Łęczna: Sprawdzili 1000 kierowców. Ilu wpadło na podwójnym gazie? Ile wydmuchał „rekordzista”?

Ponad 1000 badań na zawartość alkoholu łęczyńscy policjanci przeprowadzili wobec kierujących w ramach poniedziałkowych (18.07) działań „Alkohol i Narkotyki”. Funkcjonariusze ujawnili 9 kierujących pojazdami i 5 rowerzystów, którzy zdecydowali się na jazdę ,,po alkoholu’’. Niechlubnym rekordzistą okazał się 68 – letni kierujący pojazdem marki Renault.

Mężczyzna miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie oraz dwa aktywne zakazy prowadzenia pojazdu.

Policyjne działania ,,Alkohol i narkotyki” miały na celu poprawę bezpieczeństwa na terenie powiatu łęczyńskiego. Ukierunkowane były na przeprowadzenie kontroli maksymalnej liczby kierowców i wyeliminowanie z ruchu tych, którzy wsiedli za kierownicę będąc pod wpływem alkoholu lub po użyciu podobnie działającego środka.

Podczas prowadzonych działań łęczyńscy policjanci przeprowadzili ponad 1000 kontroli. Policjanci ujawnili 8 nietrzeźwych kierujących pojazdami, 1 kierującego pojazdem po użyciu alkoholu oraz 5 nietrzeźwych rowerzystów.

Niechlubnym rekordzistą okazał się 68 – letni kierujący pojazdem marki Renault. Mężczyzna został zatrzymany do kontroli drogowej w Łęcznej. Miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Ponadto po sprawdzeniu w policyjnych bazach okazało się, że ma wydane przez sąd dwa zakazy prowadzenia pojazdów obowiązujące do 2025 roku i 2026 roku. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnej celi.

Udostępnij ten wpis!
Both comments and pings are currently closed.

Brak możliwości komentowania.

WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes