M. Fijałkowski: 12 lat w służbie mieszkańcom. Zobacz, co się zmieniło!

Kończą się pracę przy budowie nowej ulicy, która połączy ul. Wierzbową z ul. Wyszyńskiego. Droga ta jest dopełnieniem zmian, które zaszły na tym terenie, a więc przy ul. Wierzbowej i jej najbliższym otoczeniu od 2010 r, czyli od czasu, gdy zostałem miejskim radnym. A zmieniło się naprawdę dużo.

Niewielki parking, uliczka prowadząca do bloku Wierzbowa 19 oraz 21, dziki parking na trawniku, a na koniec słupki, które burmistrz Kosiarski złośliwie kazał postawić, by uniemożliwić mieszkańcom parkowanie. Zamiast przedłużenia ul. Wierzbowej – pole i krzaki. Zamiast chodnika do szpitala – dziki błotnisty wydept. Zachowało się kilka zdjęć z tamtych lat:

Mija właśnie 12 lat odkąd jestem radnym. To wytężony czas składania wniosków, interpelacji, zapytań, głosowań czy projektów uchwał, by w końcu coś się zmieniło. Dziś mogę powiedzieć, że udało się, że dotrzymałem słowa danego zarówno mieszkańcom ul. Wierzbowej, ale i wszystkim mieszkańcom Osiedla Bobrowniki, że doprowadzę do zmian na tym terenie. Choć trwało to dłużej niż mogło to jednak się udało. Powstała droga do szpitala i chodnik pomiędzy szkołą a Orlikiem, został wyremontowany parking, powstały dodatkowe miejsca parkingowe przy ul. Wierzbowej, został wyremontowany ciąg pieszo-jezdny przy sklepie Stokrotka, powstało miasteczko rowerowe i plac zabaw przy szkole, wyremontowane zostały ul. Wiosenna, Spacerowa, Jaśminowa i Wiklinowa, utwardzony został parking przy ul. Jaśminowej. Zakątek relaksu lepiej przemilczeć – niech Włodarski wstydzi się tego sam. Na koniec ulica, na którą mieszkańcy czekali kilkanaście lub więcej lat, łącząca osiedle Bobrowniki z osiedlem Niepodległości biegnąca w miejscu dawnego chodnika do kościoła pw. Św Barbary.

Cieszę się, że mogę być częścią tych zmian, wypełniając mandat radnego Rady Miejskiej w Łęcznej i w większym lub mniejszym stopniu mieć wpływ na ww. inwestycje. Oczywiście to tylko część inwestycji, które udało się zrealizować. W całej gminie Łęczna udało się doprowadzić do szeregu różnych inwestycji, choć jest to temat na osobny wpis. Szczególnie w ostatnich latach dzięki wsparciu funduszy rządowych, a także dzięki temu, że opozycja osiągnęła chwiejną, lecz jednak większość w radzie miejskiej, udało się przyśpieszyć z inwestycjami. A pomyślcie, co udałoby się zrobić bez hamulcowego Leszka…, który z przebudową ul. Kasztelańskiej czy dokończeniem ul. Gwarków męczy się już kilka lat.

To jeszcze nie koniec zmian.

Na zagospodarowanie czeka ciągle teren pomiędzy nową drogą, ul. Wyszyńskiego, szpitalem, a osiedlem Słoneczne. Dziś rośnie tam kukurydza i inne zboża, a teren już dawno powinien zostać zagospodarowany (wybudowana infrastruktura). Jestem przekonany, że i tutaj uda się dokonać pozytywnych zmian.

To było owoce 12 lat w służbie mieszkańcom Łęcznej. Dotrzymałem słowa! Dziękuję za zaufanie! Działamy dalej!

Udostępnij ten wpis!

5 przemyślenia na temat „M. Fijałkowski: 12 lat w służbie mieszkańcom. Zobacz, co się zmieniło!

  1. Brawo! Kiedy to zkecuało? Życzę dalszej owocnej pracy dla miasta i mieszkańców.

  2. Dobra robota. Dobrze mieć takiego reprezentanta na Bobrach. Z Włodarskim proszę jechać sztywniutko, jak do tej pory.

  3. Powodzenia Panie Mariuszu, proszę działać dalej. Mieszkańcy widzą Pana pracę.

  4. O, i to są informacje, które chętnie się czyta. Widać konkretne i rzeczowe efekty trudnej pracy dla społeczności lokalnej. Jak widać można osiągać wymierne rezultaty a nie tylko gadać, zapewniać i obiecywać. Włodarskiemu przydałoby się szkolenie od p. Mariusza.
    Gdyby wszyscy Radni mogli się pochwalić takimi efektami – byłoby dużo lepiej, ładniej i wygodniej. Oby tak dalej!

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.