Komuna trzyma się mocno! Negatywna opinia Kosiarskiego dla skweru rtm. Pileckiego w Łęcznej [Dokumenty]

Przez całe dziesięciolecia komunistyczna władza walczyła z pamięcią o Polskich bohaterach czasu wojny. Zamordowanych chowano w bezimiennych grobach, a następnie mordowano choćby najmniejsze przejawy pamięci o nich.
Mimo upływu czasu komuna w Łęcznej trzyma się dobrze. Kosiarski i jego ludzie czynią wszystko, aby zatrzymać uhonorowanie człowieka wielce zasłużonego dla Polski. Do radnych trafiły własnie negatywne opinie Rady Osiedla Stare Miasto oraz samego wąsatego filozofa z Polnej. Jak uzasadniają swoje decyzje?

Przewodniczący Rady Osiedla Stare Miasto „napisał”, że w Łęczna ma wiele zasłużonych osób i nie ma potrzeby posiłkowania się osobami zasłużonymi dla kraju. Zapomniał chyba, że główna ulica w mieście nosi imię Jana Pawła II…
Poniżej treść pisma. Słowo NAPISAŁ celowo znalazło się cudzysłowie. Jeśli ktokolwiek słyszał kiedyś wypowiedź przewodniczącego, to z pewnością zadaje sobie pytanie „Kto mu to napisał?” 🙂

Kosiarski poparł te argumenty oraz dodał własny, dotyczący planu zagospodarowania, który UWAGA! dopuszcza pozostawienie terenu zielonego w obecnym stanie ale także daje możliwość budowy obiektów komercyjnych, a w tym hotelarskich.
No cóż, mimo, iż trudno jest wyobrazić sobie bardziej prestiżowy adres niż skwer rtm. Pileckiego, to w głowach skażonych wytycznymi partii taka decyzja może wydawać się całkiem sensowna.
To pokazuje także, że lobbysta z Polnej, mimo iż oficjalnie będzie się starał o fotel starosty, to nadal chce mieć wpływ na to co dzieje się w mieście. IMHO nie ma bardziej wyraźnego dowodu na jego chęć do zarządzania miastem z tylnego fotela.

„Maski opadły, widać doskonale, że otoczenie Kosiarskiego potrafi działać jedynie we własnym interesie. Być może boli ich to, że był to pomysł Lepszej Łęcznej. Czasami jednak trzeba umieć wznieść się ponad podziałami, chociażby w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Jestem przekonany, że w Łęcznej jest miejsce dla obu skwerów” – skomentował sytuację Mariusz Fijałkowski.

Liczę na to, że Włodarski nie będzie milczał w tej sprawie w trakcie sesji. W kolejnym wpisie na ten temat, przedstawię imienne wyniki głosowania tego projektu.

PS. Przypominam, że kilka tygodni po tym jak wniosek dot. nazwy skweru zgłosił klub Lepsza Łęczna, pomysł skopiował Leszek Włodarski (wybierając inny teren i nazwę). Mogliście o tym przeczytać tutaj(LINK)

Odpowiedź Kosiarskiego:

Udostępnij ten wpis!

18 przemyślenia na temat „Komuna trzyma się mocno! Negatywna opinia Kosiarskiego dla skweru rtm. Pileckiego w Łęcznej [Dokumenty]

 1. oczyścić teren w pobliżu Biedronki te pożal się Boże -GARAŻE bez składu i ładu szpecą sam środek miasta ,a można wokół nowego sy,-ate parku zrobić skwerek z ławkami dla seniorów zrobić ogrodzone miejsce dla psów , bo wolny wybieg -to nie domki dla kotów-są osoby co maja agresywne psy ,chodzą bez smyczy ,tylko patrzeć jak ,będzie nieszczęście

  1. Z planu zagospodarowania wynika, że ten teren o którym piszesz jest przeznaczony pod budownictwo wielorodzinne i usługi i według mnie jest to dobre zagospodarowanie. Dopiero co oddali nowy skwer z Ławeczkami przy cmentarzu…

 2. To takie pieprzenie o inwestycjach w tym miejscu. Jakby nie pomysł ze skwerem to nikt by się nim nie interesował. Tam nic nie będzie dopóki stoi tam ta rudera. A stoi tam tez dlatego ze burmistrz nie potrafił się dogadać z właścicielem. Dobrze, ze już odchodzi. Leszek Wlodarski niech lepiej wraca uczyć do szkoły bo w mieście pożytku żadnego z niego nie ma.

 3. IMHO argumenty Burmistrza są w tym momencie słuszne. To doskonały teren inwestycyjny. Miejsce wypoczynku miejskiego w bezpośrednim sąsiedztwie z drogą 2 pasmową to nieporozumienie.

  Nazwa skweru też nie koresponduje z otoczeniem. Bezpośrednio przylegająca ul. Piłsudskiego logicznie pasowałaby bardziej do nazwy zaproponowanej przez p. Włodarskiego.
  I na odwrót. Propozycja p. Fijałkowskiego bardziej pasuje do terenu przy cmentarzu – pobliskiej ul. Armii Krajowej, Łęczyńskich Bohaterów Września itd.

  Myślę, że w stulecie odzyskania Niepodległości moglibyście się obaj Panowie wznieść ponad bieżącą walkę przedwyborczą i pokazać wszystkim mieszkańcom Łęcznej klasę, i połączyć obie propozycje miejsca i nazwy, i złożyć raz jeszcze Wasz wspólny wniosek.

  Myślę, że z okazji tak wielkiej rocznicy mieszkańcy Łęcznej mogą tego od Was wymagać.

  Rzucam wyzwanie… czy podniesiecie rękawicę?

  1. W żadnym wypadku nie dogadywać się z komuchami. Już był taki jeden co mówił, że się z nimi dogadał. To gdański bolek!
   Wierze, że Pan Mariusz wygra wybory, a wtedy nazwa skweru i tak się pojawi. Bez łaski tych co szkodzą miastu.

   1. Przecież Narodowcy ponoć koncert z PZPRowcami z UM zrobili albo ktoś kłamie albo tak im się porobiło

    1. A daj spokój, to tacy narodowcy jak z koziej D trąba. Jedni warci drugich. Fajnie, że jest inicjatywa ale po co im do tego czerwony urząd? Za bardzo wsiąknęli w politykę zamiast swoje robić.

   1. Super pomysł. Myślę, że będzie okazja aby tą nazwę zgłosić. Właśnie dlatego zależy nam na opinii mieszkańców, bo oni najlepiej wiedzą co jest dla nich dobre.

 4. To miejsce powinno pozostać zielone, to centrum miasta. Trzeba posadzić tam większe drzewa i zrobić prawdziwe miejsce na odpoczynek, a nie pod cmentarzem.

 5. Również uważam, że ten teren powinien zostać przeznaczony pod jakąś inwestycję.

  1. A to dziwne, że dopiero teraz, gdy została zgłoszona nazwa skweru raptem rozpoczyna się temat zagospodarowania tego terenu. Kto z kogo chce zrobić głupiego? Wątpię, aby ten teren został w ciągu najbliższych 10 lat zagospodarowany.

   1. Jak to dopiero teraz?? Gdybyś chociaż trochę się zagłębił w plany zagospodarowania przestrzennego to byś zauważył, że ten teren ma takie przeznaczenie.

    1. Człowieku plany zagospodarowania? A obwodnica Łęcznej? tam są parkingu dzisiaj i pola. To co jest w planach a to co jest w rzeczywistości to dwie inne rzeczy. To w takim razie kto zrobił alejki i drzewka i kwiaty na skwerze, który ma się nazywać imieniem Pileckiego. Tak Kosiarski chciał na tym skwerze inwestować, że zrobił tam właśnie skwer. Weź człowieku….ogarnij się.

     1. Człowieku Twój iloraz inteligencji jest tak ograniczony do minimu, że nie widzisz tego, że obwodnica w planach biegnie za garażami??? Myślisz , że ja bronię Kosiarskiego i wile jego debilnych pomysłów?? Wręcz przeciwnie. Wytycznie kilku alejek i drzewek to już taka wielka inwestycja w skwer, której póżniej bardzo by było szkoda,w razie jakiejś inwestycji…. Teren miał stać pusty? O to miejsce należy zadbać. Śmieszy mnie fakt takiego oburzenia z waszej strony jeżeli ktoś ma inne zdanie. W sprawach dla uczczenia Polskich Bohaterów i pielęgnowania o nich pamięci zapewne mało , który cokolwiek zrobił, ale teraz nagle wielcy NArodowcy i wszystko dookoła będą nazywać….

     2. Panowie spokojnie, zawsze można znaleźć jakiś konsensus. Obok jest rondo, które można nazwać Rondem Rotmistrza. Jest też nienazwane rondo obok Lidla. Chyba nie ma sensu się kłócić.

  2. A co proponujesz? Może szeregowiec handlowy? Wystarczy to ładnie zaaranżować, doprowadzić zieleń do ładnego wyglądu.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.