Włodarski zwołuje nadzwyczajną sesję! Chce na szybko umorzyć ponad 500 000 PLN podatku! Komu?

Mamy dopiero luty, a tymczasem Leszek Włodarski zwołuje już drugą sesję nadzwyczajną. W programie posiedzenia jest tylko jeden punkt. To zwolnienie łęczyńskiego stowarzyszenia z podatku od nieruchomości. Jego roczna wartość to ok. 550 000 PLN.
„Burmistrz boi się odpowiedzialności, i próbuje w umorzenie wrobić radnych” – komentuje opozycja.

Podjęcie uchwały w sprawie zwolnienia od podatku od nieruchomości stadionów sportowych oraz boisk treningowych przy stadionach w ramach pomocy operacyjnej na infrastrukturę sportową” – tak nazywa się jedyny punkt sesji, która odbędzie się w najbliższą środę 16.02.2022 o godzinie 12:00.

Beneficjentem tej uchwały ma być stowarzyszenie GKS Górnik Łęczna, prowadzące m.in. kobiecy klub piłki nożnej, GKS Górnik Łęczna.
Radni mają spore wątpliwości co do wydatkowania pieniędzy przez stowarzyszenie. Ich zdaniem, nie wszystko w jego działalności jest jawne i jasne, tak jak być powinno.


Dlaczego zatem burmistrz próbuje przepchnąć uchwałę kolanem?
Radni opozycji nie mają wątpliwości i mówią, że Włodarski nie chce wziąć odpowiedzialności za samodzielne umorzenie i dlatego próbuje się posłużyć radnymi.

Dlaczego? To bardzo proste!

Jeśli umorzenie realizowałby samodzielnie burmistrz, wtedy jego decyzja i samo stowarzyszenie musiałyby być kontrolowane przez różne instytucje finansowe, i w efekcie, mogłyby dojść do podobnych wniosków jak radni.
Jeśli natomiast zrobią to radni, instytucje kontrolne nie będą tu miały nic do powiedzenia.

Przedstawiciele stowarzyszenia próbowali przekonywać radnych do podjęcia decyzji o umorzeniu na niedawnym posiedzeniu Komisji Finansów. Jednak zamiast oczekiwanych, konkretnych dokumentów finansowych, radni zobaczyli kilka tabelek w excelu.
Zdaniem radnych, w mieście są znacznie bardziej pilne potrzeby, na które można przeznaczyć pół miliona złotych, wśród pomysłów są np. modernizacje lokalnych dróg lub remont szkolnych łazienek, które pamiętają jeszcze lata 90-te.

Stowarzyszenie otrzymywało już pomoc z budżetu gminy. Tutaj(LINK) możecie sprawdzić jakie były to kwoty.

Swoją drogą, czy nie słyszeliśmy ostatnio płaczu Włodarskiego, że nie ma pieniędzy, że musi podnosić podatki i opłaty lokalne? A teraz chce umarzać ponad pół miliona podatków? Kłamał, a może nie potrafi liczyć?

AAA zapomniałbym, pewnie bez znaczenia jest tu fakt, że w zarządzie stowarzyszenia zasiada były burmistrz Teodor Kosiarski 🙂

Udostępnij ten wpis!

14 przemyślenia na temat „Włodarski zwołuje nadzwyczajną sesję! Chce na szybko umorzyć ponad 500 000 PLN podatku! Komu?

 1. Może jeszcze niech burmistrz na szkolenie do Puchaczowa pojedzie oni jakoś nie mają problemu z wykorzystywaniem podatków od BOGDANKI sponsora GKS. Może też powinni zwolnić Bogdankę z podatków ? Te zwolnienia to kilka mln dla gminy na przestrzeni lat a GKS za to kupi co roku piłkarzyka do grznia ławy na sezon. To jest cicha defraudacja pieniędzy gminy. Dosyć już tego Burmistrza i jego popleczników.

  1. Poplecznikiem to Ty jesteś…. W jaki sposób miasto wspiera sport w jaki??? Jedyny wkład to zwolnię. Nie licząc jałmużny w postaci 110tys zł za promowanie miasta, zapytaj kogoś z Polski o Łęczną z czym Ci powie ze się kojarzy ?? Tylko i wyłącznie z Górnikiem z niczym innym , to jaka trn klub reklamę zrobił dla tego miasta nie da się wycenić , ale nie bada krzykaczy zawsze będzie miała coś do powiedzenia zza monitora. A wy co teraz będziecie cenzurować wszystkie nieprzychylne komentarze ?

   1. Tomek, wydaje mi się, że nie zrozumiałeś o co tu tak naprawdę chodziło. Wiem, że fakt przynależności do Klubu może powodować zdenerwowanie ale warto przyglądać się faktom.
    Zwolnienie z podatku może wykonać burmistrz lub rada miejska. Zwolnienie w wypadku burmistrza będzie pod nadzorem instytucji finansowych. Zwolnienie przez radę, nie wiąże się z kontrolą.
    W związku z tym, że radni nie otrzymali dokumentów finansowych o które prosili, nie zdecydowali się na umorzenie. Cały czas może to zrobić burmistrz. Tu jednak po wystąpieniu wąsatego filozofa z Polnej, mam wątpliwości, czy stowarzyszenie chciałoby być prześwietlone.

    PS. Prośba o niewyzywanie innych uczestników dyskusji.

 2. cyt z Łęczna 24.
  „Burmistrz Łęcznej Leszek Włodarski przygotował uchwałę zwalniającą zarządcę stadionu z konieczności opłacenia tej daniny.”
  Tak a co ja mam powiedzieć, czy inni mieszkańcy Łęcznej, właściciele garaży, sklepikarze, zakłady usługowe K.rwa, czy im też umorzycie podatki?
  GKS Górnik ma kopalnię, która finansuje klub, PZPN Ekstra Klasa dopłaca, Kanal + transmisje TV wydarzeń płaci. Piłkarze zarabiają sami nie wiedzą ile a efektów ich gry nie widać? Burmistrz pisze, że dzieci nie będą miały gdzie trenować. A sam lampy uliczne od strony Lublina wyłącza, dopiero boiska treningowe GKS-u oświetlają część miasta do ronda przy Lidlu. Ale rządzi.
  Wielkie oszustwo. Podatki niech każdy płaci, albo nie płaci nikt.
  By Kogoś sponsorować trzeba mieć powód, np. za wybitne osiągnięcia sportowe
  Konferencję Włodarski zorganizował jak zwykle pod publikę, dla Ł24, czy Tuby Łęczna -kto tam był?
  Teraz żebrze pan burmistrz z mentorem powiatowym u radnych.
  Ale wiocha. 😉
  Jutro transmisja z sesji oglądajcie.

 3. A co to jest to stowarzyszenie? Kopalnia nie ma finansów?
  Co robi tam kosiarski?
  Teraz Fijałkowskiego będzie prosił o umorzenie podatku, ale jaja.
  Wielki burmistrz na kolanach.

  1. Na to wygląda. Ale na komisji finansów pan Teodor nas nie zaszczycił. Byli inni przedstawiciele stowarzyszenia.

 4. Kosiarski w zarządzie stowarzyszenia. Mi już nie trzeba tłumaczyć, po co ten cyrk.

 5. Po co w ogóle jest to stowarzyszenie? Jak dla mnie to zbędny twór. Nie lepiej żeby stadion wrócił do gminy? Po co nam pośrednik?

  1. Stadion do Gminy? A co ma gmina do stadionu ? Ona go budowała czy Górnik?

 6. A dlaczego stadion ma nie płacić podatku od gruntu? Przecież zajmuje w pyte terenu! Każdy mieszkaniec płaci podatek od gruntów nawet za swoje mieszkanko, nikt mu tego nie umorzy. Instytucje kontrolujące takie wałki chyba nie istnieją…

 7. Burmistrz porażka. Jak mu mało pieniędzy to niech dosypie ze swoich. 17 tysięcy płacimy za nic.

 8. I wszystko skleja się do kupy.
  Dziś Teo ze skoczkiem basenowym na radnych chcą wymóc umorzenie podatku. Ech, to ja im doradzę:
  Jeden cwaniak niech dietę radnego w starostwie sobie obniży, a drugi pobory burmistrza do minimum, jak sam dopiero nawoływał w mediach do obniżki. Macie k… obaj okazję.
  Pieniądze Wasze przeznaczcie na stowarzyszenie GKS Górnik Łęczna, a ono będzie miało na opłatę podatku. Może w ten sposób obaj panowie „błyśniecie” dla miasta. Bo dziś jesteście hamulcem rozwoju gminy.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.