Łęczna: Straży Miejskiej nie będzie, będą inwestycje! Jakie?

Ostatnia sesja to nie tylko likwidacja łęczyńskiej straży miejskiej. W ostatnich minutach posiedzenia, radni zajęli się przyszłorocznym budżetem. Napisał o tym szerzej radny dr M. Fijałkowski na swoim blogu(LINK).
Jak się okazuje, o finalnym kształcie budżetu, radni i burmistrz debatowali już od kilku tygodni.

„Pierwotny projekt budżetu gminy został przez radnych oceniony krytycznie. Większość komisji stałych rady miejskiej wydało w przedmiocie budżetu opinie negatywne. Radni domagali się w szczególności zwiększenia ilości drobnych inwestycji niezbędnych wręcz lokalnej społeczności. W tym celu złożyli wniosek o zmiany w projekcie budżetu. Wniosek w większości został przez burmistrza odrzucony. – napisał radny dr M. Fijałkowski

Sytuacja zmieniła się w dniu w dniu sesji budżetowej. Po wielotygodniowych negocjacjach radnym udało się przeforsować swój wniosek i burmistrz zgodził się wpisać do budżetu inwestycje zgłoszone przez radnych. Dzięki temu w budżecie gminy na rok 2022 znajdą się dodatkowo następujące inwestycje:

 • Modernizacja ulicy Kasztelańskiej
 • Remont drogi 105187 L w Nowogrodzie
 • Modernizacja drogi 105176 L w Witaniowie
 • Modernizacja drogi dz. 736 Stara Wieś, dz. 255 Stara Wieś – Kolonia
 • Modernizacja ul. Śródmiejskiej
 • Modernizacja ul. Słonecznej – dokończenie od istniejącego asfaltu do ostatnich zabudowań
 • Bieżącą konserwacja – droga Bobrowniczna.

Upór radnych po raz kolejny się opłacił. Warto wspomnieć także o tym, że w mijającym już roku radni nie podnieśli podatków czy opłat za śmieci. Udało się także zlikwidować straż miejską, co od nowego roku powinno przynieść spore oszczędności. Można? Można! Dziękuję wszystkim, którzy się do tego przyczynili. Współpraca radnych przynosi realne efekty.”

Kompletna lista wniosków, które znalazły się w przyszłorocznym budżecie zostanie opublikowana w kolejnym wpisie.
Pełną treść wpisu przeczytacie na blogu radnego dr M. Fijałkowskiego (LINK)

Udostępnij ten wpis!

9 przemyślenia na temat „Łęczna: Straży Miejskiej nie będzie, będą inwestycje! Jakie?

 1. Czy posiadacie Państwo informację, czy i kiedy zacznie się remont ulicy polnej? Obiło mi się o uszy, że taki remont jest planowany.

  1. oby nigdy, tam chyba Kosiarski mieszka. Już za wodociąg tam zapłaciliśmy jak za zboże.

   1. Spójrz na zdjęcie po prawej stronie ekranu.Poznajesz gościa? Temu panu nigdy nie powinno zrobić się drogi

    1. Wiesz ile osób tamtędy jeździ poza byłym burmistrzem??? No tak, widać po komentarzach, że Łęczna to „miasto separacji” 😀 Wstyd

     1. Ludzie przecież ta ulica nie prowadzi tylko do Kosiarskiego …Remont Polnej ma przeprowadzać starostwo powiatowe bo to droga powiatowa z tego co się orientuje , a jej remont jest potrzebny bo jest tam dużo terenów które w przyszłości powinnny by zagospodarowane .

  1. Dziać to się będzie na kontach radnych i burmistrza w dzień wypłaty. Ale przecież Łęczna jest taka doinwestowana, życie tutaj prawie nic nie kosztuje, że te pieniądze po prostu im się należały. Mam nadzieję, że nie jest Wam wstyd spojrzeć w oczy nam mieszkańcom. A może jeszcze sobie podnieście? Nie należy Wam się jeszcze więcej?

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.