Jak i kto zarabia na zleceniu w Urzędzie Miejskim w Łęcznej?

Otrzymaliśmy dzisiaj zestawienie umów zlecenie i umów o dzieło zawartych w latach 2011-2012 w Urzędzie Miejskim w Łęcznej. Dokument posiada 38 stron. To co najbardziej w nim uderza, to spora liczba pracowników urzędu miasta, wykonujących dodatkowe czynności na zlecenie swojego pracodawcy. Oczywiście wykonują ją za dodatkowe pieniądze, czasem wcale nie małe. Czyli do „skromnej” urzędniczej pensji można sobie w urzędzie „dorobić”. Oficjalnie jednak podwyżek w Urzędzie miasta nie ma.

Zaczyna się skromnie, dowiadujemy się, że jeden z pracowników urzędu, radny powiatu, Grzegorz Kuczyński w lutym 2012 pobierał 3,50 PLN za każdy nakaz płatniczy, doręczony za potwierdzeniem odbioru. Później mamy umowy dotyczące przygotowań do spisu powszechnego z 2011 roku np. Halina Stasiewicz – Kierownik Referatu Planowania Przestrzennego i Gospodarowania Mieniem Gminnym, otrzymała z tego tytułu wynagrodzenie w kwocie 1620 PLN brutto.
– Dowiadujemy się też, że jedna statuetka „Łęczyńskiego Odyńca” kosztowała podatników 1280 PLN brutto. Zlecenie wykonał Bogusław Lewicki, a statuetek było w sumie 6. Daje to 7680 PLN brutto za wszystkie.
– Odegranie hejnału Łęcznej na trąbce, podczas trzech świąt kosztowało 750 PLN brutto w 2011 i tyle samo rok później.
– Obsługa muzyczna imprezy integracyjnej urzędu – 400 PLN brutto.
– Codzienne otwieranie i zamykanie cmentarza to wydatek rzędu 500 PLN brutto miesięcznie.

Bardzo dochodową funkcją okazuje się być sprawowanie funkcji inspektora nadzoru inwestorskiego. Zbigniew Kochański – Kierownik Referatu Inwestycji i Rozwoju Gminy, przy remoncie budynku przy pl. Kościuszki 1, otrzymał za tą pracę 20 000 PLN brutto. Trochę później za pełnienie nadzoru inwestorskiego przy przebudowie targowiska miejskiego na ul. Przemysłowej, otrzymał 17 539,46 PLN brutto.

Cały dokument wykonany przez Urząd Miejski, możecie pobrać klikając na obrazek poniżej [8 MB]:

Jeśli znajdziecie coś ciekawego w tym dokumencie, koniecznie dajcie o tym znać w komentarzach 😉

(Źródło: Biuro Poselskie Michała Kabacińskiego)

Udostępnij ten wpis!

5 przemyślenia na temat „Jak i kto zarabia na zleceniu w Urzędzie Miejskim w Łęcznej?

  1. jak sie zawiera umowe z urzedem to nie ma tajemnicy. Pewnie tak by chciały urzędniki i burmistrz

  2. czy ci INSPEKTORZY wykonali należycie swoją pracę i po co dublują inspektorów inwestycji, pani Monika posiada upr. budowlane?

  3. czy coś jest niezgodne z prawem Panie Pośle?? Jeśli wszystko OK, to po co ten szum?? Między innymi Pan takie prawa stanowi…

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.