Łęczna: Chcą zlikwidować kolejne targowisko? [Video]

Wygląda na to, że w niedługim czasie o targowych tradycjach Łęcznej będziecie mogli poczytać… w encyklopedii. Starsi czytelnicy z pewnością pamiętają, jak jego poprzednicy likwidowali (zamiast cywilizować) targowisko na ul. Targowej czy na Starym Mieście. Dziś obserwujemy znaczący odpływ handlujących z targowiska przy ul. Braci Wójcickich. Mieszkańcy i radni zarzucają Włodarskiemu i prezesowi PGKiM, chęć likwidacji tego miejsca. Niestety ich obawy mogą się spełnić!

Podczas ostatniej sesji rady miejskiej radny Piotr Kotuła zarzucił prezesowi PGKiM niewystarczające działania, mające na celu przyciągnięcie handlujących na miejskie targowisko. Zapytał nawet wprost, czy prezes PGKiM ma zamiar zlikwidować obiekt przy ul. Braci Wójcickich. Posłuchajcie:

Prezes oprócz lania wody, zobowiązał się do odpowiedzi pisemnej na postawione przez radnego pytania. Słowa dotrzymał.

Poniżej odpowiedź prezesa PGKiM, po której w mojej ocenie powinien natychmiast stracić stanowisko. Zwróćcie szczególnie na odpowiedź w punkcie szóstym:

Tłumacząc z Tkaczykowego na „nasze” – nieefektywne działania PGKiM, wpływają na pogarszanie się wyników ekonomicznych targowiska, a to z kolei może prowadzić do tego, że spółka złoży (u Włodarskiego) wniosek o zmianę planu zagospodarowania przestrzennego w tym miejscu. Jak myślicie, jaka będzie decyzja „skaczącego” Leszka? 🙂
Nie wiem jak Wy ale ja nie byłbym zdziwiony, gdyby w miejscu po targowisku wyrósł np. nowy blok lub kolejny supermarket.

Nie chcę też krakać ale pamiętamy już takie historie w których prezes PGKiM pozbywał się wybudowanych za pieniądze mieszkańców Łęcznej stacji paliw oraz stacji kontroli pojazdów, tłumacząc, że ich prowadzenie było dla miejskiej spółki nieopłacalne. Po czym, przychodził prywatny właściciel, który prowadzi w tych miejscach taką samą działalność, a dodatkowo płaci opłaty dzierżawne i jemu ten biznes do dziś się opłaca. Ciekawe jak to możliwe???

Tkaczyk pakuj się, najlepiej razem z Włodarskim!

Udostępnij ten wpis!
Poniżej możesz napisać komentarz do tego artykułu. Wysłanie komentarza jest równoważne z akceptacją [Regulaminu komentarzy]

13 komentarzy do artykułu "Łęczna: Chcą zlikwidować kolejne targowisko? [Video]"

 1. Aga pisze:

  Korzystam z tego miejsca Komu przeszkadza Nie ma lepszych warzyw i owoców Chyba że komuś lepiej smakują odświeżanie i zwiędniętne z supermarketu Gratulacje władze Łęcznej Brawo

 2. Alfred pisze:

  Pawlak to już zapomniany temat. Targowisko łęczyńskie!!!. Wyobrażacie sobie, ażeby w 20,000 tys. mieście nie było targowiska? Gdzie kupić przyjdzie kartofla, czy pomidora? Jak już stoi pusty lokal, to jakie mogą być straty. Czy prezesowi coś się nie pojebało?

 3. chaos pisze:

  Tak w temacie targu Bartolu, to zauważyłeś jak zamilkł Sebastian Pawlak? Nie wiesz dlaczego? Zobacz gdzie jego żona znalazła pracę. W miejskiej szkole. Burmistrza już krytykować nie może.
  Jest na liście https://sp2leczna.pl/nauczyciele-2/

  • Bartol pisze:

   Tak, pisałem o tym jakiś czas temu. Niestety tak już jest, że większość z nas ma jakąś swoją cenę. W tym wypadku jak widać była bardzo niska.

   Swoją drogą można zobaczyć, że w tej szkole całe rodziny uczą. Matka z córką, mąż z żoną, prawdziwa rodzinna firma. Szkoda, że za pieniądze podatników.

 4. kalia pisze:

  Nie biadolcie. Trzeba było myśleć przy wyborach. Jak wybraliście to i tak macie.

 5. Kasia pisze:

  To chyba żart. wiadomo, że świeże warzywa i owoce są tylko na targu. Czy aby ugotować zupę mieszkaniec Łęcznej będzie musiał jechać po dobre produkty do Lublina? Śmiech. Już komuś to miejsce przeszkadza?

 6. onleczna pisze:

  Oczywiście nie jestem za likwidacją targowiska i uważam, ze Łęczna powinna dać temu miejscu szansę w postaci większej uwagi ale pytanie do mieszkańców Łęcznej i okolic. Jak często korzystacie z tego miejsca? Jak często korzystacie z usług lokalnych przedsiębiorców? Skąd wzięło się powiedzenie, że Łęczna to noclegownia ryli? Za blisko Lublin czy za dużo marketów?

  • Szewczenko pisze:

   Korzystam z targowiska od wielu lat razem z resztą mojej rodziny. Nigdzie indziej nie da się kupić tak dobrych warzyw.
   Widzimy jak z miesiąca na miesiąc zmniejsza się liczba sprzedających i wybór jest coraz mniejszy. No ale jak nie robi się im odpowiednich warunków, tylko zdziera jak z mieszkańców, to nie ma się co dziwić.

   A te markety w Łęcznej to wszyscy wiemy czyja to zasługa.

 7. szogun pisze:

  przecież przygotowują do sprzedaży plac gdzie cyrk staje i targowisko idzie prawdopodobnie pod pod dino ?

 8. ABC pisze:

  Wszystko zlikwidują. Mieszkańcu otwórz w końcu oczy.

 9. Gregor pisze:

  Tu się nic nie opłaca, a tak naprawdę to pewnie od dawna mają zaplanowane co będzie w tym miejscu. Nigdy więcej Włodarskiego.

 10. dzieju41 pisze:

  To mi się już wszystko układa. Dookoła targowiska porobili supermarkety (wiadomo kto się na to pozwolił), a teraz szybko zamknąć targ, sprzedać grunt i krąży w ręce złoty pieniądz.

 11. Misiozaur pisze:

  Ku&wa, co się dzieje w tym mieście? Same podwyżki i likwidują wszystko co trzyma tu ludzi. Brawo Leszek. Idź pan w ch&j

Skomentuj

WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes