Będzie podwyżka opłat za śmieci! Poparło ją 11 radnych. Oto ich nazwiska! [VIDEO]

Wygląda na to, że mieliśmy dziś do czynienia z perfidną ustawką, do której Leszek Włodarski wykorzystał przewodniczącego Matczuka, który najwidoczniej szuka już komitetu z którego wystartuje w przyszłorocznych wyborach. Finalnie 8 radnych nie zdołało obronić dotychczasowej stawki 17 PLN.
Ile będziemy płacili za śmieci od lipca?

Dzisiejsza sesja to kolejne posiedzenie zwołane na wniosek burmistrza. Trzeba bowiem było kolanem przepchnąć pomysł podwyżek. Mimo upływu kilku miesięcy od ostatniej sesji w sprawie podwyżek opłat, ani Leszek Włodarski, ani prezes PGKiM nie wykonali jakichkolwiek prac, które optymalizowałyby koszty funkcjonowania miejskiej spółki komunalnej. No bo po co? Przecież od lat najlepszym pomysłem ratusza jest drenowanie kieszeni mieszkańców. Posłuchajcie:

Co na to wszystko burmistrz? Jedynym argumentem powtarzanym jak mantra przez Włodarskiego i Małka było to, że przecież w Świdniku mają stawkę 30 PLN. Oczywiście! Tylko, że Świdnik nie ma choćby swojego wysypiska. Ale to przecież szczegół…

Finalnie doszło do głosowania, a może bardziej powinienem napisać „do ustawki”. Dlaczego? Otóż pomysły podwyżek były dwa. Jeden Włodarskiego, podwyższający stawkę z 17 do 25 PLN oraz niespodziewanie pomysł przewodniczącego Matczuka z podwyżką do 20 PLN. W mojej opinii drugi pomysł też był inicjatywą Włodarskiego, tylko, że wprowadzoną rękami wspomnianego wyżej radnego. Dlaczego?

Niespodziewanie, kilka godzin przez sesją na portalu powiązanym z pracownikiem burmistrza Grzegorzem Kuczyńskim (tym od żony w MOPSie), pojawiła się taka informacja:
„Wydaje się, że opozycyjna do burmistrza Rada Miejska w Łęcznej nie zgodzi się na kwotę 25 złotych miesięcznie. Natomiast prawdopodobne wydaje się jej podniesienie do kompromisowej kwoty 21-22 złotych miesięcznie, tak aby chociaż częściowo zniwelować finansową dziurę w systemie.”

W głosowaniu, pomysł podwyżki autorstwa burmistrza poparło jedynie dwóch radnych Skibiński i Łagodziński. Nawet radni z komitetu Włodarskiego go nie poparli. Jak to?
Głosowany chwilę, później pomysł Matczuka, poparło już 11 radnych (w tym Ci z komitetu burmistrza). TADAM!
Poniżej imienny wynik głosowania nad „pomysłem” przewodniczącego:

Trudno nie odnieść wrażenia, że wszystko zostało wcześniej zaplanowane. Podwyżki nie byłoby, gdyby nie zaskakująca alternatywa przew. Matczuka. Do mieszkańców miał jednak popłynąć przekaz „zobaczcie, mogliśmy podnieść do 25 PLN, a skończyło się na 20 PLN”. To nic, że nie było żadnych argumentów przemawiających za podwyżką…

Swoją drogą Kamil Kulig (któremu Kosiarski i Włodarski wydzierżawili sporą działkę w Łęcznej) na tubie Włodarskie.. tfu! Tubie Łęcznej, napisał takie bzdury, jakby ratusz nie zdążył mu przekazać najnowszych ustaleń, które musiały zapaść chwilę przed sesją. W artykule Kuliga nieprawidłowe są nie tylko stawki ale także wynik głosowania. Zobaczcie sami:

„Wolne media” – oddział Łęczna 🙂 🙂 🙂 🙂

Jakby tej farsy było mało, na koniec okazało się, że na druku uchwały brakuje parafki radcy prawnego. Co mogło świadczyć o tym, że prawnik ratusza nawet nie widział tego dokumentu. Radny Piotr Kotuła zapytał o to radcę ratusza. Oczywiście nie widział go. Posłuchajcie:

Macie jakieś pytania?
Mamy zatem radosną twórczość Włodarskiego i być Może Małka, których podpisy znajdują się na dokumencie. Dokumencie, który jest niezgodny z prawem, a mimo to przewodniczący Matczuk postanowił dopuścić go do głosowania.

I tak oto drodzy mieszkańcy skończyliśmy portfelami chudszymi o kolejne złotówki.

PS. Wiele wskazuje na to, że mogła to być ostatnia sesja Krzysztofa Matczuka w roli przewodniczącego rady miejskiej.

Udostępnij ten wpis!

12 przemyślenia na temat „Będzie podwyżka opłat za śmieci! Poparło ją 11 radnych. Oto ich nazwiska! [VIDEO]

 1. 🇵🇱TO JEST TA CHWILA 🇵🇱

  MIESZKAŃCY TO JEST DLA WAS WSZYSTKICH

  Uprzejmie zapraszamy wszystkich mieszkańców gm. Łęczna (BEZ PODZIAŁU GDZIE MIESZKAJĄ ,,MIASTO CZY WIOSKI”PRZYNALEŻĄCE DO GMINY ŁĘCZNA) zainteresowanych dalszym losem Naszej Wspólnej Gminy ŁĘCZNA.Wystartowaliśmy z Grupa Inicjatorów o REFERENDUM w SRAWIE odwołania dotychczasowego Burmistrz Łęcznej – Leszek Włodarski.Inicjatorzy będą posiadali przy sobie karty na której każdy mieszkaniec będzie mógł złożyć podpis popierający Naszą Inicjatywę.

  -Koniec minimalizowania problemów które już się nawarstwiać
  -Koniec dawania nadziei mieszkańcom
  -Koniec marnowaniem publicznych pieniędzy
  -Koniec oszukiwania, wprowadzanie złej atmosfery w gminie na sesjach po prostu koniec kopania się z KONIEM

  PRZEKAZ BYŁ PROSTY 😎🇵🇱🎥

  MIESZKAŃCY ZAWALCZĄ O TĄ GMINĘ ,BO ICH MA TO STAĆ BO CHCĄ MIEĆ SWOJE ZDANIE

  Burmistrz zapomiał o tym że Mieszkańcy go wybierają i to oni tez sami mogą go odwołać to nie jest stanowisko dożywotnie, na którym będzie ludzi traktował z buta.Burmistrz nie rozumie ze to Mieszkańcy go utrzymują i płacimy pensje. Problemy narastają w każdej komórce Szkoła Drogi Śmieci itd
  Kontakt w sprawie oddania Głosu 786610030

  Zapraszamy wszystkich mieszkańców którzy chcą zadecydować co dalej z nasza Gminą

  Nam jest potrzebny GOSPODARZ KTÓRY BĘDZIE MIAŁ POMYSŁ NA NASZĄ GMINĘ ,JEST O CO WALCZYĆ 🇵🇱💪😎🥇🎥🥳

  TEL 786610030

  1. Cieszę się, że ruszyła akcja zebrania podpisów o odwołanie nieudolnego burmistrza. Mam nadzieję, że tym razem się nie wywinie. Oglądam sesję i widzę, że niektórzy radni zachowują się jak pospolite gnidy głosując ZA pocieszając p. burmistrza. Ostatnio zrobili to głosując w sprawie śmieci. Ale Was podszedł, z 17zł na 25zł a Wy mu 20 zł daliście a on się teraz śmieje jak z durniów.
   Czas chyba wyciągnąć wnioski i odwołać Przewodniczącego Rady Miejskiej. Albo ten związkowiec Kto to naprawdę jest i z kim trzyma?
   Straż miejska miało jej nie być, gdzie są te oszczędności?
   Biedny ten urząd 🙂 co?
   Śmieje się burmistrz wraz z sekretarzem miasta z nieudolnych radnych popijając kawkę na urzędzie.
   Uchwała nawet nie zaparafowana i bez akceptacji radcy prawnego a chuj niech tam mieszkańcy płacą.
   Panie przewodniczący to był bubel, tzw. chała, czas zwolnić miejsce w prezydium i zająć miejsce gdzieś w sąsiedztwie, może obok p. Jana.

 2. Przedziwne to było. Zachowanie niektórych radnych niezrozumiałe. Nooo…ale w końcu to Łęczna.

 3. Najpierw dali miliony na górnika, a potem zabrali kibicom i ich rodzinom pieniądze. Sawicki jak to wytłumaczysz?

 4. Matczuk mógł być liderem, a skończył jako marionetka. Zero!

 5. Fijałkowski pięknie wyłożył kawę na lawę. Nie szukają oszczędności u siebie, w PGKiM nic się od lat nie zmienia, ale doić mieszkańca z kasy to pierwsi. W końcu skądś na te podwyżki dla urzędników trzeba kasę znaleźć.
  Dziwie się tym radnym, którzy zagłosowali za podwyżkami. Szczególnie tym radnym, którzy do tej pory byli w opozycji do Włodarskiego.

 6. Sawicki, Susz – jak to jest żyć bez kręgosłupa? To ostatnia wasza kadencja.

 7. Włodrski to nie buristrz to rzeźnik budrzetów mieszkańców gminy!!! Gdzie podpisać by tego pasożyta wreszcie odwoć?

 8. Kronika filmowa pokazuje dobrego wujka Stalina. Podbiega do niego dziecko i woła „Wujku daj cukierka!”. A Stalin na to: „Spier…laj”. Na koniec podpis; „A mógł zabić”.

  i tak właśnie było dziś w Łęcznej.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.