Łęczna: Urząd miasta przegrał walkę o kolejną dotację!

Kilka dni temu, serwis samorządowy polskiej agencji prasowej podał do publicznej informacji wyniki rozstrzygniętego naboru wniosków o wsparcie dla gmin popegeerowskich (LINK). Łącznie 340 mln zł w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych zostanie przekazane gminom, w których funkcjonowały przedsiębiorstwa państwowej gospodarki rolnej. Pieniądze będą wykorzystane na inwestycje. Jak możecie się domyślać, ekipa „skaczącego” Leszka również wystartowała w tym naborze. Kolejny raz przegrała!

Już na początku stycznia 2021 o udział naszej gminy w tym naborze, apelował do burmistrza radny Piotr Kotuła. Wskazywał wtedy, że podczas zebrania wiejskiego sołectwa Podzamcze, mieszkańcy sami zaproponowali inwestycje, które można było sfinansować z pomocą tej dotacji. Były to: modernizacja drogi, budowa świetlicy wiejskiej czy budowa placu zabaw. Poniżej dokument:

Na jaki cel ratusz chciał pozyskać pieniądze? Nie wiadomo, wygląda na to, że urzędnicy nie wybrali nic z propozycji mieszkańców. Włodarski pytany o cel dotacji, udzielał bardzo ogólnikowych i pokrętnych tłumaczeń. Zarówno w wysyłanych pisemnych odpowiedziach, jak i podczas sesji. Posłuchajcie sami:

W sumie to jest już dzisiaj nieważne.

Finalnie dla gmin leżących na terenie województwa lubelskiego przeznaczono ponad 11 milionów złotych (LINK). Łęczna dzięki pracy ekipy skaczącego Leszka, nie zobaczy ani złotówki z tej kwoty. Jest to już kolejna batalia o pieniądze, którą przegrywa Leszek Włodarski. Niestety przez nieudolność lokalnej władzy cierpią mieszkańcy, bo „skaczący” Leszek otrzyma pensję niezależnie od tego czy przyniesie miastu pieniądze, czy też nie.

Włodarski skończ, wstydu mieszkańcom oszczędź.

Udostępnij ten wpis!
Both comments and pings are currently closed.

4 komentarze do artykułu "Łęczna: Urząd miasta przegrał walkę o kolejną dotację!"

 1. roman pisze:

  no uwaga koniec czerwca, widok na wakacje, czas na dodatkową fakturkę, kolega podpisze , szef wypłaci, na Kościuszki bankomat bez dna, ale tylko dla „zaufanych ” firm

 2. Tołdi pisze:

  Nagrody niech sobie jeszcze przyznają. Zasłużyli przecież. Burmistrz porażka.

 3. Aldona pisze:

  Biuletyn urząd wydał pomimo, że radni wstrzymali fundusz na tą propagandę. W CH… lecą sobie jak mogą. Ale mamy burmistrza.

 4. starówa pisze:

  Na taczce powinno się takich wywozić. Z gnojem jak w Chopach.

WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes