Łęczna – Informator Radnych Rady Miejskiej – już w skrzynkach!

Niektórzy z Was pewnie sprawdzili już zawartość swoich skrzynek pocztowych. Ci, którzy tego nie zrobili, mają okazję nadrobić zaległości. Powinniście znaleźć tam Informator Radnych Rady Miejskiej. Myślę, że dla osób, które wcześniej nie czytały bloga, lektura „Informatora” okaże się bardzo zaskakująca. To swojego rodzaju uzupełnienie informacji podawanych na wąsatym blogu, czy na blogach radnych.
Ci z mieszkańców, którzy rzadziej korzystają z komputera będą teraz mogli czerpać informacje z wygodnego i przyjaznego również dla nich medium.

W „Informatorze” znajdziecie informacje na temat tego jak głosują wybrani przez Was radni. Czy popierają wnioski/pomysły korzystne dla mieszkańców, czy może są im przeciwni. Dowiecie się także o tym, co udało się w mieście zmienić, a co ulegnie zmianie w najbliższym czasie. Jestem przekonany, że w obliczu wszechobecnej cenzury obejmującej „urzędowe zagrywki” (o których nie raz zdarzyło mi się pisać na łamach bloga), informator ten stanowić będzie nieocenione źródło wiedzy dla mieszkańców Łęcznej. Okazuje się bowiem, że za fiasko niektórych miejskich inwestycji nie są odpowiedzialne przysłowiowe „krasnoludki”, tylko konkretne osoby, konkretni radni wymienieni tu z imienia i nazwiska.

To bardzo ważne, w odróżnieniu do miejskiego biuletynu wydawanego za pieniądze podatników, „Informator” jest w 100% finansowany z prywatnych „kieszeni” radnych.


Możesz pobrać „Informator”, klikając na poniższe zdjęcie. Plik „waży” 10 MB. (Można go także pobierać, klikając na obrazek w górnym, prawym rogu, na głównej stronie bloga)Trzymam kciuki za powodzenie całej inicjatywy. Jestem też ciekaw Waszego zdania. Wszelkie porady i sugestie są bardzo cenne i oczywiście mile widziane.

To jak wygląda nasze miasto, zależy w głównej mierze od Was i od Waszych wyborów!

PS. Radni poinformowali mnie także, że do jednego z tekstów wkradł się błąd. Na stronie trzeciej „Informatora” w artykule pt. „“Tuba propagandowa” zamiast placu zabaw dla dzieci” w wynikach głosowania zostało podane, że radny Jacek Pelica głosował przeciwko wnioskowi. Jest to błąd, ponieważ radny Pelica głosował ZA wnioskiem opozycji (przeniesienie środków z biuletynu informacyjnego UM na rzecz modernizacji placu zabaw).

PS2. Ciekawe czy „dobry gospodarz” rozpoczął już pisanie kolejnego donosu do prokuratury… 😉

Udostępnij ten wpis!

3 przemyślenia na temat „Łęczna – Informator Radnych Rady Miejskiej – już w skrzynkach!

 1. Panie Bartolu, czy do pańskiej skrzynki trafia takie cudo (inaczej nazwać się tego nie da) jak „Łęczna i okolice” tworzony przez radnego Pelicę? Ilekroć mam to coś w skrzynce i czytam to nie wiem czy mam się śmiać czy płakać. Jeśli spotkał się pan z czymś takim to co pan sądzi o tym „cudzie”? 🙂

  1. Powiem krótko. Wydawanie informatora w takiej formie jak to ma miejsce w przypadku „Łęcznej i okolic” to brak szacunku dla czytelnika. Jest to jednak o ile wiem prywatna inicjatywa autora wydawana za prywatne pieniądze (w odróżnieniu do urzędowego, propagandowego szmatławca)

 2. Panie Bartolu wychodząc przed szereg Pana myślom, chciałbym przestrzec Tych Panów, co mieli odwagę wydać coś takiego – „INFORMATOR Radnych”
  Są w nim wiadomości z obrad Sesji Rady Miejskiej.
  Dobrze się stało, że w końcu mieszkańcy i wyborcy „Tych” ludzi przejrzą w końcu na oczy.
  Opublikowanie takiego Informatora na pewno miało związek z brakiem możliwości przekazu wideo z posiedzeń Rady.
  Koalicja Radnych nie życzyła sobie nagrywania obrad.
  Dobrze się stało, że teraz mieszkańcy dostali takie wiadomości w formie papierowej.
  Panowie odważni Radni!
  – BRAWO, ale czy ta Władza Wam nie dopiecze?
  Bartolu!
  Kończąc Swój wpis w PS2 zadałeś pytanie.
  Ja Ci odpowiem.
  W moim przekonaniu jako mieszkańca, a zarazem i wyborcy Władza
  ta nie przyśnie w tym temacie.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.