Łęczna: Ratusz wyremontuje wyremontowaną kamienicę.

Plac Kościuszki 1, to łęczyński adres, który z pewnością znają wszyscy mieszkańcy. Znajduje się pod nim kamienica, którą 9 lat temu, za kwotę 1 350 000 PLN „wyremontował” łęczyński ratusz. Warto przypomnieć, że zaledwie kilka dni po urzędowym remoncie doszło do pęknięcia rury, w wyniku czego budynek został zalany. W kolejnych miesiącach zaczęła też odpadać elewacja, pękały ściany, pojawił się grzyb. Nadzór inwestorski nad remontem prowadził wtedy… nie pomyliliście się, Zbigniew Kochański – urzędnik łęczyńskiego ratusza (LINK).

Wspomniany nadzór inwestorski kosztował mieszkańców naszego miasta 20 000 PLN! Jak to leciało?
„Bo tak jest taniej, dobrze, a poza tym mamy zaufanie do swoich pracowników” – Leszko Coelho z Łęcznej.
Jak widzicie, proceder w którym urzędnicy ratusza wygrywają urzędowe konkursy, trwa już grubo ponad 10 lat.

Od remontu minęło 9 lat, a na stronie ratusza pojawiło się zaproszenie do składania ofert na remont 3 sztuk balkonów w budynku położonym w Łęcznej przy ul. Plac Kościuszki 1 (LINK). Tym razem za remont, mieszkańcy Łęcznej nie powinni zapłacić więcej niż 130 000 PLN. Tak, za trzy balkony.

Zastanawiacie się pewnie, co się stało? Balkony delikatnie mówiąc się sypią. Odspoiły się płytki oraz skruszyła się posadzka. Trzeba będzie także wykonać nową obróbkę blacharską (po obwodach balkonów) oraz izolację przeciwwilgociową. Zastanawiam się w jakim stanie znajduje się cała kamienica. Jeśli macie takie informacje, dajcie znać.

Nie wiem jak Waszym zdaniem ale ja myślę sobie, że to robota dla jakiegoś urzędniczego duetu. Na przykład z wydziału inwestycji.

PS. Uprzedzając pytania, odpowiadam: tak, remontowane będą te balkony, na których wbrew obowiązującym przepisom swoje wyborcze banery wywieszał skaczący Leszek.

Udostępnij ten wpis!

6 przemyślenia na temat „Łęczna: Ratusz wyremontuje wyremontowaną kamienicę.

  1. ale będzie psisranek na os. Samsonowicza za całe 130 000 zł ehehe
    bez przetargu, bo poniżej niby kwoty 130 tyś wg. ustawy o zamówieniach, ale 130 tyś to właśnie chyba podpada pod te ustawę ?

  2. .. a Wy wybierajcie dalej Leszka…. , tak na marginesie – co Wam więcej potrzeba , wodotryski na debilnym placu ???

  3. Szkoda że całkiem się coś nie zawali na rynku to by zamknęli tego badyla z Łęcznej do Ludwina. Tir za tirem cały dzień. Syf niesamowity na tej drodze

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.