Łęczna: Centrum Kultury ma plan na wakacje. To malowanie kredą po chodniku!

Zaledwie pięć dni po ostatnim wpisie (LINK), w którym informowałem Was o tym, że łęczyńskie centrum kultury nie zorganizowało wakacyjnej propozycji dla najmłodszych, jest „przełom”. W ubiegły piątek na stronie internetowej urzędu miejskiego pojawiła się informacja, że startują „Warsztaty letnie z Centrum Kultury”. Hurra, wzięli się do pracy pomyślałem… Radość była jednak krótka i zgasła chwilę po tym jak zobaczyłem „wakacyjny plan” urzędników.

Pierwszym punktem na kulturalnym rozkładzie jazdy jest „wymaluj kredą swoje wakacje”. To nie żart. Tak traktuje mieszkańców urząd miejski w Łęcznej. Pierwszy do podnoszenia opłat i drenowania kieszeni Łęcznian, a gdy trzeba zaproponować odrobinę kultury, dzieci dostają kredę. Jak już dzieciaki zmęczą się malowaniem kredą po gorącym bruku, mogą iść na lody albo obejrzeć film. Tak, to kolejne punkty planu zajęć. (całość zobaczycie tutaj (LINK))
Koszt udziału w „warsztatach” to 30 PLN. Coś czuję, że ludzie będą się bić o miejsca…

Setki tysięcy złotych przekazywanych co roku na centrum kultury, po to, żeby w wakacje dzieciaki rysowały kredą po chodniku? No kurwa!!! Włodarski, Czy poza facebookiem ogarniasz coś jeszcze?

Jak pewnie już sprawdziliście, cały progra.. tfu! to nie program, a jakieś wypociny, (których powstanie nie powinno zająć średnio rozgarniętej osobie, więcej niż 10 minut) obejmuje 4 (tak cztery) dni zajęć przy CK.

Jest jeszcze wisienka na torcie. To wycieczka do Zamościa za 110 PLN. Tak, do zamojskiego zoo, parku linowego i na rynek, na jeden dzień za 110 PLN.

Jeśli czujecie, że tu także ktoś Was za przeproszeniem „je#ie na kasę” i szukacie alternatywy, to mam coś dla Was. W najbliższą sobotę 03.07 (i w każdą kolejną) jest organizowana wycieczka do Lwowa (na Ukrainie) z przewodnikiem. W planie obejrzenie kamieniczek w Rynku i budynku Ratusza, budynku Opery Lwowskiej, hotelu George i pomnika Adama Mickiewicza. Zwiedzanie wewnątrz Kaplicy Boimów i Katedry Łacińskiej. Spacer Wałami Hetmańskimi i zabytkowymi uliczkami Lwowa m.in. dzielnica ormiańska – zwiedzanie wnętrza zespołu katedry ormiańskiej. Przejazd na Łyczaków – zwiedzanie Cmentarza Łyczakowskiego i Cmentarza Obrońców Lwowa (Orląt Lwowskich)
Koszt dla osoby dorosłej to 124 PLN, dzieci do lat 12 płacą 99 PLN. Szczegóły tutaj (LINK)
Można?

Włodarski jak ci nie wstyd? Wracaj do szkoły, najprostsze sprawy cie przerastają.

Aby ta informacja trafiła do jak największej liczby mieszkańców, kliknij na niebieski przycisk LUBIĘ TO! widoczny pod tym zdaniem.

Udostępnij ten wpis!

7 przemyślenia na temat „Łęczna: Centrum Kultury ma plan na wakacje. To malowanie kredą po chodniku!

 1. Zlikwidować centrum kultury, a pieniądze przeznaczyć na zatrudnienie jednej osoby, która ogarnie kulturę w Łęcznej. Dość tego towarzystwa wzajemnej adoracji.

  1. Nie zamknięcie CK, tylko obsadzenie na stanowisku sprawnego managera oraz zmiana sposobu rozliczania obowiązków. Nowa osoba powinna zostać zatrudniona np na dwa lata i warunkiem utrzymania się na stanowisku niech bedzie weryfikacja założonych dzialan. Wtedy (jeśli to będzie sprawny manager) żeby utrzymać posadę zaktywizuje obecny zespół lub zbuduje nowy, będzie szukał alternatywnych sposobów finansowania, sponsorów itp. Obecnie w moim odczuciu jest tak, że niezależnie od efektów i wkładu pracy kasa się należy, trzeba tylko zamarkować działania. Nikt nas nie ruszy, bo dyrektor niezatapialny, jeśli przyjdzie ktoś z inicjatywa to trzeba mu wytłumaczyć że się nie da i już. Zmiana sposobu myślenia i zarządzania zasobami pracowników (jest spory potencjał w obecnym skladzie) i coś może fajnego wyjść. Niestety nieunikniona jest zmiana kapitana i to najlepiej na kogoś niezwiązanego z CK, świeżego, żeby nie wiedział że się nie da i miał kompetencje i doświadczenie menadżerskie .

 2. Bartol, z całym szacunkiem ale porównanie wycieczki do Zamościa i wycieczki do Lwowa godne pasków w TVP.
  Ta do Lwowa zawiera jedynie koszty ubezpieczenia przejazdu, opieki pilota i gwarancję niezmienności ceny. Wyjeżdżając z Lublina trzeba dopłacić 30pln (cena 125 dotyczy wyjazdu z Zamościa) Musisz mieć ważne szczepienie c19, jeśli nie to czeka cię 10dni kwarantanny po powrocie. Dziecko musi mieć paszport.

  Ta z centrum kultury zawiera bilet do zoo, do parku linowego, obiad , wodę do autobusu, przejazd meleksami po rynku ubezpieczenie oraz opiekę dla dzieci.
  Różnica jest znaczna.

  Nie uważam, że program CK jest super robzudowany, ale jest i to już jest ok.
  Czego oczekujesz? Są warsztaty muzyczne i teatralne, są seanse filmowe, zajęcia plastyczne.
  Zaproponuj jakąś alternatywę w tej podlubelskiej metropolii.
  Tylko nie wyjazd do Lwowa o 3:30 spod Pzmotu w Lublinie.

  Nie jest idealnie, ale jest coś.

 3. Przeładowany ten program. Dzieci nie będą wiedziały co wybrać. Na szczęście jest kilka dni wolnego między jednymi, a drugimi zajęciami jehehehehe

 4. Oby to była jego ostatnia kadencja. Nie potrafi zdobyć pieniędzy dla miasta, nawet wakacji dla dzieci nie ma. Po co taki urząd?

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.