PILNE: Artur Wasil nie jest już prezesem LW Bogdanka. Kto na jego miejsce?

„Zarząd LW Bogdanka SA informuje, iż Rada Nadzorcza w dniu 16.09.2022 r., działając na podstawie § 17 ust. 1 pkt. 9_ Statutu Spółki, podjęła uchwałę w sprawie odwołania Pana Artura Wasila ze składu Zarządu Spółki” – napisano w komunikacie spółki.
O takim scenariuszu informował kilka dni temu wicepremier Jacek Sasin.

Decyzja ma związek komunikatem spółki, że z powodu nieprzewidzianych utrudnień w wydobyciu węgla, ponownie jest zmuszona obniżyć cel produkcyjny do końca roku do 8,3 mln ton węgla z wcześniej zapowiadanych 9,2 mln ton.

Według kuluarowych doniesień, następcą Artura Wasila ma zostać Kasjan Wyligała, obecny wiceprezes ds. strategii i rozwoju.

UPDATE 14:00 :

Obowiązki prezesa zarządu powierzono wiceprezesowi ds. ekonomiczno-finansowych Arturowi Wasilewskiemu.

Udostępnij ten wpis!

10 przemyślenia na temat „PILNE: Artur Wasil nie jest już prezesem LW Bogdanka. Kto na jego miejsce?

 1. Może jakby nie PiS to bogdanka(i inne kopalnie) była by na etapie wygaszania jak to chciało PO i SLD panie z lewicy!jeszcze rok temu.
  A no tak lewica sprzedała by Niemcom lub kacapom bo u nas się nie opłaca jak cukrownie za rządów SLD panie z lewicy.a i bezrobocie 24 proc panie Hubercie.
  Szkoda gadać, mówią jedno robią całkowicie odwrotnie.lewica i po mają zasadę dwa razy objechać to tak jakby raz dać

  1. co tobie się porypało —-PiS banda z t.z.W…ministrem Soboniem tym od budowy połączenia z Bogdanki do Lublina przez Łęczną , zamykaniem kopalń i wymuszaniem fedrowania o czym naprawdę nie ma zielonego pojęcia (chodzi o ,bezpieczeństwo )zapomniałeś już o taczkach dla ministra Kamili za rządu PiS bandy nie jest możliwe (musi być swój złodziej na czele Spółki)

  2. I patrz inteligencie powiatowy jakoś to pis kopalnie zamyka 😉 Inna kwestia, że w kij śląskich kopalni już lata temu powinno się zamknąć.

    1. 43% to nie większość? A Pan lewicowiec słyszał kiedyś o metodach przeliczania głosów na mandaty? Bo z tego co widzę to chyba nie. Oświecę więc. Te 43% to właśnie większość.

     1. mnie te procenty nie interesują ——psucie kopalni (zamykanie ) to robota PiS bandy , inaczej nie chce być ,obwieszać banerami Łęcznej przez Sobonia na jednym 5.000.000 na innym 2.00.000zł chyba że z własnej kieszeni ten smerf wyłoży —-to ok. na 2 lata przed wyborami to takie Samouwielbienie że też wstydu 0 %

    2. To zdecydowana większość. Jeśli myślisz inaczej podaj mi przykład partii która dostała w tych samych wyborach powiedzmy ponad 30% głosów?

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.