Łęczna: Radni przeciw podwyżkom opłat za śmieci! Dość drenowania kieszeni mieszkańców! [Video]

Radni miejscy w Łęcznej nie zgodzili się na propozycję Leszka Włodarskiego, żeby podnieść opłatę za gospodarowanie odpadami o 4 PLN. Podobnie jak dziś, kilka tygodni temu, radni nie zgodzili się na podwyżkę podatków i opłat lokalnych dla mieszkańców gminy. Podwyżki chciało jedynie 7 radnych.
„Szukacie Państwo oszczędności na mieszkańcach, a może czas zacząć od siebie?” – pytał burmistrza, radny Piotr Kotuła.

Skarbnik ratusza straszyła, że jeśli radni nie podwyższą opłaty za śmieci, nie będzie… podwyżki dla urzędników. Z kolei sekretarz mówił o tym, że jeśli opłata za śmieci pozostanie niezmieniona to można liczyć się z pogorszeniem jakości usług. – śmiech na sali. To może być jeszcze niższa jakość? 🙂

W tej sytuacji radni mogli podjąć tylko jedną decyzję i zatrzymać podwyżkowe zapędy włodarza. Poniżej imienne wyniki głosowania w tej sprawie:

Radni którzy głosowali za podwyżką: Marzena Florek, Zbigniew Łagodziński, Łukasz Sawicki, Jan Skibiński, Teodozja Syta, Danuta Szychta-Zagwodzka i Marek Wojciechowski.

Radny dr M. Fijałkowski podsumował krótko wystąpienie burmistrza i pani skarbnik, „szczyt bezczelności urzędników ratusza został osiągnięty. Szantażowanie radnych, brakiem podwyżek dla urzędników jest niedopuszczalne”.
Gdzie jest audyt PGKiM panie burmistrzu?” – grzmiał radny. „Może gdyby pan go zrobił, to zauważyłby Pan na liście zatrudnionych, np. całe rodziny. Nauczę Was oszczędzania!” – dodał.

Kolejny raz wygrali mieszkańcy. Teraz poczekajmy na tradycyjne już żale „skaczącego” Leszka w lokalnych pseudo-mediach, o tym jak to radni „zabrali” mu pieniądze… Możemy się tego spodziewać, bo w końcowej fazie sesji puściły mu nerwy:

Udostępnij ten wpis!
Both comments and pings are currently closed.

13 komentarzy do artykułu "Łęczna: Radni przeciw podwyżkom opłat za śmieci! Dość drenowania kieszeni mieszkańców! [Video]"

 1. kalia pisze:

  Jestem pod wrażeniem zachowania większości radnych, którzy stanęli w obronie mieszkańców. Dziękuję Wam pięknie. Choć wiem, że ta sprawa już niedługo wróci, ale dobrze jest wiedzieć że ktoś o nas pamięta. Jak zawsze p. Mariusz nokautuje. Dobrze, że Pan tam jest.

  • Mariusz Fijałkowski pisze:

   Dziękuję za dobre słowo 🙂
   Nie będziemy ulegać żadnej presji i szantażom. Wczoraj straszenie brakiem podwyżek dla urzędników, jutro obniżką diety, a pojutrze może wyłączeniem ogrzewania w budynku rady czy zabraniem tabletów do głosowania. Przykre to, ale gospodarz gminy zachowuje się jak rozkapryszone dziecko. Rada w końcu działa dla mieszkańców i wierzę, że tak pozostanie.

 2. Anna Maria pisze:

  Pan sekretarz po ponad tylu a może i więcej latach pracy na tym samym stanowisku w UM powinien zostać burmistrzem przecież on bardzo dobrze się zna i ma doświadczenie nie lepiej startować na burmistrza niż pomagać i doradzać, dziwne?

 3. Gienio pisze:

  Sekretarz na emeryturę po 1000 latach w urzędzie!

 4. HankaD pisze:

  Brawo radni. Nie dawać się szantażystom. Może skończą się łąki kwietne za grubą kasę, zakątki relaksu, czy inne, równie „potrzebne” mieszkańcom inwestycje.

  • Mariusz Fijałkowski pisze:

   Lepiej bym tego nie napisał. W urzędzie są pieniądze na wszystko tylko dla mieszkańców brakuje. Pierwszy raz spotkałem się z takim zachowaniem i próbami „szantażowania” radnych na różne sposoby. Dzisiaj wszelkie granice zostały przekroczone. Po dzisiejszej sesji trzeba mieć dużo odwagi żeby próbować rozmawiać z panem Włodarskim. Kto wie czym się to może skończyć.

   Jestem przekonany, że rada nie ugnie się przy kolejnych próbach podwyżek i stanie po stronie mieszkańców.

 5. lubelak pisze:

  Panie dr.Fiałkowski ale zaorałeś informatyka !!,pewnie jak wyszedł
  to nie wiedział jak się nazywa.Skaczący burmistrz leszek nie za bardzo wie o co w tym całym burmistrzowaniu chodzi !!
  Informatyk może niech zacznie łapać pokemony może lepiej mu to wyjdzie.
  A pseudoradnych leszka: florkowo,łagodzińskiego,sawickiego,skibińskiego,sytę,
  wojciechowskiego,zagwocką mieszkańcy Łęcznej nie zapomną!!SPRZEDAWCZYKI

 6. Aldona pisze:

  Teraz warto by zrobić referendum o odwołanie burmistrza.
  Gość przegiął a nie umie rządzić niczym, co dopiero miastem.
  Wszyscy k… są na nic on i p.skarbnik ok. Panie sekretarzu czas iść na emeryturę,co pan to opowiada, to nie komuna. Posłuchajcie swoich wypowiedzi. Jakość usług spadnie, 🙁 jakoś to miasto bez pana się obędzie.

 7. WGW pisze:

  Kto nagrywa spotkania w urzędzie miejskim? To jakaś patologia jest. Włodarski na to pozwala?

  • 6268 pisze:

   Gościu przypomnę ci że mamy rok 2022 , komuna dawno się skończyła , choć komuniści nadal mają się się niestety dobrze. Jawność i jeszcze raz jawność !!!!!

 8. Ciekawy pisze:

  Brawo radni Lesiu nie wytrzymuje ciśnienia śmieszny gość oby to była ostatnia kadencja

WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes