Łęczna: Kto chce zamieść audyt w oświacie pod dywan? Włodarski nie chce go wdrażać przed wyborami? W poniedziałek transmisja na żywo! [Video]

Wygląda na to, że Włodarskiemu nie jest na rękę wprowadzanie zaleceń z kontroli przeprowadzonej w Łęczyńskiej oświacie, którą z resztą sam zamówił za ok. 40 000 PLN! Radni mówią wprost, że może tu chodzić o możliwą, sporą utratę głosów w przyszłorocznych wyborach. Tydzień temu obrady komisji oświaty pokazały w jaki sposób ludzie „skaczącego” Leszka chcą zamiatać sprawę pod dywan. W poniedziałek 17.04 kolejne omówienie audytu, lecz tym razem padną trudne pytania. Będzie też transmisja na żywo w internecie!

Opracowanie w sprawie finansowania łęczyńskiej oświaty pokazuje ogromne marnotrawstwo pieniędzy i nieprawidłowości (które w mojej ocenie powinna zbadać prokuratura). Tymczasem, ekipa lansera z placu Kościuszki dwoi się i troi aby jak najbardziej rozmyć to, co pokazała kontrola. Najlepiej byłoby gdyby zamieść całą sprawę pod dywan. Skąd taka pewność?
Jak można myśleć inaczej, skoro obradom dotyczącym zmianom w oświacie przewodniczy radna Marzena Florek, która jest pracownicą jednego kontrolowanych dyrektorów, który to z kolei podlega Leszkowi Włodarskiemu?

Całe 2,5 godzinne posiedzenie najlepiej podsumowuje sama radna Florek. Posłuchajcie sami:

Także wiecie, rozumiecie. Poczekajmy rok, dwa, no może trzy, wtedy nikt już nie będzie pamiętał o tych wydanych ok. 40 tysiącach złotych. Zatrudni się kolejnych urzędników, radnych, ich żony, a być może i dzieci i wtedy to oni będą nas przekonywali, jak bardzo im ciężko… Kupujecie to? Jak dla mnie, dla radnej za tą pracę, należy się złota miotła!

Dlatego, żeby uniemożliwić zamiatanie sprawy pod dywan, już jutro, czyli w poniedziałek 17.04 o godz. 12.00 w sali posiedzeń Rady Miejskiej w Łęcznej odbędzie się komisja Finansów i Budżetu, która będzie poświęcona omówieniu tzn. audytu w łęczyńskiej oświacie. Poruszone zostaną niewygodne tematy i zalecenia będące przedmiotem „audytu”.
Będzie to doskonała okazja do debaty o kondycji i finansowaniu łęczyńskiej oświaty, a także okazja do zadawania pytań burmistrzowi oraz dyrektorom placówek oświatowych. Posiedzenie komisji będzie także transmitowane online (LINK LINK LINK). Obrady poprowadzi radny dr M. Fijałkowski.
Wstęp także osobisty na komisję dla wszystkich mieszkańców jest wolny!

W całej sprawie bardzo aktywne są tfu! związki zawodowe nauczycieli. Pamiętacie może, gdzie to towarzystwo było, jak Kosiarski z Włodarskim likwidowali szkoły? No gdzie? Nie widzieliście ich? Dlaczego? Bo różnica jest taka, że wtedy cierpieli uczniowie, a dzisiaj zmiany mają dotknąć nauczycieli. Tych samych, którzy po likwidacji szkół chodzili do Kosiarskiego z kwiatami. To oni dziś mówią, jak ważne jest dla nich dobro uczniów. No chyba musiałbym się nazywać Kuczyński, żeby w to pier%olenie uwierzyć.

Udostępnij ten wpis!

3 przemyślenia na temat „Łęczna: Kto chce zamieść audyt w oświacie pod dywan? Włodarski nie chce go wdrażać przed wyborami? W poniedziałek transmisja na żywo! [Video]

  1. Zaczekajmy 2,3 lata na wprowadzenie tych zmian:) Po co się spieszyć…15 mln lekką ręką można wyrzucić w błoto. Znając prace naszego urzędu jak dostaną 3 lata to i tak się wezmę za działanie po 2,5 roku by powiedzieć że to wymaga jednak więcej czasu i tak miną kolejne lata i nic sie nie zmieni.
    Przepraszam ale gdyby jakiekolwiek przedsiębiorstwo, mała firma czy duża korporacja wprowadzało zmiany z taka werwą jak nasz urząd to odpowiedzcie sobie sami czy miałaby zyski czy straty?

    DRODZY MIEKSZAŃCY Tutaj potrzebna jest osoba z zewnątrz która zrobi czystkę bez patrzenia na to kto z kim kawę piję!

  2. Coś mi tu nie pasuje. Dlaczego nauczyciele rozmawiają o tej sprawie z radnymi, a Włodarski chowa się gdzieś za słupem na sali? Skoro Włodarski zamówił i zapłacił za to badanie, to on się powinien tłumaczyć, a nie siedzieć cicho jak mysz pod miotłą.

    1. Nawet usiadł po tej samej stronie co nauczyciele. Taki dobry wujek rozumiecie. On tu za nic nie odpowiada, niczemu nie jest winien hahaha. Myślałby kto.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.