[Łęczna] Radni nie zdecydowali się na umorzenie ponad pół miliona podatku dla stowarzyszenia GKS Górnik Łęczna [Video]

Brak przedstawienia podstawowych dokumentów finansowych przez stowarzyszenie GKS Górnik Łęczna, spowodował, że radni nie zdecydowali się podjąć uchwały w sprawie zwolnienia od podatku od nieruchomości. Może to zrobić burmistrz, lecz najwidoczniej istnieje obawa dot. kontroli finansowej w stowarzyszeniu.

Argumenty radnych aby nie dokonywać zwolnienia z podatku, pojawiły się już na początku posiedzenia. Nagranie poniżej:

O umorzenie oprócz Włodarskiego, apelował… o ironio Teodor Kosiarski (który dzisiaj jest wiceprezesem stowarzyszenia), dobrze znany łęczyńskim kibicom, którzy swojego czasu już „podziękowali” mu za jego „działania” na rzecz klubu.

„O ile przed wystąpieniem radnego Kosiarskiego można było mieć jakieś wątpliwości to chyba zostały one rozwiane. Jeżeli ja słyszę o niepotrzebnej papierologii przy wydaniu pół miliona publicznych pieniędzy to ja już nie mam wątpliwości o co tu chodzi.” – powiedział radny dr M. Fijałkowski

Radny Piotr Kotuła z kolei dopytywał o to, ile dzieci z gminy Łęczna bierze udział w zajęciach. Chodziło o to by wzorem ośrodków sportu w innych miejscowościach, mieszkańcy naszej gminy w przypadku trudnej sytuacji materialnej nie płacili nic lub np. połowę kwoty (z uwagi na wsparcie gminy). Niestety na swoje pytania nie otrzymał odpowiedzi, a jedynie wyssane z palca zarzuty wąsatego filozofa o dzieleniu młodzieży.

Kosiarski dodatkowo, podobnie jak wcześniej „skaczący” Leszek, próbował przekonywać radnych, że rodzice dzieci uczestniczących w zajęciach nie płacą za nie, oprócz składki członkowskiej. Następnie głos zabrała radna Renata Okoń, której córka uczęszcza na zajęcia i oznajmiła, że nie dość, że płaci za zajęcia, to jeszcze opłaca niemałe koszty wyjazdów na obozy. Posłuchajcie:

Finalnie w głosowaniu 11 radnych opowiedziało się za brakiem zgody na zwolnienie z podatku. Ośmiu było ZA. Imienne wyniki głosowania poniżej:

Jak myślicie, czy Włodarski dokona teraz samodzielnego umorzenia podatku mając w perspektywie ew. kontrolę finansów stowarzyszenia?

Udostępnij ten wpis!

25 przemyślenia na temat „[Łęczna] Radni nie zdecydowali się na umorzenie ponad pół miliona podatku dla stowarzyszenia GKS Górnik Łęczna [Video]

 1. Pewnie będzie to ostatni wpis kończący temat zwolnienia Stowarzyszenia Górnika Łęczna z podatku za obiekty sportowe.
  Dla nie kumatych nie Górnik Łęczna jest stroną tylko stowarzyszenie GKS. To stowarzyszenie nie otrzymało zwolnienia z podatku.
  popytam: Znacie zarządzających tym tworem?
  Czy są gdzieś jawne i dostępne wiadomości o tym stowarzyszeniu? Firmy, zakłady pracy, czy instytucje prowadzą ogólne dane : kapitał zakładowy, ilość osób zatrudnionych, kierownictwo , zarząd, przetargi, majątek, inni gdzieś to publikują opisują i chyba to jest normalność.
  W stowarzyszeniu prezesi nie potrafią podać jakichkolwiek danych, lub odpowiedzieć publicznie, czy rodzice dzieci opłacają treningi, wyjazdy i pobyty na zgrupowaniach. A przecież marzeniem każdego dziecka, dziewczyny, czy młodzieńca, jest pochwalić się znajomym, dziadkom, że to właśnie ono trenuje w Górniku Łęczna.
  Strach zapytać, ale:
  Te piękne skafandry koszulki dresy, szaliki w których na ulicach dzieci widzimy, to prezesi stowarzyszenia fundują?
  Może ja nie mam wiedzy?
  Ale Każdy normalny rodzic widząc pozytywne zainteresowania np. nauką,czy sportem dla własnego dziecka oddałby wszystko.
  Popatrzcie w około siebie: czy po tylu latach rządów byłego i obecnego burmistrza w tym mieście coś się nie dzieje, czym konkretnie można się zainteresować.
  – Napiszcie o tych atrakcjach Łęcznej.
  Pytanie na forum?
  Co były burmistrz emeryt spracowany górnik robi w stowarzyszeniu?.
  Ja kojarzę to tak: $$$, lub z piosenką zespołu ABBA

  Ps.
  Czy przypadkiem z wykupem tzw.kartek za „flaps” nie stoją dobrze znani Wam ludzie?
  Czemu nie można zrealizować wykupu w normalnych ogólnodostępnych sklepach na terenie miasta Łęczna.
  Może Ktoś odpowie?
  Dajcie ludziom żyć.
  Nawet sklepu nie można sobie wybrać.
  Ale działacze jak wam nie wstyd.

  1. Bardzo Ci dziękuje za ten wpis. 🙂

   PS. O flapsach kibice jeszcze nie wiedzą. To dopiero będzie dym…

 2. To bardzo przykre jak kibice dają się manipulować garstce urzędników. Radni postąpili słusznie. Jakby podatek można było umorzyć, to Włodarski zrobiłby to już dawno i zrobił sobie fotkę na facebooka.
  Nie życzę sobie, żeby moje podatki służyły niewiadomym i niejasnym celom. Jak stowarzyszenie chce pieniądze, to niech pokaże dokumenty.

 3. Z czego Wy się tak cieszycie? że utrudniają funkcjonowanie jednej z niewielu atrakcji w Łęcznej. Wiem, że stowarzyszenie to m.in. obiekty, tenis, zapasy, piłka nożna kobiet ale jak szukacie kasy to trzeba było sobie diety zmniejszyć a nie torpedować „organizację”, która jakby nie było rozsławia nasze miasto czy to poprzez mistrzostwo dziewczyn czy przez ekstraklasę spółki córki. Zagłosowaliście tylko po to, żeby chyba zrobić na złość Włodarskiemu nie patrząc na korzyści, jakie płyną z działalności klubu.

  1. Drogi do umorzenia podatku są dwie. Pierwsza to umorzenie wykonane przez burmistrza pod kontrolą instytucji finansowych, które dokładnie sprawdzą faktyczny stan finansów.
   Oraz drugi sposób, czyli umorzenie podatku przez rade miejską. Praktycznie pozbawiony kontroli.
   Zapytaj proszę burmistrza, dlaczego wybrał drugą opcję.

   Jedynym zastrzeżeniem rady były niejasności i brak rzetelnej informacji finansowej. To uwagi nie do klubu czy zawodników ale do władz stowarzyszenia.

   1. Co nie zmienia faktu, że rada swoim zachowaniem nie pomaga klubowi. Zobaczcie, że Górnik jako jeden z nielicznych klubów w Polsce ma na własność stadion, a nie wynajmuje go od jakiegoś MOSIRu. Gdyby w Łęcznej stadion należał do jakiejś spółki miejskiej to jeszcze miasto musiałoby dokładać do utrzymania obiektu, więc moim skromnym zdaniem zwolnienie z podatku jak najbardziej powinno mieć miejsce. Chociaż tyle dla Górnika od miasta. Mogliście odłozyć na bok Wasze animozje i zrobić coś dla tego Klubu, bo gdyby sami nie wybudowali stadionu to byśmy byli pośmiewiskiem w całej Polsce mając ekstraklasę bez stadionu i zamiast promować własne miasto by szukali miejsca do rozgrywania spotkań jak niedawno Raków Częstochowa czy Sandecja Nowy Sącz. Więc napiszę to raz jeszcze. Podczas głosowania miejcie na uwadze dobro ogółu społeczeństwa, a nie tylko Wasze polityczne zagrywki.

    1. To Zarząd stowarzyszenia nie pomaga klubowi. Nie odwracaj kota ogonem.
     Jak idziesz do Banku po kredyt to tez wystarczy, że powiesz DEJ? Czy może musisz pokazać dokumenty?
     Rada postąpiła dobrze.

     1. Słabe porównanie, bo jak idę do banku to sami wciskają kredyty, bo wiedzą, że jeszcze na tym zarobią. A jak miasto chce zarabiać (czyt. promować) się dzięki Górnikowi to niech da coś od siebie albo w tym przypadku umorzy podatek. Poszukajcie w internecie jakimi kwotami są zasilane z budżetu miasta kluby sportowe w Polsce a teraz zastanówcie się co zyskała rada poprzez zagłosowanie na „nie”? Bo jeśli chodzi o tzw. pijar (PR) to wyszło tragicznie

    2. Rafileczna dzieciaku dorośnij. Życia nie znasz. Pójdź kiedyś do banku i zobaczysz na własne oczy jak Ci wcisną ten kredyt bez dokumentów.

     1. Haha dobre… chyba myslisz, że Górnikim interesują sie tylko małolaci. Dzieckiem to może byłem 20 lat temu, a kredyt załatwiałem ładnych parę lat temu i nie było większych problemów. Zresztą to nie temat o kredytach tylko o tym jak miasto wypięło się na Klub.

   2. Jak napisałem nazwiska dobrze ze są podane , nawet gdyby steoarzgszenie miało pieniasdze na zapłatę tego podatku to w jaki inny sposób chcecie wspomóc Górnik ? Rzucie ponownie aż 100tys dla SA? Super brawo wsparcie mista na poziomie ekstraklasy . Zasłaniacie się ze burmistrz że ma inną możliwość: Lawirujecie podobnie jak z odśnieżaniem , najpierw scigneliscie kasę z odśnieżania a później ze o Włodarski powinien w odpowiednim czasie reagować i przesuwać pieniądze….Wy ze swojej nie skorzystaliście , dobrze ze głosowanie jest jawne , kibice Wam podziękują w odpowiedni sposób 😉 i żeby nie było również uważam ze Kosiarski w stowarzyszeniu to jedno wielkie nieporozumienie i wrogiem Górnika nadal jest.

    1. Jeśli o mnie chodzi, to niczego bym tu nie przekreślał. Rozumiem, że wzburzenie kilku kibiców może być spowodowane brakiem wiedzy na temat warunków umorzenia jak i choćby braku sprawdzenia, co działo się na wczorajszej sesji.
     Fakt, że kwestia umorzenia podatku jest zamknięta, nie oznacza, że taka możliwość nie pojawi się w innym obszarze. Dziś nie wiemy nawet, czy władze stowarzyszenia nie zechcą przeznaczyć zaoszczędzonych środków np. na premie dla zarządu czy inne podobne wydatki. Nikt tego nie wie, bo stowarzyszenie nie przedstawiło dokumentów.
     Jak dla mnie to kwestia rozmowy z radnymi (którzy mają dzisiaj większość), nie ze mną, bo ja radnym nie jestem i raczej nie będę.

     PS. W sprawie odśnieżania wypowiedziała się prawnik ratusza, i wyjaśniła Włodarskiemu na czym polegają jego obowiązki. Nagranie jest na blogu. O żadnym lawirowaniu nie ma tu mowy.

  2. A kto cię wie ile ty masz lat, ale dorosnąć kiedyś trzeba. Jak na razie niczego nie kumasz i te twoje mądrości przyprawiają o mdłości.

  3. Ej rafleczna widzę, że w bankowości jesteś oblatany, kredyty, pożyczki umorzenia. Nie wiem, czy pamiętasz, jak między innymi nasz górnik był umoczony w aferę piłkarską. Prezesi, sędziowie, działacze klubowi, masażyści, fryzjer i inni.
   Może trzeba ci przypomnieć jak pieniądze płynęły z ręki do ręki. Kibic szedł na mecz a on już był wcześniej rozegrany z działaczami w szatni. Wygrywał ten kto dał więcej.
   Byłeś wtedy w Łęcznej , czaisz chyba o czym mówię.
   A czy wtedy Górnik płacił podatki za stadiony?
   A wiesz kto był burmistrzem?
   Dziś jest utworzone jakieś tam stowarzyszenie mądrych, inaczej odłam górnika.
   Wiesz na jakiej zasadzie funkcjonuje i kto tam zasiada?
   Większość też nie wie.
   Dopytaj.
   Niech pokażą radnym papiery na stół, niech będą jawni.
   Po co nam w Łęcznej brudny pieniądz.

   1. Miałem już nic nie pisać w tym temacie, bo nikt z Was poza użytkownikiem Bartol nie napisał nic mądrego. Odwoływanie się do bankowości to przejaw czystej głupoty. Tak, doskonale pamiętam afery korupcyjne, zmianę herbu, nazwy i miejsca rozgrywania spotkań ale jednak mimo wszystko nigdy się nie wypre tego klubu, bo dla mnie to coś więcej niż pewnie dla Was. Od tamtego czasu osoby w stowarzyszeniu i spółce akcyjnej się zmieniły. Widzę że wiesz, gdzie dzwoni ale nie wiesz, w którym kościele. Stowarzyszenie jest podmiotem, który istnieje od początku powstania, spółka akcyjna wydzieliła się koło 2005 roku i przejęła sekcje piłki nożnej mężczyzn, więc zanim podejmiesz merytoryczną dyskusję to poczytaj na ten temat. Nasze miasto jest znane w Polsce głównie z trzech powodów, a mianowicie klubu, szpitala i bliskiego sąsiedztwa z kopalnią, więc chyba wszystkim powinno zależeć, żeby miasto nie rzucało kłód pod nogi Górnikowi.

 4. Coś mi się wydaje, że w tym „stowarzyszeniu” jest szambo. Nie może być inaczej. Dziękuję naszym radnym, którzy byli przeciw temu przekrętowi. Nie można nazwać tego inaczej. A tak naprawdę próba czegoś takiego w ten sposób to perfidia i zwykła łobuzerka. WSTYD.

 5. Koniec z bezmyślnym klepaniem absurdalnych pomysłów. Kosiarski w zarządzie stowarzyszenia to skandal. Kto do tego dopuścił? Jako kibicowi jest mi wstyd, że takie osoby reprezentują stowarzyszenie. Już zapomnieliście co wyprawiali kilka lat temu?

   1. Kibice zapomnieli jeszcze szybciej. Jakoś nie było protestów jak dostawał tą posadę.

 6. To mówi V-ce prezes stowarzyszenia. Panie Kosiarski jak panu nie wstyd, mówiąc, że dzieci nie płacą uczestnicząc w zajęciach, czy treningach.
  Podobnie na pytania zadawane przez Radnego Kotułę o opłatach wypowiadał się akrobata basenowy. Jak widać też opowiadał farmazony, że rodzice dzieci nie płacą. Kłamiecie radnych, obraz z transmisji obrad sesji widzieli mieszkańcy.
  Panie Kosiarski Kibice już dawno wyrazili swoje zdanie o tobie, widzimy to na filmiku. Teraz przychodzisz gościu na sesję z „podkulonym ogonem” prosząc Fijałkowskiego i radnych o umorzenie podatku.
  Taki samorządowiec, działacz, opozycjonista powiatowy –
  podkula ogon ?.
  Oczywiście dużo pan mówi nie na temat i jak zwykle nieprawdę.
  Nie masz wiedzy, nie masz danych, jak działa stowarzyszenie, czy pobierane są od rodziców pieniądze i za co?
  Radny pan Pelica ładnie podsumował, że inne stowarzyszenia, czy kluby zamieszczają w internecie swoje dane finansowe.
  U innych nie mających nic do ukrycia, jawne są wydatki i przychody.
  Tylko Łęczna i otoczenie wspólnej sprawy od lat mydli mózgi mieszkańców.
  Ktoś z kontrolerów państwowych powinien przyjrzeć się, czy przypadkiem na terenach sportowych nie powstała nowa łęczyńska pralnia?

  1. Teraz się nie zasłaniacie kibicami , przeciwni radni na pewno o sobie usłyszą , zobaczymy czy wtedy wrzucicie wideo z dopingu .

   1. Tomek, czy aby na pewno chciałeś to napisać? Nie udawaj, że nie wiedziałeś, co się dzieje w stowarzyszeniu.

 7. Brawo radni. Pokazaliście charakter! Nie można umarzać podatku w nieskończoność.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.