Łęczna: Spowodował kolizję. Był pijany!

Do zdarzenia doszło wczoraj po godzinie 13.30 w miejscowości Białka gmina Milejów. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 63 letni mieszkaniec gminy Milejów kierując Fordem nie nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu i doprowadził do zderzenia z kierującą Kia po czym jego pojazd dachował. Mężczyzna wydostał się z auta po czym oddalił się z miejsca zdarzenia.

Po chwili został zatrzymany przez policjantów. Trafił do łęczyńskiego szpitala. Na szczęście nie odniósł żadnych obrażeń.

Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości uczestników zdarzenia. 44 letnia kierująca Kia była trzeźwa. Natomiast kierujący Fordem miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy.

Wkrótce mężczyzna usłyszy zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Nie uniknie również odpowiedzialności za spowodowanie kolizji drogowej.

Zgodnie z obowiązującym prawem grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności. Kolejna dolegliwość to obowiązek uiszczenia świadczenia na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej. Świadczenie to wynosi od 5 do 60 tysięcy złotych.

Udostępnij ten wpis!

Jedna myśl na “Łęczna: Spowodował kolizję. Był pijany!

  1. Za rozbitą Kię, ewentualny uszczerbek na zdrowiu kierującej i akcję ratunkową też zapłaci 🙂 Forda nie musi naprawiać, nie przyda mu się.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.