Łęczna: Pięć nowych zakażeń koronawirusem! To górnicy!

Informację o czterech osobach zarażonych koronawirusem SARS-CoV-2 w powiecie łęczyńskim, podały służby wojewody lubelskiego. Przypadki potwierdzone pozytywnymi wynikami laboratoryjnymi dotyczą 3 mężczyzn i jednej kobiety w wieku 41-61 lat oraz mężczyzny w wieku 21-40 lat.

Ustaliłem, że zarażeni mężczyźni przebywali wcześniej na Śląsku. Pracowali w tamtejszych kopalniach.
Jak zapewnia LW Bogdanka, nie ma zagrożenia ze strony zarazonych strony. Nie pracowali w Bogdance od marca, a niektórzy nigdy nie pracowali w naszej kopalni. Warto w tym miejscu przypomnieć, że wszyscy górnicy powracający ze Śląska są kierowani na 2 tyg. kwarantannę.

Na dzień 18 maja 2020 r. na terenie powiatu łęczyńskiego mamy 6 osób zarażonych, 170 osób w kwarantannie i 4 objęte nadzorem epidemiologicznym. Trzy osoby wyzdrowiały.

PS. Informacja o zakażonej kobiecie pojawiła się już w porannym komunikacie służb wojewody. Niestety w wyniku błędu, osoba ta została przypisana omyłkowo do powiatu lubartowskiego. W popołudniowym komunikacie nie było już żadnej osoby zakażonej z naszego województwa.

Udostępnij ten wpis!
Both comments and pings are currently closed.

7 komentarzy do artykułu "Łęczna: Pięć nowych zakażeń koronawirusem! To górnicy!"

 1. Marek pisze:

  Tak zarabiają, ale każdy kto pracuje gdzie indziej dokłada im swoją kasę do emerytury, powinni mieć tyle ile sobie wypracują i mogą iść na emeryturę nawet w wieku 30 lat i nie miałbym nic przeciw.

 2. M. pisze:

  Najwięcej do powiedzenia o zarobkach górników mają prawdopodobnie Ci, którzy na kopalni nie pracowali ani minuty 🙁 Smutne

  • Natka pisze:

   Zgadza sie górnicy ciężko pracuja pod ziemia jak i na powierzchni tam narażają swoje życie i zdrowie zasluguja na godne płace

 3. Lii pisze:

  Biedy materialnej nie widać.

 4. WIOLLA pisze:

  Gornicy wcale tak dobrze nie zarabiaja jest jakis procent z dobrymi zarobkami i tyle ,sklepow w ciol i postkami swieca

 5. tomek pisze:

  A było tak pięknie. Teraz trzeba poczekać tydzień i będzie wiadomo (jeśli będą robić testy, co nie jest takie oczywiste przy obecnej władzy)

WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes