. Ferdynant K a co mają wspólnego zarobki górników z urzędem miejskim przecież to spółka akcyjna lub spółki prywatne. Jak chłopaki w lw zarabiali po 6 w scianie za czarne a my w spolkach ledwo 2.5 to bylo dobrze ? a teraz ucielo sie nie mozecie co pol roku innego audi czy bmw kupic i juz placz? Apropo ciemnogrodu zgodze sie ale kto go tworzy… no Wy wszyscy ktorzy nie widza swiata poza kopalnia nie potrafia jezdzic po rondach i za szczyt mody uwazaja centrum handlowe dzik i wamex. Ja tam tez zazdroszcze takich wynagrodzen ale co Ci da wylewanie żalów anonimowo… Tak samo nie piszcie głupot o Belgii mój brat siedzi w Niemczech za spawacza 2.0 tys euro na reke dziękuje.

  1. Z tymi rondami to masz rację, kiedy mam na nie wjechać, żegnam się z rodziną. Admin zrób mieszkańcom Łęcznej szubki kurs inernetowy jazdy po rondach(zmiana pasów przy skręcie w lewo.

  2. Szanowny Panie „gg”!
   Jak zauważyłeś wszystkim pensje za tego wspaniałego rządu są na ogół obniżane.
   Nagłośniono medialnie że górnikom jest źle a czy, innym zawodom to nie? Tak odgórnie dla zasady wszystkim się teraz obniża, tylko nie tym, przy tzw. korycie.
   Gospodarzowi naszemu wciąż wypłata rośnie.
   A to są nasze wspólne pieniądze, płacone z podatków, tylko im się na wypłaty nie ogranicza a na cele miejskie, czy jakieś inwestycje mówi się, że brak.
   I to według Ciebie jest w porządku?
   Zaraz nam gospodarz pewnie wyskoczy z podwyżkami miejskimi, może woda, lub śmieci, bo już dawno ich nie było a koszty miejskie podobno stale rosną.
   Ale jemu wypłata jakoś nie maleje.
   A jeszcze do tego kolesi przyjezdnych się zatrudnia – i też za naszą kasę.
   I co – według Ciebie cieszyć się z tego mam?

 2. Ponoć wszystkim się teraz w kryzysie obniża pensję, np. prezydenci wielokrotnie większych miast od naszego „ciemnogrodu” zarabiają mniej?
  Dziennik Wschodni nawet głośno krzyczy, że na naszej kopalni górnikom pobory spadły powiedzmy o 1000zł, co w to osobiście nie wierzę i myślę, że o dużo więcej.
  A tutaj patrzmy na zarobki naszego gospodarza – on w obecnym kryzysie ma się coraz lepiej,
  Wiadomo kto tu rządzi – tzw. Wspólna Sprawa.

  1. nie porównuj mi tych świętych krów, największych pijawek w Polsce ryli do czegokolwiek bo mnie trafi. Do nich w cenie węgla dokładamy dziesiątki miliardów złotych i kolejne miliardy do ich wypasionych emerytur.

 3. Kilka lat spędziłem w Belgi ale takiej kasy jaką mają urzędnicy w Łęcznej nie można nawet i w Brukseli zarobić i nie tylko w Belgi

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.