Kanska, Podzamcze, Prokuratura. Kosiarski nadal nie rozumie…

Podczas ostatniej sesji rady miejskiej, Kosiarski ponownie lamentował nad zgłoszeniem do Prokuratury sprawy konkursu dot. wykonania „dokumentacji technicznej rewitalizacji Parku Podzamcze”. Jak mozna było to zrobić!? 🙂
Przypomnę, że w dniu 29 października 2015, ratusz zwrócił się E-MAILEM do firmy Kanska (która rozpoczęła działalność 2 listopada 2015) z prośbą o sporządzenie oferty na potrzeby konkursu. Dalszą część historii już pewnie znacie. Firma Kanska wygrała konkurs, proponując cenę o ponad 2 tysiące niższą niż oferent na drugim miejscu. Zadanie kosztowało nas 154 365 PLN.
Poniżej urzędowy protokół, który potwierdza powyższe:

mail do firmy:

oraz wypis z ewidencji działalności gospodarczej:

W dużym skrócie:
29 października 2015 g. 12:48 Złożenie wniosku o rejestrację działalności gospodarczej
29 października 2015 g. 14:32 Urząd miejski wysyła zapytanie ofertowe na adres bea_kanska@poczta.onet.pl
29 października 2015 g. 14:55 Nadanie numeru NIP
30 października 2015 g. 07:18 Nadanie numeru REGON
02 listopada 2015 Rozpoczęcie działalności gospodarczej
06 listopada 2015 Informacja o wyborze oferty firmy KANSKA

Są jeszcze jakieś pytania? (O szczegółach poczytacie TUTAJ i TUTAJ)

Powtórzę to jeszcze raz, może to dotrze do właściwej stajni. Żaden z ranych nigdy nie kwestionował doświadczenia Pani Beaty Kanskiej. Wątpliwy był (i w mojej opinii jest nadal), sposób przeprowadzenia konkursu. Zadaniem każdego obywatela, a zwłaszcza ranego jest zgłoszenie wszelkich zaobserwowanych nieprawidłowości organom kontrolnym! Dla Kosiarskiego nie jest to czynność obca. Jak pamiętacie, ponad 5 lat temu w oparciu o komunistyczne przepisy doniósł na mnie do lubelskiej prokuratury(LINK).

Ktoś mógłby powiedzieć, skoro tak to wszystko wygląda to dlaczego prokuratura umorzyła postępowanie. No cóż w bardzo nieodległej historii, widzieliśmy wszyscy umorzenia w sprawie dzikiej reprywatyzacji, amber gold, czy uniewinnienie Beaty Sawickiej, która na oczach wszystkich Polaków przyjęła łapówkę(LINK). Wszystkie te sprawy finalnie znalazły finał w sądzie. Głęboko wierzę, że przyjdzie taki czas, że to postępowanie zostanie wznowione.

Jest jeszcze jeden wątek o którym warto wspomnieć. Chodzi o listę firm (której nie ma) które nie chcą współpracować z ratuszem poczytacie tutaj (LINK)

PinokioK

Warto zakończyć ten wątek jakoś pozytywnie. Może zaproponuję taką miejską akcję pt. „Przeprroś Kosiarskiego”. Napewno znajdzie się coś za co i Ty Czytelniku i Ty Czytelniczko możecie przeprosić Kosiarskiego. Zaczynam oczywiście ja:

PM

Czekam na Wasze pomysły w komentarzach 🙂

Udostępnij ten wpis!

6 przemyślenia na temat „Kanska, Podzamcze, Prokuratura. Kosiarski nadal nie rozumie…

 1. A to ja bardzo przepraszam, że nie zgodziłam się na narzucane rozwiązania pana prezesa Martyna w przyłączu wodociągowym i za to, że jeszcze śmiałam się skarżyć:)

 2. Witam,
  Prowadzimy wiele lat biuro projektowe i można jedno stwierdzić. Cena za koncepcje jest daleko odbiegająca od cen rynkowych. Sprawa jest bardzo oczywista.

 3. Ja myślę, że sprawę trzeba jeszcze raz zgłosić jako zażalenie na brak konkretnych działań ze strony prokuratury , która nie chciała należycie sprawdzić sposobu prawidłowości i przebiegu wyłonienia firmy.
  A widać przez rozgłos w prasie, że sami się tego domagacie- wprost prosicie. „Dzisiejsza Wspólnota”
  Na pewno ktoś teraz po tych aferach w Polsce zbada sprawę uczciwiej.
  Wracając do konkursu przeprosin to jestem za – tylko za ile, bo to się teraz w naszym powiecie naprawdę liczy???

  Ja Przepraszam w imieniu i za konia co ” z buta nie trafił” ,bo on tylko potrafi odróżnić, Kto jest Dobry a Kto Zły jako gospodarz a o zachowaniu między ludźmi nie wspomnę. 😉

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.