Łęczna: Rozdadzą wózki inwalidzkie potrzebującym!

To już kolejna edycja tego wydarzenia w naszym regionie ale pierwsza w naszym powiecie. Wózki zostały pozyskane poprzez fundację Joni Eareckson Tada „Joni and Friends International Disability Center” z USA i są rozdawane osobom indywidualnym oraz instytucjom w ramach realizowanego projektu „Wózki dla Polski”. W tegorocznej akcji przekazywania sprzętu będą uczestniczyć wolontariusze z USA. Do otrzymania sprzętu nie jest konieczne skierowanie od lekarza czy grupa inwalidzka.

Organizatorem akcji na terenie powiatu łęczyńskiego jest Kościół Chrześcijan Wiary Ewangelicznej w Łęcznej. W ramach opisywanej akcji przekazano sprzęt dla kilkuset osób indywidualnych z terenu powiatu radzyńskiego, łukowskiego, parczewskiego, bialskiego, świdnickiego, łosickiego oraz na rzecz szpitali, ośrodków pomocy społecznej i zakładów opiekuńczo-leczniczych. Akcje rozdawania sprzętu były przeprowadzane we współpracy z kościołami, władzami samorządowymi, centrami pomocy społecznej, ośrodkami pomocy społecznej.

O przyznaniu decyduje kolejność zgłoszeń. Zgłoszenia należy kierować e-mailem na adres wozki.leczna@gmail.com Przewidywany termin akcji to połowa lipca.

Udostępnij ten wpis!