PILNE! Będzie lockdown w powiecie łęczyńskim?

Powiat łęczyński na mapie Ministerstwa Zdrowia, wygląda niczym ostatnia wioska galijska wioska opierająca się Rzymianom. Wygląda jednak na to, że mieszkańcom powiatu może już wkrótce nie być do śmiechu.
Jesteśmy bowiem pierwszym regionem w kraju, który spełnia kryteria lokalnych obostrzeń. Jeśli ministerstwo zdecyduje się wprowadzić podział na żółte i czerwone strefy, nasz powiat trafi do jednej z nich.

Minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział, że lokalne obostrzenia, będą wprowadzane jeśli osiągniemy powyżej 1000 potwierdzonych przypadków zakażeń COVID-19 dziennie w skali kraju. W pierwszej kolejności tam, gdzie na 10 tys. mieszkańców pojawi się 12 przypadków infekcji. Tymczasem w Łęcznej w woj. lubelskim wydarzenia potoczyły się szybciej, niż ktokolwiek się spodziewał.

Licząc od 6 września, potwierdzono tam 86 zakażeń koronawirusem (rekord dnia to 17 przypadków). Zmarła też pierwsza ofiara nowej fali epidemii. Po publikacji poniedziałkowego raportu o zakażeniach okazuje się, że miasto Łęczna i powiat łęczyński (woj. lubelskie) spełniają już kryteria wprowadzenia żółtej strefy obostrzeń epidemicznych.

– Czekamy na ewentualną decyzję Ministerstwa Zdrowia. Tutaj nie decydujemy ani nie analizujemy wskaźników zachorowań na COVID-19 pod kątem obostrzeń. Mamy szereg indywidualnych, rozsianych zakażeń i jedno ognisko zachorowań w placówce edukacyjnej – słychać w łęczyńskim sanepidzie.

Starosta łęczyński Krzysztof Niewiadomski, zaapelował do mieszkańców powiatu o „poddanie się szczepieniom przeciwko COVID-19”. Dotychczas jedynie 36 proc. mieszkańców skorzystało ze szczepień. Przypomniał też o konieczności noszenia maseczek ochronnych w zamkniętych pomieszczeniach.

Nasz powiat liczy 57 tys. mieszkańców. Wskaźnik infekcji, na który powoływał się minister, wynosi 15, podczas gry żółte strefy obostrzeń miały być ustanowione od wartości 12.

Udostępnij ten wpis!

22 przemyślenia na temat „PILNE! Będzie lockdown w powiecie łęczyńskim?

 1. Prawda jest taka, że szczepienia nie chronią przed zakażeniem, ale przed ciężkim przechorowaniem, więc nie zależnie od tego czy się wszyscy zaszczepią czy nie to nie spowoduje zniknięcie tej choroby (to jest teza którą głoszą wszyscy specjaliści), więc trzeba się do tego przygotować. Osoby które przechodzą tą chorobę ciężko to osoby starsze i osoby z chorobami z słabszą odpornością, osoby młodsze i w pełni zdrowe przechodzą to bez objawowo lub z lekkimi objawami, więc nadal nie rozumiem po się wszyscy srają na temat szczepień z obu stron konfliktu. Ta choroba ma status choroby sezonowej jak grypa, więc każdy na nią zachoruje, tylko przebieg tej choroby będzie inny u osób zaszczepionych i niezaszczepionych. Jakoś nikt się nie sra żeby szczepić się na zwykłą grypę.

 2. jak zwykle wschodnia ściana biedy i zacofania , już wystarczy zobaczyć jak młodzież dojeżdża do szkoły i ludzie do pracy w Lublinie są upychani w autobusach jak śledzie na stojąco te 25 km, jak to ma funkcjonować? większość bez maseczek , ludzie gdzie wasza wiedza na temat roznoszenia covida?

 3. @szara87 antykomórko, mój mózg wyparował? Ja nie panikuję z powodu wirusa, który i tak z nami pozostanie. Odnośnie Izraela, pisałem w kontekście lockdawnu, który tam jest. Skoro szczepionki są skuteczne to szczep się ale odwal się od tych co nie chcą się szczepić. Nie Twoja sprawa. Jeszcze raz powtórzę, w Izraelu lockdawnu szczepienia nie powstrzymały. Nie wpadłaś na to, a uważasz się za bystrą i inteligentną? To jakiś żart? Ludzie jaka Ty jesteś tępa. Współczuję Twojej rodzinie.

 4. WSTYD! STRACH I EGOIZM! Jesteśmy bastionem antyszczepionkowców i widzę, że wiele osób w Łęcznej jest z tego dumnych. To tak, jabkby wdepnąć w kupę i chodzić dumnym po mieście, że ja wdepnąłem a ty nie. Tak się zachowujecie, i pomyślcie jak Was (właściwie Nas) widzą inni Polacy.

  1. dokładnie tak jak napisałeś. Debil w otoczeniu debili wydaje się normalny (jak reszta). Dopiero jak się na to z zewnątrz popatrzy to widać. I tak nas widza ludzie w całym kraju. Widzą że jesteśmy bandą ciemniaków. W sumie mają racje. Wstyd mi za tych antyszczepionkowców. Taką antyreklamę nam w Polsce robią.

   1. Antyreklama… to straszne. Dobry samarytanin z koncernu chce uratować świat, (przynajmniej ten co ma kasę), a my chcemy poumierać na wirusa, który gdybyśmy chcieli zniknąłby z naszego globu. Ależ my jesteśmy głupi… 😀 Cała Polska przyjmuje ten cudowny specyfik trovan… wróć pandemrix… wróć teraźniejsze szczepionki na śmiercionośnego kovida a Lubelszczyzna nie chce dać zarobić biznesmenom. A najlepsze jest to, że pretensje do tych niezaszczepionych mają Ci nieśmiertelni zaszczepieni, którzy za chwilę będą przyjmowali kolejne dawki eliksiru życia:D Jestem z Was dumny inteligencie wierzący w to, że dobry Pan chce Waszego zdrowia, a światem w całej nie rządzi pieniądz.

 5. Właśnie to Ty wyłącz tv Internet i pomyśl akurat miałem ta śmiertelna chorobę dzień gorączki i siedziałem zamkniety kilkanaście dni pomimo tego że czułem się bardzo dobrze

 6. Trzeba było się szczepić, a nie plakaty antyszczepionkowe kleić po mieście. Macie to na co zasłużyliście.

 7. A wiem który to. Ten baran który to nakleja plakaty „fałszywa planedmia” i podobne jest dowodem, że praca na kopalni robi nieodwracalne zmiany w mózgach. Może to ciśnienie?
  Na pale se naklej następnym razem.

 8. Jak złapię tego gnoja, co nakleja te jeb..e naklejki na klatkach to będzie to zębami czyścił. Na ryja se naklej pojebie!

 9. Brawo Wy, antyszczepionkowcy, ja jestem zaszczepiony bo nie chciałem lockdownu i życiajak szczur. Jednak niektórzy myślą tylko o SOBIE !!! DZIĘKUJEMY!!!

  1. Ja też jestem jestem zaszczepiona córkę też zaszczepiłam i niewstydze się tego.Szlag mnie trafia jak kierowcy czy ekspedienki wpuszczają do sklepu bez maseczek.Gdyby mandaty wlepiali to by się nauczyli. To chodzi o nasze bezpieczeństwo żeby ta pandemia się skończyła w końcu. Więc szanujmy siebie nawzajem i dla naszego bezpieczeństwa to szczepimy sie i przestrzegajmy zasad higieny i bezpieczeństwa

   1. Zobacz jaka jesteś tępa. Zarówno Pan kierowca jak i Pani ekspedientka nie mają uprawnień do tego aby weryfikować człowieka bez maseczki. Taka osoba nie może zażądać zaświadczenia od lekarza. Drugi temat. Powiedz mi przed czym chroni Cię szczepienie i gdzie był wirus w wakacje? W Izraelu wypoczywał? Powiedz mi gdzie wyparowała grypa? Pandemia się skończy wtedy jak kasa będzie się zgadzać. Daj koncernom teraz zarobić. @Nata Ty taka od zawsze przestraszona czy tylko kovida się boisz? Nie ma co się bać, skoro się szczepiłaś, dla Twojego zdrowia szykowane są kolejne dawki od Prometeusza naszych czasów z koncernu, od dobrego samarytanina któremu zależy na Twoim zdrowiu tak bardzo, że nawet mógłby Ciebie i Twoją córę trovanem poczęstować. Odnośnie zasad higieny to masz rację, mam taki apel, drogi bohaterze w maseczce, zmień ją chociaż raz w miesiącu, wypierz ją raz na jakiś czas, jak liczysz kasę albo próbujesz poradzić sobie z woreczkiem na bułki nie oblizuj palca. Myj się, w szczególności w lecie, Twój pot może zabić. @W co jeszcze byś zrobił żeby nie było lockdawnu? Gdzie jest granica której byś nie przekroczył? Gościu Izrael się zaszczepił i co? Nie ma tam lockdawnu? Kovidianie współczuję Wam, ten strach mimo waszych szpryc musi być ciężki do zniesienia. Ps. Zostań w domu, nie idź do lasu. Pozdrawiam:D

    1. Jedyne co wyparowało to twój mózg. Nadal mamy grypę i przeziębienia. Moje dzieci też od czasu do czasu chorują i odpukać nie miały covida. Jeśli mówisz o Izraelu to zobacz ile mają zgonów. To tylko dowód że szczepienia są skuteczne. Strzał w stopę. Przez takich ludzi jak ty, będziemy mieli znów pozamykane wszystko. Jak to szło? Wyłącz telewizor, mózg masz już dawno wyłączony.

     1. To podczas choroby dziecka zrób test wynik na sto procent pozytywny takie mamy zakłamane testy wystarczy opryszczka lub kaszel i masz +

     2. Dwa lub trzy razy przy tych przeziębieniach kierowali nas na testy. Za każdym razem były negatywne. Gadasz głupoty. Wyłącz internet, włącz myślenie.
      Normalnie jest i grypa i covid tez jest obecny.

    2. Dwóch moich bardzo dobrych kolegów też tak myślało, juz nie myślą. Powodzenia chłopaku!

    3. co mnie obchodzi kasa producentów szczepionek ? czemu w Polsce nie produkujemy leków , brakuje ludzi ? czy wszystkie fabryki leków zakupili Chińczycy ? w Polsce też są ludzie wykształceni i nie brakuje chęci do tworzenia szczepionek i innych rzeczy (maseczki, respiratory , fartuchy rękawice kupione za dolary od Chin , ale jest ta pazerność PiS bandy by swoje dziurawe kieszenie na pierwszy plan przegłosować nocą)i pogrozić paluchem chorym na raka

   2. Ludzie wyłączcie tv. Wirus jest i będzie z nami a szczepionki mają niską skuteczność co pokazuje przykład Izraela. Maseczka pierda nie zatrzymasz a co małych cząstek wirusa. Widzę że niektórym już tą papka z TVP wyprała mózg z logicznego myślenia

 10. Marysiu zarówno Ty, jak i ten antyszczepionkowiec jesteście siebie warci. Dla mnie trafiacie do tej samej szufladki. Idealny z was duet. Powodzenia i pozdrawiam.

 11. Zapomniałeś napisać że w Łęcznej działa antyszczepionkowiec co wypisuje na fejsbuku farmazony o szczepieniach i wirusie. Wiejski kretyn straszy depopulacją i chipami. To jest dopiero ciemnota

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.