[Łęczna] Otrzymałeś SMS z prośbą o dopłatę za dostarczenie paczki? UWAGA, to oszustwo!

W ostatnim czasie mieszkańcy Łęcznej zaczęli otrzymywać wiadomości, w których firma INPOST prosi o uiszczenie drobnej opłaty za przesyłkę, pod groźbą wstrzymania dostawy. Rzecznik firmy INPOST podkreśla stanowczo: To oszustwo!

Idą święta. W zasadzie nie ma lub za chwilę nie będzie osoby, która nie czeka na przesyłkę. Ten moment wykorzystują oszuści. Proceder o którym mowa staje się dość powszechny w kraju. W ostatnich dniach pojawił się równiez w Łęcznej. O sprawie napisało do mnie kilku czytelników, poniżej korespondencja od jednego z nich.

Dzisiaj po 5.00 rano otrzymałem takiego SMSa od rzekomo firmy inpost. Znajduje sie w nim prośba o konieczną, niewielką dopłatę do przesyłki. Jeśli nie zapłacę przesyłka nie będzie dostarczona.
Jak przekazała spółka INPOST, nigdy nie wysyłają takich SMSów.
Chciałem ostrzec czytelników przed oszustwem, okres jest jaki jest i dużo będziemy zamawiać przed świętami (Proszę takie informacje wysłane SMS czy e-mail uznać za nieważne i nie otwierać LINKÓW)
Jeżeli ktoś będzie ciekawy proszę dzwonić bezpośrednio do sprzedawcy, nadawcy, instytucji
. – pisze czytelnik wąsatego bloga

Bądźcie czujni. Stracić pieniądze jest dzisiaj znacznie prościej niż wszyscy sobie to wyobrażamy.

Udostępnij ten wpis!
Both comments and pings are currently closed.

Brak możliwości komentowania.

WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes