Już jutro 07.11 premiera filmu ,,Furia” o Aleksandrze Roli!

Już jutro tj. w niedzielę 7 listopada o godzinie 19:00 w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie odbędzie się pokaz przedpremierowy ,,Furii” z udziałem twórców. Bohaterami filmu są Łęcznianie – Aleksandra Rola oraz Konrad Płaza. Dokument wejdzie na ekrany kin 19 listopada.

„Furia” opowiada historię Aleksandry Roli, zawodniczki MMA, która niespodziewanie zdobywa pas amatorskiej Mistrzyni Polski i dostaje szansę walki o Mistrzostwo Świata w Las Vegas. Mordercze przygotowania zostają jednak zakłócone, kiedy Ola nagle się zakochuje. Dla jej trenera oznacza to tylko jedno – zaprzepaszczenie jedynej szansy na wygraną. Dla Oli stawka jest dużo większa ze względu na skomplikowaną przeszłość, którą w końcu musi zostawić za sobą.Walkę będzie musiała stoczyć nie tylko na ringu, ale i w życiu prywatnym.

Dokument ,,Furia’’, który był prezentowany m.in. na DOK.fest München, Krakowskim Festiwalu Filmowym oraz na Millenium Docs Against Gravity, to film o pasji, miłości i walce z własnymi słabościami. ,,Furia’’ jest pełnometrażowym debiutem dokumentalnym reżysera, Krzysztofa Kasiora.

Towarzyszenie głównej bohaterce w tak ważnym dla niej momencie życia było doświadczeniem emocjonującym, o czym zapewnia Krzysztof Kasior. Reżyser chciał sportretować nie tylko wyboistą drogą na szczyt, lecz także problemy natury osobistej, z którymi borykała się Aleksandra Rola. „Moim założeniem było przeplatanie scen z życia prywatnego ze scenami walk w klatce. Miałem wrażenie, że Ola odreagowuje sytuacje domowe agresją w walce. Najważniejszym pytaniem dla mnie nie było – czy Ola wygra w Las Vegas, ale co z tej wygranej lub przegranej wyniknie. Jakie będą jej kolejne kroki? Czy potrafi uciec od problemów domowych i odnaleźć się w nowej sytuacji, w innym mieście, w innej przestrzeni. Byłem świadkiem jej przemiany i odpowiedzi na pytanie: „Kim jest Aleksandra Rola?”, rozważa twórca ,,Furii’’.

Udostępnij ten wpis!