Łęczna: Mężczyznom groziło wychłodzenie. Uratowani z pustostanów.

W trakcie kilku ostatnich dni temperatura powietrza gwałtownie spadła. Dlatego policjanci zwracają baczną uwagę na osoby potrzebujące pomocy. Sprawdzają miejsca, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne, samotne, nadużywające alkoholu, nieporadne życiowo.

Policjanci udzielają potrzebującym informacji w jakich placówkach mogą znaleźć pomoc i schronienie by bezpiecznie przetrwać zimę.

W niedzielę dzielnicowy podczas obchodu swojego rejonu na terenie gminy Spiczyn skontrolował pustostan. W jednym z pomieszczeń zauważył pod stertą ubrań leżącego mężczyznę. 48 – latek był zziębnięty. Został przekazany pod opiekę rodziny.

Ten sam dzielnicowy miesiąc temu odwiedził samotnie mieszkającego 57 – latka. Drzwi do domu były otwarte na oścież. W środku zastał mężczyznę siedzącego na krześle bez butów ze spuchniętymi nogami. Mężczyzna, który był o krok od wychłodzenia, trafił do szpitala.

Z kolei wczoraj na terenie gminy Milejów również w pustostanie policjanci odnaleźli 57 -latka. Mężczyzna był wychłodzony, funkcjonariusze okryli go kocem termicznym i wezwali na miejsce karetkę pogotowia. Z powodu znacznego wychłodzenia organizmu trafił do łęczyńskiego szpitala.

Policjanci zwracają się z apelem aby nikt z nas nie był obojętny i nie przechodził bez reakcji obok potrzebującego. Zwróćmy uwagę na osoby bezdomne, samotne, bezradne czy nietrzeźwe. Informujmy o każdej niepokojącej sytuacji, na przykład osobie leżącej lub siedzącej na ziemi, ławkach, przystankach, bądź przebywającej w altankach ogrodowych, czy pomieszczeniach opuszczonych i nieogrzewanych. Wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie.

Udostępnij ten wpis!