Łęczna: Rodzice, zatrzymajcie zmiany w oświacie! Komisja oświaty już 04.04.2022.

Włodarski już nawet nie ukrywa, że popiera pomysł zmian w organizacji nauki w szkole na ul. Szkolnej. Mimo silnego wzburzenia rodziców oraz radnych, władza chce przepchnąć zmiany kolanem. Najlepiej bez udziału i informowania zainteresowanych. Okazja do powstrzymania chorych pomysłów władzy, pojawi się już w najbliższy poniedziałek 04.04.2022.

Przypomnę tylko, że wśród zmian zaproponowanych przez urzędników podległych burmistrzowi jest przeniesienie klas 1-3 z ul. Szkolnej do szkoły na ul. Piłsudskiego, zaś zerówki i klasy 4-8 do budynku na ul. Szkolną. Zakłada się także, że dla klas 1-3 basen nie będzie już obowiązkowy. Dodatkowo we wrześniu 2022 planuję się likwidację jednej klasy 4. Jak informują radni, Leszek Włodarski zapytany podczas poniedziałkowej komisji finansów, o swój stosunek do tych zmian, miał odpowiedzieć, że je popiera.

W najbliższy poniedziałek 04.04.2022 o godzinie 16:00 w budynku Rady Miejskiej organizowana jest (po cichu) Komisja Oświaty, na której omawiane będą zmiany. Pierwotnie mieli wiedzieć o niej tylko nieliczni (wybrańcy).
Sam Włodarski w swojej desperacji, podczas ostatniej sesji, zasugerował (zagroził) nawet radnemu Pelicy, by ten nie ujawniał szczegółów omawianych zmian podczas rady pedagogicznej. Tak moi drodzy. Tak wygląda jawność. Jeśli nie wierzycie, poniżej nagranie:

Posiedzenie komisji rady miejskiej jest oczywiście jawne i każdy obywatel ma prawo przyjść, zobaczyć jak działa urząd miejski i jego jednostki, a także zabrać głos.

Tylko zdecydowany sprzeciw rodziców, może powtrzymać Leszka Włodarskiego i podległych mu pracowników od wprowadzenia zmian. Jeśli rodzice pozostaną bierni, to we wrześniu obudzą się w zupełnie innej rzeczywistości.

Tymczasem w alternatywnej rzeczywistości kreowanej również przez pracownika ratusza, Włodarski pozwala sobie nawet na takie kłamstwa i manipulacje: „Kolejnym niezrozumiałym pomysłem jest próba rozbicia dobrze funkcjonującej Szkoły Podstawowej nr 2 w Łęcznej. Na takie działania mojej zgody nie będzie. Stanowczo sprzeciwiam się psuciu oświaty”. Bezczelność „skaczącego” Leszka nie zna granic.

PS. Informacja o posiedzeniu komisji oświaty, z pewnością nie pojawi się w łęczyńskich pseudo-mediach. Jest zwyczajnie niewygodna. Dlatego mam wielką prośbę o szerokie udostępnianie tej informacji, tak aby trafiła do jak największej liczby odbiorców.

Udostępnij ten wpis!

9 przemyślenia na temat „Łęczna: Rodzice, zatrzymajcie zmiany w oświacie! Komisja oświaty już 04.04.2022.

 1. Moje pytanie do burmistrza. Dlaczego Pani Dyr szkoły jest ciągle PO ( pełniąca obowiązki). Czyżby Pan burmistrz trzymał stołek na swój powrót ? Brak wiary w reelekcję ;0?

 2. Fałsz i obłuda. Wczoraj tj.31.03 2022 w SP2 odbyło się spotkanie z przedstawicielami trójek klasowych w sprawie zmian jakie mają nastąpić w szkole. Podobno owe trójki mają nam (czyli reszcie rodziców) zrelacjonować przebieg spotkania na zebraniach klasowych ,które odbędą się pod koniec przyszłego tygodnia (nie ma jeszcze oficjalnej informacji o zebraniach). No chwila przecież Komisja Oświaty ma obradować w poniedziałek 04.04.2022 czyli kilka dni przed zebraniami, po to by przyklepać swój pomysł bez wiedzy rodziców. Pani Florek zaprasza tylko przedstawicieli trójek (bo za mała sala) , ale ja się pytam skąd trójka może wiedzieć jakie pozostali rodzice mają zdanie na ten temat, skoro zebrania odbędą się po obradach Komisji Oświaty, więc jak mają nas reprezentować? Wszystko po cichu ,aby rodzice się nie dowiedzieli i szybko przepchnąć swój pomysł. Dlaczego nie zorganizować posiedzenia w hali sportowej tak jak zasugerował pan radny Kotuła ? No wiadomo ,bo może za dużo rodziców przyjdzie i może się nie uda. Podobno dobro dzieci najważniejsze , a my rodzice mamy prawo decydowania. Tylko gdzie to prawo skoro wszystko odbywa się po cichu. No, ale przecież to realia Łęcznej i nie powinno nas to już dziwić. Gdyby nie LLE24 podejrzewam, że wielu rodziców nie miałoby pojęcia ,że w poniedziałek Komisja Oświaty przyklepie swój(czy tam czyjś ) pomysł.

 3. Łęczna tego trupa pomiota Kosiarskiego wybrała. Chyba jest coś takiego jak odwołanie niekompetentnej marionetki byłego burmistrza. A co do reorganizacji szkół sam jeśli zdąrze wrócić z trasy to chętnie się wybiorę.

 4. Mamy okazję żeby zaprotestować, to nasze święte prawo! A Pan burmistrz urzędujący zapewne ostatnią kadencję, ma obowiązek wziąć to pod uwagę!
  Szkoła nr2 została przystosowana dla małych dzieci, są piękne klasy, plac zabaw, basen. Tego wszystkiego nie ma na piłsudskiego! Stoimy murem za naszymi dziećmi!

 5. Nauczyciele są przeciwni takim zmianom ,ale boją się wyrazić swoją opinię i zaprotestować. Cała nadzieja w twardej i nieugiętej postawie rodziców. A burmistrz niech nareszcie podejmie jedną mądrą decyzję i podreperuje swoją reputację.

  1. Jedyną decyzją, która podreperowałaby reputację Włodarskiego to decyzja o rezygnacji z funkcji burmistrza. To miasto nie wytrzyma do końca kadencji.

   1. Niech nareszcie zrozumie,że bycie burmistrzem to wyzwanie,któremu dotychczas nie sprostał. Nie zna się na samorządzie i jeszcze ma złych doradców. Na szczęście to nie był mój kandydat.

 6. Rodzice, nie myślcie, że jakiś nauczyciel będzie Was wspierał. Oni zajmują się własnymi stołkami. Dobro dziecka jest tu na samym końcu. Odwołać burmistrza i dyrektora szkoły.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.