Łęczna: LW Bogdanka rozpoczęła eksploatację trzeciej ściany!

Lubelski Węgiel „Bogdanka” SA z sukcesem uruchomiła w mijającym tygodniu eksploatację węgla kamiennego w nowej, wysokowydajnej ścianie kombajnowej w Polu Stefanów. Kopalnia prowadzi obecnie wydobycie trzema ścianami, co wynika z wcześniej planowanego harmonogramu prac.

Aby bezpiecznie utrzymać założony plan wydobycia na 2023 rok, tj. 8,3 mln ton węgla handlowego, kopalnia pracuje według harmonogramu opartego o elastyczny miks 3-4 ścian eksploatacyjnych. Nasza strategia, opierająca się o większą ilość ścian niż dwie, zakłada równoważenie ryzyka geologicznego i jest korzystniejsza biznesowo dla Spółki. Oprócz nowej ściany w Polu Stefanów, kopalnia prowadzi w tej chwili w pełni efektywną eksploatację ścian w Polu Bogdanka i Nadrybie – informuje Kasjan Wyligała, prezes zarządu LW Bogdanka.

Ściana 2/VI/389 charakteryzuje się miąższością węgla ok. 2,2 m, długością 296 m i wybiegiem 1211 m. Jej zbrojenie, pomimo dużych wyzwań logistycznych, ukończono już 24 lutego br., tj. wcześniej niż planowano. To niewątpliwie sukces pracowników kopalni, których zadaniem było przetransportowanie całego wyposażenia kompleksu ścianowego z innego rejonu kopalni oddalonego o około 5 km, wyrobiskami o bardzo dużym nachyleniu.

Próbna faza rozruchu nowej ściany 2/VI/389 na polu Stefanów okazała się bardzo pozytywna. Obecnie ze względu na wprowadzenie pięciozmianowego systemu pracy, ściana będzie mogła prowadzić eksploatację z maksymalnym wykorzystaniem czasu dostępności maszyn i urządzeń kompleksu ścianowego. Pozwoli to osiągać postępy dobowe rzędu kilkunastu metrów bieżących – dodaje Adam Partyka, z-ca prezesa zarządu ds. pracowniczych i społecznych LW Bogdanka

Udostępnij ten wpis!

5 przemyślenia na temat „Łęczna: LW Bogdanka rozpoczęła eksploatację trzeciej ściany!

  1. Drogi Alfredzie ! Nie wiem czy się orientujesz,że tam powinien być ktoś komu płacimy za to by tam był i nadzorował rozruch ( może próbny}. Pani Wcisło uważam,że dobrze robi informując nas o nieprawidłowościach jakie dzieją się w spółkach Skarbu Państwa . To nasz majątek….chyba,że masz coś na sumieniu i uważasz inaczej. Pozdrwiam

  2. Gdzie jest pani poseł Wcisło, czemu nie ma jej przy rozruchu ściany.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.