Łęczna: Chciał sprzedać fotelik, stracił 7 tysięcy złotych!

Niestety, znowu oszustwo, znowu przez WhatsApp i znowu na portalu OLX.
Łęczyńscy policjanci otrzymali kolejne zgłoszenie dotyczące oszustwa przy pomocy popularnego portalu ogłoszeniowego. Tym razem ofiarą takiego przestępstwa padł mieszkaniec gminy Milejów.

40 – latek poinformował policjantów, że wystawił do sprzedaży na portalu OLX fotelik dziecięcy. Za pośrednictwem komunikatora internetowego WhatsApp skontaktował się z nim potencjalny klient zainteresowany zakupem. Oświadczył, że pieniądze za zakupiony przedmiot może odebrać po wejściu w link. Mężczyzna kliknął w przesłany link, wpisał dane ze swojej karty płatniczej, Pesel i kod uwierzytelniający po czym zaakceptował transakcję. Następnie otrzymał wiadomość, że jego karta nie działa i żeby spróbował innej karty. Wówczas 40 – latek nabrał podejrzeń i zalogował się na swoje konto. Jak się okazało z jego konta zniknęły pieniądze w kwocie 7 100 złotych.

Uwaga! Podczas sprzedaży towarów nigdy nie korzystaj z przesłanych linków!

Sprzedający powinien podać jedynie numer konta bankowego. Takie dane jak numer karty kredytowej, data ważności i nr CVV podajemy tylko gdy sami chcemy kupić towary on-line a strona internetowa przez którą dokonujemy zakupu jest wiarygodna.

Policja ostrzega na co powinniśmy zwracać uwagę:

  • Oszust wybiera komunikator aby nawiązać kontakt poza portalem ogłoszeniowym
  • Zawsze przesyła link do łudząco podobnej strony na której ogłaszamy towar do sprzedaży
  • W linku mamy podać dane naszej karty płatniczej. (numer, ważność i CVV)
  • Jeżeli trafisz na takiego „klienta” wycofaj się, bo masz do czynienia z oszustem!
Udostępnij ten wpis!