Kanska, Podzamcze, Prokuratura. Kosiarski nadal nie rozumie…

Podczas ostatniej sesji rady miejskiej, Kosiarski ponownie lamentował nad zgłoszeniem do Prokuratury sprawy konkursu dot. wykonania „dokumentacji technicznej rewitalizacji Parku Podzamcze”. Jak mozna było to zrobić!? 🙂
Przypomnę, że w dniu 29 października 2015, ratusz zwrócił się E-MAILEM do firmy Kanska (która rozpoczęła działalność 2 listopada 2015) z prośbą o sporządzenie oferty na potrzeby konkursu. Dalszą część historii już pewnie znacie. Firma Kanska wygrała konkurs, proponując cenę o ponad 2 tysiące niższą niż oferent na drugim miejscu. Zadanie kosztowało nas 154 365 PLN.
Poniżej urzędowy protokół, który potwierdza powyższe:

mail do firmy:

oraz wypis z ewidencji działalności gospodarczej:

W dużym skrócie:
29 października 2015 g. 12:48 Złożenie wniosku o rejestrację działalności gospodarczej
29 października 2015 g. 14:32 Urząd miejski wysyła zapytanie ofertowe na adres bea_kanska@poczta.onet.pl
29 października 2015 g. 14:55 Nadanie numeru NIP
30 października 2015 g. 07:18 Nadanie numeru REGON
02 listopada 2015 Rozpoczęcie działalności gospodarczej
06 listopada 2015 Informacja o wyborze oferty firmy KANSKA

Są jeszcze jakieś pytania? (O szczegółach poczytacie TUTAJ i TUTAJ)

Powtórzę to jeszcze raz, może to dotrze do właściwej stajni. Żaden z ranych nigdy nie kwestionował doświadczenia Pani Beaty Kanskiej. Wątpliwy był (i w mojej opinii jest nadal), sposób przeprowadzenia konkursu. Zadaniem każdego obywatela, a zwłaszcza ranego jest zgłoszenie wszelkich zaobserwowanych nieprawidłowości organom kontrolnym! Dla Kosiarskiego nie jest to czynność obca. Jak pamiętacie, ponad 5 lat temu w oparciu o komunistyczne przepisy doniósł na mnie do lubelskiej prokuratury(LINK).

Ktoś mógłby powiedzieć, skoro tak to wszystko wygląda to dlaczego prokuratura umorzyła postępowanie. No cóż w bardzo nieodległej historii, widzieliśmy wszyscy umorzenia w sprawie dzikiej reprywatyzacji, amber gold, czy uniewinnienie Beaty Sawickiej, która na oczach wszystkich Polaków przyjęła łapówkę(LINK). Wszystkie te sprawy finalnie znalazły finał w sądzie. Głęboko wierzę, że przyjdzie taki czas, że to postępowanie zostanie wznowione.

Jest jeszcze jeden wątek o którym warto wspomnieć. Chodzi o listę firm (której nie ma) które nie chcą współpracować z ratuszem poczytacie tutaj (LINK)

PinokioK

Warto zakończyć ten wątek jakoś pozytywnie. Może zaproponuję taką miejską akcję pt. „Przeprroś Kosiarskiego”. Napewno znajdzie się coś za co i Ty Czytelniku i Ty Czytelniczko możecie przeprosić Kosiarskiego. Zaczynam oczywiście ja:

PM

Czekam na Wasze pomysły w komentarzach 🙂

Udostępnij ten wpis!
Both comments and pings are currently closed.

6 komentarzy do artykułu "Kanska, Podzamcze, Prokuratura. Kosiarski nadal nie rozumie…"

 1. Dominiqa pisze:

  A to ja bardzo przepraszam, że nie zgodziłam się na narzucane rozwiązania pana prezesa Martyna w przyłączu wodociągowym i za to, że jeszcze śmiałam się skarżyć:)

 2. Modry pisze:

  Witam,
  Prowadzimy wiele lat biuro projektowe i można jedno stwierdzić. Cena za koncepcje jest daleko odbiegająca od cen rynkowych. Sprawa jest bardzo oczywista.

 3. Kalina pisze:

  ja przepraszam za kolektory i fotowoltaikę! a mgło być tak jasno

 4. Pandzioch pisze:

  Przepraszamy panie Kosiarski, że w ogóle istniejemy…

 5. tymitutaj pisze:

  przepraszam za zarośnięte Stare Miasto, bardzo przepraszam

 6. Ferdynand K. pisze:

  Ja myślę, że sprawę trzeba jeszcze raz zgłosić jako zażalenie na brak konkretnych działań ze strony prokuratury , która nie chciała należycie sprawdzić sposobu prawidłowości i przebiegu wyłonienia firmy.
  A widać przez rozgłos w prasie, że sami się tego domagacie- wprost prosicie. „Dzisiejsza Wspólnota”
  Na pewno ktoś teraz po tych aferach w Polsce zbada sprawę uczciwiej.
  Wracając do konkursu przeprosin to jestem za – tylko za ile, bo to się teraz w naszym powiecie naprawdę liczy???

  Ja Przepraszam w imieniu i za konia co ” z buta nie trafił” ,bo on tylko potrafi odróżnić, Kto jest Dobry a Kto Zły jako gospodarz a o zachowaniu między ludźmi nie wspomnę. 😉

WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes