Łęczna: Policja ściga piratów drogowych za pomocą drona!

W ostatni czwartek, na terenie powiatu łęczyńskiego policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, przy wykorzystaniu policyjnego drona, monitorowali zachowania kierowców jadących drogą krajową 82. Ile wykroczeń ujawnili?

Dron, czyli bezzałogowy statek powietrzny wykorzystywany jest przez policjantów przede wszystkim w celu poprawy bezpieczeństwa na drogach. Obiektyw kamery latającego urządzenia rejestrował zachowania kierujących. W sytuacji, gdy operator zauważył wykroczenie natychmiast informacja ta przekazywana była do policjantów z łęczyńskiej drogówki. Wówczas funkcjonariusze podejmowali interwencję w stosunku do sprawcy wykroczenia.

Podczas niespełna trzech godzin pracy drona mundurowi ujawnili 8 wykroczeń drogowych polegających na wyprzedzaniu przez kierujących pojazdami w miejscach niedozwolonych oraz niestosowaniu się do znaku STOP.

Apelujemy o rozsądek na drodze i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. 

Udostępnij ten wpis!

3 przemyślenia na temat „Łęczna: Policja ściga piratów drogowych za pomocą drona!

  1. Zapraszam na trasę z Łęcznej do Ludwina. Takiego baraństwa jak na tej trasie to nigdzie nie widziałem.

  2. Zabawka w rękach dorosłych, którzy nie potrafią poradzić sobie z garstką ludzi notorycznie łamiących prawo na osiedlowych uliczkach (znak B36, B35, jazda wzdłuż po chodniku, jazda po przejściu dla pieszych, etc.).

    Konsekwencji w działaniu brak. Schowajcie drona do szafy, bo i tak zapewne dajecie pouczenia.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.