Łęczna jednym z najszybciej wyludniających się miast w Polsce!

Dzisiaj o faktach, które warte są znacznie więcej, niż nagrody kupowane przez samorządowców lub otrzymywane od instytucji o łagodnie rzecz ujmując, wątpliwej reputacji.
Otóż Łęczna pod rządami Kosiarskiego wyludnia się w zastraszającym tempie. W rankingu najszybciej wyludniających się miast w Polsce, Łęczna znalazła się na 16 miejscu. Badaniem zostało objętych 919 miast. Ranking powstał w oparciu o dane GUS z 2016 oraz 2002 roku. Czyli w okresie, gdy Łęcznej urzędował „lobbysta” z Polnej. Urzędował, bo w mojej opinii ten człowiek nie ma najmniejszego pojęcia o zarządzaniu.

!!! O TYM WAZELINIARZE ŁĘCZYŃSKIEJ WŁADZY NIE NAPISZĄ !!!

Z rankingu dowiemy się, że w ciągu 14 lat w Łęcznej ubyło 2730 mieszkańców. Z początkowych 22 030 w 2002 roku, zostało 19 300. To spadek o 12,4%.
Przyczyny takiego stanu rzeczy są różne, lecz do najczęściej występujących zaliczane są migracje ludności na obszary podmiejskie, ujemny przyrost naturalny oraz emigracja zagraniczna.
Likwidacja szkół, bardzo wysokie podatki i opłaty lokalne, niesamowicie droga woda, wydawanie pieniędzy podatników w irracjonalny sposób, a w końcu kwestia miejsc pracy. Te wszystkie problemy można zaadresować w jedno miejsce. Na plac Kościuszki 5. To tam od ponad 15 lat zasiada człowiek, który w największej mierze odpowiada za to, co dzieje się (a właściwie nie dzieje się) w naszym mieście.
Popatrzcie choćby na Lubartów (318 miejsce w rankingu), strefa ekonomiczna, kilkaset miejsc pracy. Powstają kolejne. A w Łęcznej?
Słyszeliście o jakimś inwestorze, który stworzył w naszym mieście miejsca pracy za sprawą naszego „lobbysty”?
Doszło do kuriozalnej sytuacji w której największymi pracodawcami w mieście są urzędy i jednostki podległe. Wszyscy mogliśmy niejednokrotnie przeczytać jak wyglądają w nich nabory. O przetargach i konkursach, tylko na podstawie blogowych wpisów, można by napisać książkę. Czy takiej przyszłości chcecie dla miasta?

Mam nadzieję, że ta bardzo zła wiadomość, otworzy oczy garstce ludzi, którzy jeszcze ślepo zapatrzeni są w łęczyńską „elitę”. Czasem z obawy o miejsce pracy, a czasem z bezmyślności, z głupoty.
Dość marnotrawienia potencjału miasta! Stwórzcie możliwość, by Wasze dzieci mogły rozwijać się w Łęcznej! Czas na zmiany! A te będą możliwe już tej jesieni!

Link do rankingu (TUTAJ)
Tradycyjnie dla większego zasięgu, proszę o kliknięcie niebieskiego przycisku LUBIĘ TO! widocznego pod tym zdaniem.

Udostępnij ten wpis!

18 przemyślenia na temat „Łęczna jednym z najszybciej wyludniających się miast w Polsce!

 1. Trzeba kończyć tą farsę w Łęcznej. Emeryt na emeryturę. Niech już nie psuje. Czas na młodych z otwartymi głowami. Bo jeszcze trochę to do miasta będziemy do Świdnika jeździli.

 2. A ja nie widzę problemu. Ludzie uciekają z Łęcznej bo kupują działki pod budowę domu i to zazwyczaj za Łęczną. Jak się budują – znaczy
  dobrze im się żyje, jest ich na to stać. Naturalna kolej rzeczy a nie
  administracji miasta.

  Ale i tak wydaje mi się, że te dane są bardzo zawyżone. No dobrze,
  policzmy.

  Szacunkowo przez 14 lat ubyło 2730mieszkańców.
  To daje 195 osób rocznie.
  Załóżmy, że w jednym mieszkaniu żyją 3 osoby.
  Z tego wynika, że szacunkowo powinno zwalniać się 65 mieszkań w Łęcznej rocznie.

  Od dłuższego czasu szukam mieszkania i na bieżąco śledzę rynek mieszkań w Łęcznej. Od niecałego roku liczba ogłoszeń wacha się w okolicy 30 (gdzie pozostałe 35 mieszkań?), a od dłuższego czasu oferta praktycznie się nie zmienia, cały czas te same ogłoszenia.
  Niestety żadne z dostępnych mi nie pasuje. Nowe ogłoszenia
  pojawiają się baaardzo rzadko. A to dość dziwne skoro AŻ TAK Łęczna
  się wyludnia. Gdyby wyludnienie było AŻ TAK duże, nowe ogłoszenia
  były by co chwila. A ich brak.. Dziwne..

  1. co Ty pitolisz? Gdzie Ty widziałeś tysiąc domów pod Łęczną? Może 100-150 nowych razem z tymi na kredyt w Turowoli przez ten czas przybyło. Nie więcej. A ludzie wyjeżdżają z Łęcznej do Lublina bo taniej do Warszawy albo wyjeżdżają z kraju. Idą na studia do innego większego miasta Wrocław, Kraków, Poznań, Szczecin i tam już zostają bo tu nie ma do czego wracać. Zobacz ilu naszych mieszkańców mieszka w os. Borek w Turce.
   To nie z dobrobytu się wyprowadzają, a z braku perspektyw. Nie dla każdego szczytem ambicji jest praca na kopalni za coraz mniejsze pieniądze.
   A mieszkań nie przybywa w ogłoszeniach bo w Łęcznej zostają starzy rodzice. Młodzi uciekają stąd gdzie pieprz rośnie.

   1. Oo.. proszę zacytuj fragment mojej wypowiedzi gdzie piszę, że widziałem tysiące domów pod Łęczną. No proooszę. Nie trzymaj mnie w niepewności.
    Fakt, masz rację częściowo, że młodzi uciekają, nie mają perspektyw. Ale co do tego ma UM (bo w artykule
    właśnie on jest atakowany) UM. nie zapewni miejsc pracy, bo to nie jego rola. A młodzi za tym emigrują.

    1. Dla Twojej wiadomości. To własnie urząd miejski jest odpowiedzialny dla tworzenie atmosfery przyjaznej dla biznesu. To urzędy miast tworzą strefy ekonomiczne, uzbrajają i przekształcają tereny, zabiegają o inwestorów. Zobacz na Lubartów, Opole Lubelskie czy Świdnicę. Setki nowych miejsc pracy powstało w wyniku działań urzędów. Tam widać, że włodarz wie po co przyszedł do urzędu.
     A w Łęcznej co? Wysokie podatki, opłaty od środków transportu, ziemia droga, planu zagospodarowania jak nie było tak nie ma. Zaraz będą tu tylko apteki i sklepy spożywcze bo tylko emeryci zostaną, a Kosiarski się cieszy że stare miasto wybetonował i pozbawił zieleni. To skandal.

 3. Tak z innej beczki czy w tym miasteczku pamięta się w ósmą rocznicę katastrofy Smoleńskiej czy tu już w takim miasteczku sie o tym nie rozmawia,chyba tak czerwono nie jest…

  1. I co? Mamy w związku z tym coś zrobić? Pochody, marsze? Tego jest za dużo, co miesiąc to samo. Z tej katastrofy zrobił się cyrk. A w Łęcznej nie jest czerwono. Jest niebiesko. Za bardzo.

  2. A po jakiego grzyba jeszcze o tym wspominać w Łęcznej? Mało ci tego w „zabarykadowanej” Warszawie i na 3 kanałach TVPiS? Mnie bardziej boli to, że tyle bębnią o katastrofie z 96 osobami na pokładzie samolotu ale o 20 tys. ofiar w Katyniu już zapomnieli.

 4. Wysoka cena wody itp. jak piszecie tez może być przyczyną tego ze ludzie uciekają z grodu dzika, jednak największą przyczyną są bardzo drogie działki w Łęcznej. Ludzie powoli uciekają z bloków do domków, a że w Łęcznej przez ich niewielką ilość ceny są strasznie wywidowane. Władze powinny zadbać o jak najszybsze umożliwienie zazbrojenia nowych terenów pod budownictwo za garażami przy Wojska Polskiego.

 5. a to za to Kosiarskiemu wazeliniarze z rady dali tytuł i medal „Zasłużony dla Miasta i Gminy Łęczna”. Nie wiedziałem o co chodziło, teraz już wiem.

 6. Czy trzeba coś dodawać? Tragedia. To miasto się cofa za tego gospodarza. Zobaczcie wszystkie inwestycje, którymi się chwali, inne miasta zrobiły już kilka, a nawet kilkanaście lat temu. Zabetonowane stare miasto miało przyciągnąć turystów ale coś poszło nie tak. Turyści nie przyjechali a mieszkańcy spieprzają jak najdalej od tej drożyzny. Pogonić tą władze i ukarać za lata zaniedbań.

 7. Przecież nasz wójt Łęczyński robi wszystko aby przyciągnąć ludzi do miasta, na wsiach drogi dziurawe i wysypywane gruzem z budowy nawet nie tłuczniem. Jak się zapyta ktoś z mieszkańców kiedy będzie droga to mówi, że jak chcesz drogi czy chodniki to w mieście trzeba było mieszkać a nie na wiochę się wyprowadzać. Taki to ludzki wójt no i mrówkę przecież otwiera i drogę też otworzył, a że asfalt lawinowo drożeje to wprowadza technologię gruz, piach i kamieni kupa.

  1. Mrówkę otwiera przedsiębiorca z Lubartowa, a nasz „zacny” gospodarz nie zrobił absolutnie nic by ułatwić sprawę.

 8. Wielce nam panujący robi wszystko by jako wójt wystartować w wyborach a za jakiś czas jako sołtys 🙂

 9. Mam wrażenie, że już to tutaj pisałem. Na pewno nie tak obszernie, ale wspominałem. Niemniej jednak, ważne jest to, że ktoś oprócz mnie to dostrzegł.

  1. PS w mojej pracy olimpijskiej z geografii pisałem, że największymi pracodawcami w Łęcznej są urzędy, lecz komisja nie chciała mi uwierzyć. Dane GUSu są naprawdę ciekawe i można się wiele dowiedzieć na temat nie tylko lokalnej społeczności, ale także całego kraju.

  2. Zgadza się! Nie od dzisiaj wiadomo, że tego bloga tworzą mieszkańcy-czytelnicy 🙂

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.