Łęczna: Remont drogi nad jeziora ruszy jeszcze w tym roku! Będzie ścieżka rowerowa!

Zgodnie z wcześniejszymi obietnicami dziś podpisano umowę z wykonawcą remontu drogi 820 „nad jeziora”. Przebudową zajmie się firma Strabag, a pierwsze prace mają rozpocząć się jeszcze w tym roku. Koszt inwestycji to prawie 82 miliony złotych!

O remont najważniejszej drogi w kierunku jezior Pojezierza łęczyńsko-włodawskiego od lat zabiegali mieszkańcy regionu. Droga jest w fatalnym stanie, co wpływa na bezpieczeństwo zarówno zmotoryzowanych jak i pieszych użytkowników.
Pieniądze na remont drogi pojawiły się już w 2018 roku, jednak głosami radnych sejmiku PiS PO i PSL zostały przesunięte na remont drogi w powiecie Kraśnickim. Co ciekawie, chwilę później członkowie PO i PSLu dwukrotnie brali udział w protestach i blokowaniu trasy, sprzeciwiając się decyzji… swoich partyjnych kolegów.

Imienne wyniki głosowania (na sesji w dniu 2 wrzesnia 2019) w tej sprawie znajdują się poniżej:
Podjęcie uchwały w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Województwa Lubelskiego. – (LINK)

Remont powinien rozpocząć się jesienią tego roku i zakończyć w 2023. Będzie prowadzony na odcinku od Łęcznej do Dąbrowy. Łączny koszt inwestycji to 81,9 miliona złotych. Oprócz poprawy jakości nawierzchni, trasa zyska ścieżkę rowerową.

Obecni na dzisiejszej konferencji samorządowcy zapowiedzieli wyremontowanie kolejnych odcinków tej drogi w kierunku Sosnowicy.

Udostępnij ten wpis!

3 przemyślenia na temat „Łęczna: Remont drogi nad jeziora ruszy jeszcze w tym roku! Będzie ścieżka rowerowa!

  1. superrrrr!!!!
    Jeszcze tylko zabierzcie ciężarówki ze starego rynku i będzie tak jak powinno być.

  2. To jest świetna wiadomość, po tylu latach czekania i protestów w końcu MAMY TO !!! 🙂

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.