Łęczna: Będzie wiata przystankowa przy szkole na ul. Jaśminowej!

Przez długi czas NIE DAŁO SIĘ ale to już przeszłość. Jak poinformował dzisiaj radny dr M. Fijałkowski, zgodnie z prośbą mieszkańców z Osiedla Bobrowniki, udało się doprowadzić do zabezpieczenia środków finansowych w kwocie 10 tys. zł na postawienie wiaty przystankowej przy ul. Jaśminowej obok Szkoły Podstawowej.

Wniosek radnego dr M. Fijałkowskiego poparła najpierw komisja finansów, a następnie radni na dzisiejszej sesji. (19 radnych było ZA, wstrzymała się tylko radna Syta). Dzięki temu jeszcze w tym roku wiata powinna zostać posadowiona, a czekające tam na autobus dzieci nie będą musiały chować się przed deszczem pod rosnącym obok drzewem.

Jak pisze radny, nie było łatwo. „Od kilku tygodni zwracałem się do burmistrza z prośbą w tej sprawie. Niestety tradycyjnie kończyło się na rozmowach i pustych zapewnieniach. Wczoraj okazało się, że na wiatę jednak nie ma pieniędzy i nie da się! Dlatego złożyłem wniosek o przesunięcie pieniędzy z innych zadań i DAŁO SIĘ! Po raz kolejny radni pokazali, że można! Wystarczy chcieć.”

Przy okazji szczególne podziękowania dla radnego Piotra Kotuły za pomoc w zlokalizowaniu środków finansowych na ten cel oraz wszystkim radnym, którzy poparli wniosek. – pisze M. Fijałkowski

Udostępnij ten wpis!