[Poniedziałek] Informacje o zakażeniach koronawirusem z ostatniej doby

Rzecznik wojewody lubelskiego poinformowała, że na terenie województwa lubelskiego potwierdzono pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych 795 nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. W powiecie łęczyńskim przybyło 13 przypadków. W sumie w całym kraju odnotowano 15 002 zakażonych oraz 156 zgonów.

Do dnia 23 listopada 2020 roku w województwie lubelskim potwierdzono łącznie 44878 przypadków zakażenia koronawirusem, 27414 ozdrowieńców i 836 zgonów. Aktualnie 27553 osób jest poddanych kwarantannie, a 216 objętych nadzorem epidemiologicznym.

COVID-19. Liczba łóżek dla pacjentów w lubelskich szpitalach
Stan na dzień 22.11.2020

2258 / 1534 – Ogółem liczba łóżek dla pacjentów COVID-19 / zajęte łóżka

229 / 153 – Ogółem respiratory dla pacjentów COVID-19 / zajęte respiratory

Udostępnij ten wpis!
Both comments and pings are currently closed.

8 komentarzy do artykułu "[Poniedziałek] Informacje o zakażeniach koronawirusem z ostatniej doby"

 1. W pisze:

  Z wampirowa jak już.

 2. W pisze:

  Na miejscu każdego cz Was zrobiłbym test na przeciwciała – test kasetkowy można kupić przez neta z dostawą do domu. Po wykryciu przeciwciał w Luxmedzie za stówę oznaczyxie sobie ich ilość. Ja byłem w szoku, że ten dziad wirus dał u mnie skąpe objawy i bym dalej się jego poprostu bał, teraz czuje ulgę… Test przeciwciał pokazał ze przeszedłem infekcję ok 3 tyg temu, a nie mam pojęcia gdzie szukać źródła zakażenia – maseczka, dystans, dezynfekcja BYŁY REALIZOWANE. Uważajcie na siebie i moja rada: witamina C, D, rutinoscorbin, cynk, omega3 i leżenie w łóżku.

  • onleczna pisze:

   Chodzi Ci o ten test co wykazał przeciwciała na covid w napoju tymbarka? Bardzo wiarygodny. Ulga uzasadniona, tym bardziej, że wtórne zakażenie jest całkowicie możliwe tak jak w przypadku np. grypy. A przeciwciała utrzymują się tylko kilka tygodni. Odnośnie DDM, nie pomogły?!!! Jak to możliwe? Toż to szok. 😀

   Ps. Dzięki za radę i patent na wirusa. Myślałem, że tylko szczepionka od zacnej firmy Pfizer uratuje świat. A właśnie, jak to jest, że zaraz po ogłoszeniu szczepionki boss pfizera sprzedaje swoje akcje, a teraz ta firma i zresztą pozostałe tworzące to „dobrodziejstwo” no i rządy państw zastrzegają, że nie biorą odpowiedzialności za skutki uboczne szczepionki.

   • W pisze:

    Przeczytaj Pan sobie raz jeszcze to co powyżej i jeszcze raz i jeszcze raz to może zrozumiesz Pan sens oznaczania nie tylko obecności ale i ilości przeciwciał IgG w laboratorium jako wynik z wymazu krwi.

    A co na to producent soków za taką Pana antyreklamę na ogólnodostępnym forum? To co zaczynamy zabawę?

    • onleczna pisze:

     @W pobudka. Co z Tobą? W którym momencie mojej wypowiedzi można wysnuć wniosek, że nie jestem świadomy tego że przeciwciała świadczą o przebytym zachorowaniu? Przecież jeszcze próbowałem Cię uświadomić, że igg daje Ci tymczasową odporność. Odnośnie tej zabawy z antyreklamą, wchodzę w to. Zobaczymy czy jesteś wiarygodny. Śmiało zgłaszaj mój post. Wsadź mnie do paki:D Pytanko, uderzasz do Tymbarku czy do producenta testów? Z kim będę się sądził? Będziesz nas na bieżąco informował jak Ci idzie karanie mnie za wpis? Ile Ty masz lat? Żenada.
     @Jemniom ja naukowiec? Skąd taki wniosek? Czy tak tylko Ci się napisało bo w sumie w ostatnim czasie często słyszy się to słowo? Dzięki za link, bardzo wiarygodny. Demagog.org co to? Cyt „Testy wykrywające COVID-19 są skuteczne. Przedstawiony na filmie test został PRAWDOPODOBNIE wcześniej sfałszowany, przez co widzimy na nim wynik pozytywny.” Słowo klucz Ci zaznaczyłem bo widzę, że go nie wyłapałeś bystrzaku.

   • Jemniom pisze:

    Ta akcja z tymbarkiem to fake news
    Poczytaj sobie panie naukowcu z Bobrownik
    https://demagog.org.pl/fake_news/nagranie-z-sokiem-udowadnia-nieskutecznosc-testow-fake-news/

WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes