Łęczna: Fałszywe głosy w budżecie obywatelskim? Urząd miejski skasował dane!

Informacje o możliwych nieprawidłowościach przy głosowaniu w ramach budżetu obywatelskiego pojawiły się pierwszy raz w 2020 roku. Kiedy to 19 głosów (urzędników?) zdecydowało o budowie sławnego w całym kraju „Zakątka relaksu” im. Leszka Włodarskiego.
Czy w tym roku mamy powtórkę z rozrywki? Ratusz ekspresowo usunął wszystkie dane głosujących!

27 października 2022 urząd miejski w Łęcznej poinformował o tym, że wybrane zostały inwestycje, które mają być realizowane w oparciu o budżet obywatelski(LINK). Wyniki możecie zobaczyć tutaj(LINK).
Niemal natychmiast otrzymałem informację, że w głosowaniu mogło dojść do nieprawidłowości. W dużym skrócie chodziło o użycie danych osób, które nie miały świadomości swojego uczestnictwa w projekcie.
2 listopada wysłałem do urzędu miejskiego wniosek o przekazanie mi danych o wieku każdego z głosujących. Urząd posiadał te dane, ponieważ w głosowaniu zbierał numery PESEL. Odpowiedź zajęła ekipie Leszka Włodarskiego dwa tygodnie. Po tym czasie „zarobieni” odpisali, że… nie posiadają takich danych. Nie wierzycie? Patrzcie:

Urząd jednak mimo moich wyraźnych próśb, nie chciał wydać decyzji odmownej, abym mógł z nią pójść do sądu, który nakazałby wydanie tych informacji. Tak dzieje się choćby w Lublinie.

Finalnie jakiś urzędas (zapomniał się podpisać) odpisał, że nie posiadają tych danych , bo zgodnie z regulaminem, dane głosujących miały być usunięte do dnia 30.10.2022. Czyli skasowali dane, zaledwie trzy dni po ogłoszeniu wyników. Skąd taki pośpiech? Odpowiedź będzie filmowa 🙂

W tej sytuacji radni powinni bezwzględnie wnioskować o wstrzymanie jakichkolwiek inwestycji w ramach budżetu obywatelskiego. Jeśli zaś chodzi o działania ratusza, konieczna jest tu weryfikacja poprawności procesu głosowania, poprzez choćby złożenie zawiadomienia w prokuraturze.
No chyba że „tak miało być” 🙂 Leszek, odpowiedz proszę mieszkańcom, jak miało być?

Udostępnij ten wpis!
Both comments and pings are currently closed.

4 komentarze do artykułu "Łęczna: Fałszywe głosy w budżecie obywatelskim? Urząd miejski skasował dane!"

 1. muflon pisze:

  Zwyciężył projekt „Projekt zjazdu z drogi 829 Łęczna-Lubartów” – 22 głosy. Realizacja będzie polegała na wykonaniu dokumentacji projektowej dotyczącej zjazdu z drogi wojewódzkiej na działkę gminą 383. Koszt 12 000 zł.

  a wiecie kto zaprojektuje ten zjazd, nikomu nie potrzebny zresztą ? kpina i dlatego zabrano podział i projekty Radom Osiedli, nawet i te pieniadze muszą zjeść w magistracie

 2. Alfred pisze:

  Ponoć zasiada, bierze $ dietę w radzie nadzorczej PGKIM w Łęcznej.
  Śmieci i woda w górę bez oporu. Brawo dla Leszek włodarza Łęcznej.

 3. Aldona pisze:

  Leszek, odpowiedz proszę mieszkańcom, jak miało być?
  Pana prosił, czy Pan prosił (w odpowiedzi urzędu)?
  Który to taki pisarz? ale obciach.

WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes