Łęczna: Samobójca wisiał już na drzewie, Uratowali go policjanci.

Do zdarzenia doszło w miniony wtorek. O godzinie 21:00 policjanci z łęczyńskiej komendy zostali poinformowani przez 27-letniego mieszkańca Łęcznej, że jego kolega chce popełnić samobójstwo. Z relacji zgłaszającego wynikało, że może on znajdować się w domu bądź w lesie. Od tej chwili liczyła się każda sekunda.

Niezwłocznie na miejsce pojechał patrol w składzie sierżant Beata Wiącek i starszy sierżant Paweł Wałecki. Kiedy okazało się, że mężczyzny nie ma w domu policjanci wspólnie ze zgłaszającym ruszyli w rejon lasu. Podczas przeczesywania terenu 27-latek dzwonił na numer desperata jednak on nie odbierał telefonu. W pewnej chwili funkcjonariusze zauważyli światło z telefonu. Natychmiast tam pobiegli i zastali mężczyznę wiszącego na pasku na konarze drzewa. Oswobodzili go wspólnie ze zgłaszającym i udzielili pomocy do czasu przyjazdu załogi karetki pogotowia ratunkowego.

Jak się okazało 27-letni mieszkaniec powiatu łęczyńskiego był pijany. Miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Po przeprowadzonych badaniach ostatecznie trafił do wytrzeźwienia

Policjanci podczas codziennej służby podejmują różnorodne interwencje. Podczas tej interwencji liczyła się każda chwila, w każdej z tych chwil policjanci pokazali swój profesjonalizm. Tego typu zdarzenia, gdzie ratuje się ludzkie życie należą do najbardziej satysfakcjonujących – w myśl zasady ,,Pomagamy i chronimy”. Na pochwałę zasługuje również postawa 27-letniego zgłaszającego, który po otrzymanej wiadomości błyskawicznie zareagował.

Przypominamy, że w razie trudnej sytuacji życiowej nie wstydźmy się prosić o pomoc. Kontakt ze specjalistami dyżurującymi pod podanymi niżej numerami telefonów jest bezpłatny, a porady i pomoc udzielane są anonimowo:

 • Centrum Wsparcia dla Osób Dorosłych w Kryzysie Psychicznym numer 800 70 2222 (całodobowo, 7 dni w tygodniu);
 • Kryzysowy Telefon Zaufania numer 116-123 (czynny codziennie w godzinach 14.00-22.00);
 • Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży numer 116-111 (całodobowo, 7 dni w tygodniu).
Udostępnij ten wpis!
Both comments and pings are currently closed.

4 komentarze do artykułu "Łęczna: Samobójca wisiał już na drzewie, Uratowali go policjanci."

 1. kaktusgrandfolris pisze:

  ile długu wisi na każdym Polaku ?to nie 4.000 zł powiesić wszystkich złodziei z PiS bandy gałęzie nie wytrzymają

  • to ja pisze:

   ….. żeby kupić pierwszy samochód ( ha ha – 12 letniego malucha ) to zapier..łem w kopalni ponad 10 lat, a wy roszczeniowcy chcecie mieć już teraz i natychmiast i wszystko, w głowach się wam poprzestawiało ….

 2. Lolo pisze:

  27 lat 500tysiecy kredytu rata 4 tysiące to nie ma sie co dziwić

WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes