Łęczna: Policja ściga piratów drogowych za pomocą drona!

W ostatni czwartek, na terenie powiatu łęczyńskiego policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, przy wykorzystaniu policyjnego drona, monitorowali zachowania kierowców jadących drogą krajową 82. Ile wykroczeń ujawnili?

Dron, czyli bezzałogowy statek powietrzny wykorzystywany jest przez policjantów przede wszystkim w celu poprawy bezpieczeństwa na drogach. Obiektyw kamery latającego urządzenia rejestrował zachowania kierujących. W sytuacji, gdy operator zauważył wykroczenie natychmiast informacja ta przekazywana była do policjantów z łęczyńskiej drogówki. Wówczas funkcjonariusze podejmowali interwencję w stosunku do sprawcy wykroczenia.

Podczas niespełna trzech godzin pracy drona mundurowi ujawnili 8 wykroczeń drogowych polegających na wyprzedzaniu przez kierujących pojazdami w miejscach niedozwolonych oraz niestosowaniu się do znaku STOP.

Apelujemy o rozsądek na drodze i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. 

Udostępnij ten wpis!
Both comments and pings are currently closed.

3 komentarze do artykułu "Łęczna: Policja ściga piratów drogowych za pomocą drona!"

 1. ka.gi pisze:

  mało im jeszcze

 2. pieszy pisze:

  Zapraszam na trasę z Łęcznej do Ludwina. Takiego baraństwa jak na tej trasie to nigdzie nie widziałem.

 3. stopchamleczna pisze:

  Zabawka w rękach dorosłych, którzy nie potrafią poradzić sobie z garstką ludzi notorycznie łamiących prawo na osiedlowych uliczkach (znak B36, B35, jazda wzdłuż po chodniku, jazda po przejściu dla pieszych, etc.).

  Konsekwencji w działaniu brak. Schowajcie drona do szafy, bo i tak zapewne dajecie pouczenia.

WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes