Łęczna: Operator koparki ujął pijanego kierowcę!

Do zdarzenia doszło wczoraj po godzinie 15.00 w miejscowości Ciechanki gmina Puchaczów na drodze na której trwały prace przy budowie jezdni. Kierujący Volkswagenem zatrzymał się za koparką i zaczął trąbić na operatora aby ten umożliwił mu przejazd. Następnie wysiadł z auta i zaczął awanturować się. Pracownik wyczuł od niego woń alkoholu i natychmiast zaalarmował policjantów.

Kierującym okazał się 47 letni mieszkaniec gminy Puchaczów. Funkcjonariusze sprawdzili stan jego trzeźwości. Okazało się, że miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie i nie posiada uprawnień do kierowania.

Wkrótce za swoje czyny odpowie przed sadem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności. Kolejna dolegliwość to obowiązek uiszczenia świadczenia na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej. Świadczenie to wynosi od 5 do 60 tysięcy złotych.

Pamiętajmy, nietrzeźwy kierujący stanowi zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego – dla nas, naszych bliskich. Dlatego też reagujmy na tego typu przypadki. Nawet anonimowa informacja przekazana policjantom przyczynia się do wyeliminowania z dróg pijanych kierowców.

Udostępnij ten wpis!

2 przemyślenia na temat „Łęczna: Operator koparki ujął pijanego kierowcę!

  1. To ten sam człowiek co wjechał z miesiąc temu quadem w forda.
    Ludzie łapią pijanych a prokuratura z policją wypuszczają. Czy naprawdę trzeba tragedii ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.